EgeMuğlaYurtiçi Gezilerimiz

Bodrum Gündoğan’da Gezilecek Yerler – Gündoğan’ın Turistik Rotaları

Bodrum Gündoğan Gezi Rehberi

Bodrum Gündoğan, Bodrum’un gezilmesi önerilen yerlerinin ilk sıralarında yer alır. Bodrum, Güney Ege’nin en güzel yörelerinden biridir. Gündoğan, Yalıkavak mevkiine nazaran daha sakin yerlerdendir. Gümüşlük gibi Gündoğan da Bodrum’un en sakin yerlerinden biridir. Gündoğan’ın marinası, tertemiz suları, ziyaretçileri için görülmesi gereken yerlerdendir.

Halk plajından ücretsiz faydalanma imkânı bulunur. Plajın karşısında bulunan balık lokantaları, pansiyon seçenekleri, şık bahçeli evleri ile güzel koylardan biridir. Yöreye özgü yemekleri, mezeleri ve balıkları ile mutlaka görülmesi gereken yerler içerisindedir. Huzur aramak isteyenler için de kesinlikle önereceğim yerlerin başında gelir. Gündoğan’da beyaz evler ve evleri süsleyen begonviller, yöreye ayrı bir güzellik katar. Sizde bu deneyimi mutlaka yaşayın.

Bodrum Gündoğan Gezilecek Yerleri

Bodrum tabii güzellikleri kadar, tarihi ile de öne çıkan yerlerin başında gelir. Bodrum’un beyaza boyanmış koyları, limon kokan bahçeleri gerek yerli gerekse de yabancı turistler tarafından gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Bodrum denilince akla elbette Antikçağ düşünür ve filozofları gelir. Bu dönemde yaşamış olan ünlü tarihçi Heradot’un Bodrumlu olduğu bilinir.

1-31

Bodrum’da bir yöreye de ismini vermiş olan Turgut Reis te buralıdır. Bodrum’a gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelen, Bodrum Müzesi olacaktır. Bitez, Yalıkavak, Tavşan Adası, Bodrum Kalesi de uğranması önerilen yerler içerisindedir. Bodrum sakinlik arayanlar için de eğlenceli tatil geçirmek isteyenler için de mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir. Akşamları eğlence mekânları ile genç kesime hitap ederken, huzur aramak isteyenler için de tenha koyları ile önerilen mevkiler içerisinde yer alıyor.

Sakinlik Arayanlara Öneriler

Sakin ve huzurlu bir tatil için önerilen adreslerin başında Bodrum Gündoğan gelir. Bodrum Gündoğan, uzun plajları, masmavi koyları ve kendi halinde huzurlu sokakları ile sakinlik arayanlara önerilen tatil beldelerindendir. Özellikle, ileri yaşlı kimseler ile yoğun çalışma temposu sonucu yorgunluk atmak isteyenler için önerilen en güzel koylardandır.

Müstakil yerleşim yerlerinin bir hayli fazla olduğu bu bölgede, tabiatın farklı renkleri ve baharatlı çiçek kokularını almak mümkündür. Sessiz sakin ve huzurlu bir yöre olan Gündoğan’ı bizler kadar sizler de eminim çok seveceksiniz.

  • Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri