KocaeliPlaj Önerileri

Kocaeli Kefken Plajı Yaz Tatili İçin Sizi Bekliyor

Kefken Plajı Nerede?

Karadeniz kıyısında yer alan ve her yıl birçok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kocaeli Kefken Plajı hakkında ayrıntılı bilgi için yazımıza göz atmayı unutmayın!

Kefken Plajı Hakkında

İlginizi çekebilir: Cebeci Plajı: Tam 9 Kez Mavi Bayrak Alan Plaj

Yaz dönemi boyunca oldukça yoğun olan ve genellikle yerli birçok turisti ağırlayan Kefken Plajı, mavi bayraklı deniziyle ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleriyle birçok insanın tatil için burayı tercih etmesine neden oluyor.

Çam ormanlarının kıyısında yer alan ve civardaki en çok ziyaret edilen plajlardan biri olan Kefken plajı, hafta sonları neredeyse izdihama neden olacak kadar çok misafire ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle bölgeyi ziyaret edecek turistlere, eğer mümkünse hafta içi bu plajı ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

kocaeli kefken plajı

İstanbul, Kocaeli, Sakarya gibi illere yakın mesafede bulunmasından dolayı ve mavi bayraklı denizi, uygun fiyatları nedeniyle pek çok turist tatil için burayı tercih ediyor. Kocaeli Kefken plajı, temiz sahili ve uygun fiyatlı işletmeleriyle ziyaretçilerini oldukça memnun etmektedir.

Kocaeli Kefken Plajı Nerede?

Kocaeli Kefken plajı, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan bir mahalle. İstanbul civarından ve yakın illerden hafta sonları pek çok turist burayı günübirlik ziyaret etmektedir. İstanbul’a yaklaşık 170 kilometre uzaklıkta bulunan ilçe, kendi aracınızla seyahat ettiğiniz takdirde yaklaşık iki buçuk saatlik zaman alacaktır.

Eğer İstanbul’dan Kandıra ilçesine seyahat edip, daha sonra Kefken’e ulaşmak istiyorsanız; saatte bir kalkan dolmuşlara binerek direkt ulaşım sağlayabilir ve yine aktarma yaparak buraya ulaşabilirsiniz.

Diğer illerden seyahat ediyorsanız ise Kocaeli otogarına ulaşmanız, daha sonra ise yaklaşık yarım saatte bir kalkan Kandıra dolmuşlarıyla ulaşımı sağlamanız gerekiyor. Son olarak da Kefken dolmuşları ile buraya ulaşmanız mümkün.

Kocaeli Kefken Plajı Civarında Konaklama Seçenekleri

Kocaeli Kefken plajı yakınlarındaki konaklama seçeneklerinden ilki elbette kamp alanları. Sahilin yaklaşık 500 metre gerisinde bulunan ve en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biri olan mesire alanı, bir kamp alanına da ev sahipliği yapıyor.

kocaeli kefken plajı

Oldukça uygun fiyatlara birçok kamp alanının hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak Kefken plajında kamp yapmanın yasak olduğunu da belirtmemizde fayda var. Kamp alanı dışındaki seçenekleri merak ediyorsanız, onlar da çoğu tatil beldesine göre daha uygun fiyatlı seçenekler.

Bunun dışında Kefken’de ve civarında uygun fiyatlı pek çok farklı konaklama seçeneği mevcut. Dilerseniz ev, villa ya da yazlık kiralayabilir; dilerseniz de otel, pansiyon gibi seçenekler arasından bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri