Karavan Tatilleri

Soğucak Yaylası Karavan Tatili Rehberi

Soğucak Yaylası Gezi Rehberi

Marmara Bölgesi’nde bulunan Sakarya ilinin ilçesi olan Sapanca tatil yapmak için şirin bir ilçe. Soğucak yaylası karavan tatili bu seçeneklerden bir tanesi.

Sapanca Hakkında

Şehir hayatının yoğunluğundan ve kalabalıktan bunalan kısa bir tatil yapmak isteyen herkes için Sapanca iyi bir tercih olur. Özellikle Ankara ve İstanbul illerinde oturan insanlar kısa bir hafta sonu tatili için kendilerine yakın bir bölge seçmek isterlerse tercihlerini Sapanca’dan yana kullanabilirler. Sapanca Ankara’ya 3 İstanbul’a ise 2 saat uzaklıkta bulunuyor. Burada tatil yapılmasının ana sebeplerinden bir tanesi Sapanca Gölü’dür. Burada dilediğiniz gibi kamp yapabilmenizin yanı sıra Soğucak yaylası karavan tatili de bütün stresinizi üzerinizden alacaktır. Pek çok insan tatil kaçamağı yapmak için burayı tercih ediyor.

soğucak yaylası karavan tatili

Sapanca’da Karavanla Tatil Yapılacak Yerler

Sapanca’da kamp tatili yapılacak birbirinden farklı birçok alanlar. Koru kamp alanı ister çadırınızla isterseniz de karavanınızla tatil yapabileceğiniz bir alan. Üstelik doğal bir alan olmasının yanı sıra rahat olabileceğiniz kamp yerlerinden bir tanesi. Ufak bir giriş ücreti ile dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Sapanca Gölü kamp alanı Sapanca’nın en özel kamp alanlarından biridir. Özellikle hafta sonları gencinden yaşlısına pek çok insanı ağırlayan kamp alanı piknik ve kamp için uygun. Gölün etrafından yürüyüş yapabileceğiniz pek çok parkur var ve kamp yaparken her sabah dilediğiniz gibi yürüyüş yapma imkânı da buluyorsunuz. Ayrıca her türlü ihtiyacınızı karşılayan tesisler de alanın içerisinde mevcut.

Sapanca ilçesinde yer alan Soğucak yaylası kamp yapmak isteyenlerin en çok uğradığı noktalardan bir tanesidir. Soğucak yaylası karavan tatili aynı zamanda size bölgenin en güzel yürüyüş rotalarını da sizlere sunuyor. Temiz yayla havası eşliğinde güzel bir yürüyüş yapabiliyorsunuz. Özellikle hafta sonu birçok çevre ilden gelen misafirlerine ev sahipliği yapan yayla yeşilin her tonu ile sizleri buluşturuyor. Karavan tatili yaptığınız esnada Sapanca Gölü’nü zirveden görebilir ve eşsiz manzara sayesinde unutulmaz fotoğraflara imza atabilirsiniz. Böylelikle unutulmaz bir karavan tatili geçirebilir ve bulunduğunuz ilden çok uzaklaşmadan huzura kavuşarak kafanızı dinleyebilirsiniz.

Gözne Karavan Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Tatil yapacağınız yaylada karavanınızı koyabileceğiniz düz alanlar bulunuyor fakat bu alanla çok yüksekte olduğu için hava gerçekten serin. Bu nedenle Soğucak yaylası karavan tatili planınızı yaz ayları için düşünüyorsanız bile yanınıza polar tarzı bir örtü almalısınız.

turna yaylası sakarya

Soğucak Karavanla Konaklama Nasıl Olur?

Soğucak yaylası Sapanca Gölü’nü kuş bakışı görebileceğiniz nadide bir yayladır. Bu nedenle Soğucak yaylası karavan tatili boyunca bu gölün manzarası eşliğinde uyuyabileceğiniz bir alana karavanınızı park edebilir ve karavan tatilinizi güzelleştirebilirsiniz.

Sapanca Karavan Tatili Yapılacak Alanlara Ulaşım Nasıl olur?

Sakarya’nın ilçesi olan Sapanca’ya ulaşım oldukça kolay. Merkeze yakın olan bu ilçeye dolmuşlarla veya kendi özel aracınızla tabelaları takip ederek ulaşabilmeniz mümkün. Soğucak yaylası da ilçeye 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve özel aracınızla ulaşmanız mümkün.

soğucak yaylası karavan tatili

İlginizi çekebilir Macera Tutkunları İçin Kartal Vadisi Karavan Tatili

Sapanca’da Karavanla Tatil Yapmak ve Sosyal İmkân

Soğucak yaylası tamamen doğa ile iç içe ve kafe restoran gibi işletmelerin bulunmadığı bir yayla. Bu nedenle Soğucak yaylası karavan tatili için alışverişinizi önden yapmanız gerekiyor. İhtiyaç duyacağınız malzemeleri önden almalısınız. Çevrede birçok çeşme bulunuyor fakat siz yanınıza önlem olarak su da alın. Ayrıca telefonun çekmediği yerler de bulunduğunu da unutmayın. Yani karavan tatilinize başlamadan önce tam hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra doğa ile iç içe olan bu alanda dilediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri