Plaj Önerileri

Erikli Plajı: Edirne’nin Keşan’ında Tatil Fırsatı

Erikli Plajı Nerede?

Edirne’nin Keşan ilçesindeki Erikli plajı, konaklama seçenekleri ve sahiliyle turistlerin ilgisini çekiyor. Erikli plajı tatil fırsatı sizlerle!

Erikli Plajı Hakkında

İlginizi çekebilir: Edirne Enez Plajı: Trakya’daki Tatil Fırsatı

Plaj, Saros körfezi civarında bulunan plajlardan biri. Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Erikli, Edirne ve civarında bulunan en güzel sahillerden birine sahip. Aynı zamanda mavi bayrağa sahip plajlardan biri olan bu plaj, sanayileşmeden de uzak olduğundan oldukça temiz ve berrak sulara sahip.

Her yaz yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası olan Erikli Plajı, Saros körfezinde yaşanan akıntılardan dolayı da oldukça temiz. Bu nedenle de pek çok misafir buranın berrak suyunu ve plajını oldukça beğeniyor.

erikli plajı

Plaj yaklaşık 3 kilometrelik bir uzunluğa sahip. 2014 yılında mavi bayrak kazanmış olan plaj, çoğu misafir tarafından oldukça beğeniliyor ve her yaz birçok misafirini ağırlıyor.

Erikli Plajına Ulaşım

İstanbul’a yaklaşık 250 kilometre uzaklıkta bulunan Erikli Plajı, Keşan ilçe merkezine de yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İstanbul-Tekirdağ yolu üzerinden kendi aracınızla seyahat ettiğiniz sırada; Erikli tabelalarını gördüğünüz andan itibaren yaklaşık 30 kilometre sonra buraya ulaşmış olacaksınız.

Kendi aracınızla seyahat etmek yerine toplu taşımayı tercih etmek istiyorsanız da, Edirne il otogarından Keşan otobüslerine bilet almanız ve daha sonra sık sık seferler düzenlenen Erikli dolmuşlarına binmeniz yeterli. Erikli ilçe merkezinden Erikli plajına kadar olan mesafeyi de merak ediyorsanız, yaklaşık 3 km uzaklıkta olduğunu söyleyelim.

Erikli Plajı Aktiviteleri

Erikli Plajı işletmelerindeki olanaklardan yararlanabileceğiniz ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz gibi; yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Saros Körfezi’ni de ziyaret edebilir ve güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

erikli plajı

Ayrıca Erikli’ye yakın olan ve dalış için sıklıkla tercih edilen noktalardan biri olan İbrice limanını da ziyaret edebilir ve burada dalış yapabilirsiniz. Yaklaşık 45 metreye kadar derinlikte dalış yapılabilen ve çoğu turistin dalış için tercih ettiği  İbrice Limanı’nda dalış yapabilirsiniz. Ayrıca Erikli Tuz Gölü ve Gökçetepe Tabiat Parkı gibi birçok doğal güzelliği de geziniz sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Erikli Plajı Çevresinde Konaklama Seçenekleri

Erikli’de pek çok farklı konaklama seçeneği mevcut. Örneğin kamp yapmayı seviyorsanız bölgede pek çok kamp alanı olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin sahile yakın olmasa da Demircioğlu Camping bu bölgede en çok tercih edilen kamp alanlarından biri.

erikli plajı

Ayrıca plaj yakınlarında pek çok farklı bütçeye ve konsepte uygun otel, pansiyon ve apart seçenekleri de mevcut. Dilediğiniz konsepte ve bütçenize uygun seçenekleri otellerin internet siteleri üzerinden değerlendirerek seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri