EdirnePlaj Önerileri

Edirne Enez Plajı: Trakya’daki Tatil Fırsatı

Edirne Enez Gezi Rehberi

Onlarca kilometrelik sahil şeridi bulunan Enez, birçok turistin ziyaret ettiği yerlerden. Birlikte Edirne Enez Plajı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinelim.

Edirne Enez Plajı Hakkında

Enez Plajı, Trakya bölgesinde en çok tercih edilen tatil noktalarından biridir ve her yaz birçok yerli ve yabancı turisti ağırlar. Kumsalının temizliği ve estetik görünümü nedeniyle, suyunun temizliği ve berraklığı nedeniyle ziyaretçileri tarafından oldukça beğenilmektedir.

Sahil şeridi boyunca birçok farklı tesisten denize girebilir ve dilediğiniz alanda vakit geçirebilirsiniz. Edirne Enez plajı, ayrıca sahil bölgelerine göre çoğu ekonomik fiyatlara sahip işletmeleri ile de tercih edilme nedeni olmakta.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türkiye’deki Mavi Bayraklı En Güzel Plajlar

edirne enez plajı
Enez Pırlanta Plajı

Enez Plajı Nerede, Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Edirne il merkezine yaklaşık 170 kilometre uzaklıkta bulunan Edirne Enez Plajı, İstanbul’a da oldukça yakın. Bu nedenle de özellikle Marmara bölgesinden birçok yerli turistin ilgisini çekiyor.

Türkiye’nin çoğu bölgesinden ve farklı ülkelerden turistlerin ilgisiniçeken Enez’e Keşan üzerinden de ulaşabilirsiniz. Keşan’a yaklaşık 60 kilometrelik uzaklıkta bulunan Enez; hafta sonu kaçamağı yapmak ya da dinlenmek isteyen misafirler için oldukça ideal bir seçim.

Kendi aracınızla seyahat etmiyorsanız da, Edirne il otogarına ulaştıktan sonra direkt olarak Enez’e sefer düzenleyen otobüs firmalarından bilet alabilir ve kolayca Enez’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Edirne Enez Plajı Aktiviteleri

Sakinlik ve sessizlik isteyen çoğu turistin ziyaretinden memnun kalarak ayrılmasına neden olan Enez Plajı, yeni yeni kullanıma açılan ve tesisleşmeye başlayan bir sahil şeridi olduğundan; şimdilik pek fazla aktivite yapma şansınız yok. Ancak günden güne tesisler ve yapılacak aktiviteler artıyor.

Edirne plajları arasında ise en çok ziyaret edilenler sarı renkteki kumlarından dolayı ismini almış Altınkum Plajı, Gülçavuş Sahili, Vakıf Plajı, Sultaniçe Sahili, Yayla Sahili ve Pırlanta Plajı.

edirne enez plajı
Enez Altınkum Plajı

Edirne Enez Plajı Çevresinde Konaklama

Enez plajının onlarca kilometrelik bir sahil şeridine sahip olduğundan bahsetmiştik. Enez ziyaretiniz sırasında bu kıyı şeridi üzerinde konaklayabileceğiniz onlarca panyion ve otel bulunuyor. Pek çok farklı bütçeye göre pek çok farklı seçenek mevcut diyebiliriz.

Hatta Enez Plajı çevresinde bulunan yazlıklar da turistler tarafından kiralanıyor. Yazlık kiraları kalacağınız süreye ve yazlığın sahile olan uzaklığına göre değişse de, bütçenize uygun bir seçenek bulmanız yine mümkün.

edirne enez plajı
Enez Sultaniçe Sahili

Kiralık evler, yazlıklar, apartlar, pansiyonlar ve oteller dışında bir seçeneğe göz atmak istiyorsanız da Enez Belediyesi kamp alanını tercih edebilirsiniz. Kamp yapmayı seviyor ve konaklama için bir kamp bölgesi arıyorsanız; belediyenin kamp alanını ve kamp alanı bulunan başka işletmeleri tercih edebilirsiniz. Daha fazla gezi önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri