ÇanakkalePlaj Önerileri

Dardanos Plajı nerede? Dardanos Plajı’na nasıl gidilir?

Dardanos Plajı Gezi Rehberi

Dardanos Plajı, Çanakkale merkeze 10 kilometre uzakta bulunan Dardanos bölgesinde yer almaktadır. Sarı kumu ve temiz plajı ile bölgenin önemli bir plajıdır.

Dardanos Plajı Çanakkale’nin en güzel plajlarından birisidir. Çanakkale’nin Kepez ilçesine 6 kilometre, Güzelyalı Köyü’ne ise 14 kilometre uzaklıktadır. Özellikle Çanakkalelilerin ve İstanbulluların tercih ettiği plaj sapsarı kumlardan oluşur.

Dardanos Plajı’nın denizi ise oldukça temiz ve berraktır. Denizde dalga yok denecek kadar azdır ancak bazı bölgeleri oldukça soğuktur. Bölge size balıklarla birlikte yüzme imkanı sunmaktadır.

Sahil yapısı uzun ve dardır. Bazı noktalarda uzandığınız zaman ayağınız denize değer. Öte yandan birçok kişi buraya güneşin batışını ve doğuşunu izlemeye gelir.

DARDANOS PLAJI VE RÜZGAR SÖRFÜ

Plajın ünü oldukça fazladır. Yerli turistlerin dışında yabancı turistler tarafından da tercih edilen plajda ayrıca rüzgar sörfü de yapılmaktadır. Bölge oldukça fazla rüzgar almaktadır. Bu durum da bölgeyi önemli bir rüzgar sörfü noktası haline getirmiştir.

Dardanos Plajı’nda rüzgar sörfü eğitimi alıp sahildeki mağazalardan kiralayacağınız rüzgar sörfü malzemeleriyle güzel vakit geçirebilirsiniz.

DARDANOS PLAJI’NA ARAÇ İLE GİRİŞ

Dardonos Plajı’na aracınız ile giriş yapabilirsiniz yaklaşık 15 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır. Öte yandan sahilde yeme-içme mekanları da mevcuttur. Buralarda özellikle balık yiyebilirsiniz. Ayrıca siz de yanınızda yiyecek-içecek getirerek bölgede yemek yiyebilirsiniz (Temiz bırakmak şartı ile). Plajın arkası ormanlık alandır isterseniz burada piknik de yapabilirsiniz.

Bence yanınızda yiyeceğinizi ve içeceğinizi getirin ve piknik yapın. Öte yandan plajın arkasında kafe bulunmaktadır. Çay vb. içecek ihtiyacınız için burayı da kullanabilirsiniz.

DARDANOS’TA KONAKLAMA VE ULAŞIM

Dardanos bölgesinde orta ve küçük otel ve pansiyonlar yer almaktadır. Büyük oteller ise Kepez ve Çanakkale merkezdedir. Bu nedenle Kepez veya Çanakkale’de kalıp denize girmek için Dardanos plajını kullanabilirsiniz. Öte yandan bölgede çadır kamp alanı da mevcuttur.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin Uygulamalı Oteli denize sıfır bir konumdadır. Öte yandan bu otelin sahili ücretlidir. Ayrıca yer varsa bu otelde bir iki gün kalmanızı öneririm fiyatları uygundur.

Dardanos’un Çanakkale merkeze yakın olması pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bunlardan birisi kolay ulaşım. Çanakkale merkezden bölgeye minibüs ve belediye otobüsü (11-G) kalkmaktadır. Çanakkale merkezden 15-20 dakika gibi kısa bir sürede bölgeye ulaşabilirsiniz. Öte yandan canınız sıkıldığında bölgeden minibüse binip Çanakkale merkezi gezmeye de gidebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER BİR NOKTA: Güre nerede? Güre kaplıcalarının özellikleri?

Daha fazla tatil ve gezi önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Bursa Büyükşehir Belediyesi Mavi Tur Ücretsiz – Başvuru Nasıl Yapılır?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri