İstanbulPlaj Önerileri

Altınkum Plajı: Sarıyer Altınkum Kadınlar Plajı ile Kadın Kadına!

Altınkum Plajı Gezi Rehberi

Altınkum Plajı Hakkında

Altınkum Plajı, tamamen kadınlar için hizmet veren plajlardan bir tanesi. Öyle ki plaj içerisindeki tüm çalışanlar dahi herkes kadın. Tabiri caizse erkek sineğin bile olmadığı plaj, altın renkli kumu ile de adından Altınkum Plajı olarak bahsettirmeyi başarmıştır. Kadın kadına takılmak isteyen ve aynı zamanda denize girmek isteyen İstanbulluların en çok tercih ettiği plaj burası, yani Altınkum. Plajın etrafı brandalarla çevrili olduğundan içeriden dışarıya hiçbir şey görünmüyor. Hafta sonu böreğini çöreğini alan kadınların doldurduğu plaj hafta içi her plajda olduğu gibi biraz daha sakin olmakta. Ayrıca Sarıyer Kadınlar Plajı içinde masa sandalye, cankurtaran, soyunma kabinleri, sağlık kabini ve duşlar mevcuttur. Altınkum Plajı, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır.  

altınkum plajı

Sarıyer Altınkum Plajı Giriş Ücreti Nedir?

2021 yılında açıklanan yeni fiyatlara göre Kadınlar Plajı girişi için yetişkinlerden ve 10 yaş üstü kız çocuklarından kişi başı 50 TL gibi bir miktar alınıyor. Altınkum Kadınlar Plajı’na gelirken kendi yiyecek içeceğinizi de getirebiliyorsunuz ancak içeride de yiyecek içecek için hizmet veren dükkanlar bulunuyor.

Eğer Kadınlar Plajı’na geliyorsanız ve yanınızda 6-10 yaşında çocuğunuz varsa bu yaş grubu için ödeyeceğiniz tutar 20 TL. Ayrıca masa, sandalye ve şezlong, şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı belli bir fiyata içeriden karşılamak mümkün. Örneğin 4 kişilik bir masa sandalyeyi 30 TL ödemeniz gerekiyor. 1 şezlong ve şemsiye için ise yine ayrı olarak 30 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Adeta altın günü gibi bir ortam yaratmak için Altınkum Plajı siz kadınları bekliyor!

Altınkum Kadınlar Plajı’na Nasıl Gidilir?

Sarıyer ilçesindeki plaj; Rumeli Kavağı’nda, İskele Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu lokasyona rahatlıkla İETT otobüsleri ve vapurla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım sağlayacaksanız metro hattı üzerinde Hacıosman durağına varmalısınız. Durağa vardıktan sonra 25A no’lu Hacıosman Metro – Rumeli Kavağı İETT otobüslerine binip Rumeli Kavağı’nda ineceksiniz. Bu otobüs durağından Altınkum Plajı ulaşımı yürüyerek 10 dakika sürmektedir.

altınkum plajı

Ayrıca hem Avrupa yakasından hem de Anadolu yakasından Altınkum Kadınlar Plajı’na kalkan servisler de bulunuyor. Öncelikle şunu belirtelim plaja 8 yaşından büyük erkek çocukları alınmamakta. 10 yaş üstü kız çocuklarından ise yetişkin ücreti alınıyor. Altınkum Plajı ulaşımı için kullanabileceğiniz servis fiyatlandırması da şöyle: Gidiş- dönüş servis ücreti olarak yetişkinler ve 10 yaş üstü kız çocuklar için Avrupa yakasından binerseniz hafta içi kişi başı 90 TL, hafta sonu 100 TL, Anadolu yakasından binerseniz hafta içi kişi başı 100 TL, hafta sonu kişi başı 110 TL. 0-6 yaş için servis ücretsiz, 7-9 yaş aralığı için 40 TL.

Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

  • Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri