İstanbulKeşfet

Esenler Belediyesi Ücretsiz Boğaz Turu

Esenler Belediyesi Boğaz Turu Ücretsiz

Boğaz turu, İstanbul’da gezilebilecek en güzel yerlerden biridir. Tur boyunca birçok tarihi yapı, köprü ve saray görülebilir. Esenler Belediyesinin düzenlediği Kültür Turları ve Boğaz turu etkinliği ile hem farklı rotaları gezerek kültürlerini tanıyabilir, hem de İstanbul ‘un tarihi zenginliğini gezerek Boğazın eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Boğaz turu esnasında nereleri görebilirim diye merak ediyorsanız aşağıdaki yerleri ziyaret edebilirsiniz:

Rumeli Hisarı

Boğaz’ın Avrupa yakasında yer alan bu tarihi yapı, İstanbul’un fethi sırasında inşa edilmiştir. Günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Anadolu Hisarı

Boğaz’ın Anadolu yakasında yer alan bu hisar da İstanbul’un fethi sırasında inşa edilmiştir. Günümüzde turistlerin ziyaretine açıktır.

Boğaziçi Köprüsü

İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Boğaziçi Köprüsü, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlamaktadır.

Dolmabahçe Sarayı

İstanbul’daki en önemli saraylardan biri olan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde inşa edilmiştir. Turistlerin ziyaretine açıktır.

Kız Kulesi

İstanbul’un yine simge yapılarından birisidir. Aşkınların buluşma mekanı olarak anılan bu yer, boğaz turu esnasında görebileceğiniz nadide güzelliklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu yerlerin yanı sıra, boğaz turu boyunca İstanbul’un güzel manzaralarını da görebilirsiniz ve İstanbul’un tarihi atmosferini deneyimleyebilirsiniz. Bir çok tarihi yalı ve Sarayı ‘da tur esnasında görmeniz mümkün

Esenler Belediyesi Boğaz Turuna Kimler Katılabilir?

Esenler Belediyesinin düzenlediği Boğaz Turuna katılmak için Esenlerde ikamet etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Boğaz Turuna katılmak için belirlenen yaş kriteri, 12-65 yaş arasıdır. Geziye katılacak misafirlerin muvafakatname doldurmaları zorunluluğu bulunmaktadır.

Esenler Belediyesi Boğaz Turları Nereden Hareket Ediyor?

Hareket noktası ve saati şu şekilde belirlenmiştir: Esenler Dörtyol Meydanı Saat: 07:00 ila 10:00 arasında değişiklik göstermektedir. Daha detaylı bilgi için, kayıt esnasında seçtiğiniz gezi turu ile alakalı kalkış saatleri dikkatlice kontrol etmenizi öneriyoruz.

Esenler Belediyesi Boğaz Turlarına Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Esenler Belediyesinin düzenlediği Boğaz turlarına katılmak için linki tıklayınız: https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/rezervasyon/gezi

Ayrıca Esenler Belediyesinin düzenlediği Kültür Turları için de bu yazımız okuyabilirsiniz: Esenler Belediyesi Gezi Turları Ücretsiz – Bursa – Çanakkale – Safranbolu – Şanlıurfa Kültür Turları

Esenler Belediyesinin sürekli olarak düzenlediği gezi ve boğaz turları ile Türkiye’nin bir çok noktasını gezerek yeni kültürleri ve şehirleri tanımanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda farklı bir çok mutfağı da deneyimleme şansını buluyorsunuz. Tur rotaları ve gezilecek destinasyonlarla alakalı Esenler Belediyesinin 444 00 73 numaralı telefon hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Gezilinki.com olarak sizler için ücretsiz bir çok gezi, tatil ve konser gibi içerikler hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Sizlerde güncel bilgiler almak istiyorsanız bildirimlerinizi açarak web sitemizi takip etmenizi öneriyoruz. Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Ücretsiz Athena İzmir Fuarı Konseri – İzmir Fuarı Çim Konserleri

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.
Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri