İstanbulPlaj Önerileri

Şile Kızılcaköy Plajı: İstanbul İçi Plaj Önerileri

Şile Kızılcaköy Gezi Rehberi - Kızılcaköy Plajı

Şile Kızılcaköy Sahili yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği İstanbul sahillerinden biri. Daha fazla bilgi için yazımız sizlerle!

Kızılcaköy Sahili Hakkında

İstanbul iline bağlı Şile ilçesinde bulunan Kızılcaköy yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği İstanbul sahillerinden biri. Daha detaylı bilgi edinmek için sizler de hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz!

İstanbul’a oldukça yakın Kızılcaköy, temizliği ve sakinliğiyle turistlerin ilgisini çekiyor. Şehirden uzaklaşmadan kaçabileceğiniz Şile Kızılcaköy, haftasonu planlarınız ya da günübirlik turlarınız için ideal bir seçenek olacaktır.

Yaklaşık 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip Şile Kızılcaköy Sahili boyunca denize girebileceğiniz bir tesis de bulunmakta. Buradan şezlong ve şemsiye kiralayabilir; yine tesisin restoranında yemek yiyebilir veya bir şeyler içebilirsiniz.

kizilcaköy plajı
kizilcaköy plajı

Aracınızla buradaki tesise geldiğinizde, giriş yaparken aracınız için 20 lira gibi bir ücret ödemeniz yeterli oluyor. Ayrıca buradaki şezlongları ve şemsiyeleri kiralamak yerine, kendi şemsiyenizi getirmeyi dilerseniz de; herhangi bir ekstra ücret ödemeden tesisten denize girmeniz mümkün.

Denizin oldukça dalgalı olabildiği günlerde, tesis denize girmeyi yasaklıyor ya da yalnızca belirli bir alan içerisinde yüzülmesine izin veriyor. Yine insanların can güvenliğini sağlamak için, bir cankurtaran tesiste görev yapıyor. Ancak bu durum yalnızca çok dalgalı ve rüzgarlı günler için geçerli.

kizilcaköy
kizilcaköy

Kızılcaköy’e Ulaşım

Ulaşım için İETT otobüslerini ya da kendi aracınızı tercih edebilirsiniz. Eğer günübirlik bir tur planlıyorsanız, otobüsler ile de kolayca sahile ulaşmanız mümkün. İstanbula yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan Şile Kızılcaköy Sahili, aracınızla da kolayca gidebileceğiniz bir sahil.

Şile Kızılcaköy Sahili Aktiviteleri

Buradaki tesisin imkanlarından, giriş ücreti verdiğiniz takdirde faydalanmanız mümkün. Burada bir kamp alanı bulunmuyor, ancak bir piknik alanı mevcut. Sahilde temizlik ve hijyen açısından piknik yapmanız pek hoş karşılanmıyor ancak piknik alanında masalardan faydalanmanız mümkün.

Şile Kızılcaköy Sahili geniş bir sahil olduğundan, şezlonglar arası mesafe de beş metreye yakın. Yani sosyal mesafeyi koruyarak sahilde gönül rahatlığıyla vakit geçirebilirsiniz. Şehirden uzaklaşmadan, fakat sakince vakit geçirebileceğiniz tesiste bir restoran da var.

kizilcaköy plajı
kizilcaköy plajı

Ayrıca kendi kamp sandalyenizi, çayınızı ya da şemsiyenizi getirip şezlong ücreti vermeden; yalnızca tesise giriş ücreti vererek de burada vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca tesiste duşlar, giyinme kabinleri de bulunuyor.

Şile Kızılcaköy Sahili Konaklama

Kızılcaköy ziyaretinizi günübirlik planlamıyorsanız, Şile ilçesinde konaklayabileceğiniz çok farklı konseptlerde ve çok farklı bütçelere uygun seçenekler olduğunu söylemek isteriz.

Sizler de bütçenize, tarzınıza uygun birçok konaklama seçeneğine göz atabilir ve şehirden uzaklaşarak sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Daha fazla plaj ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilir: Uzunya Plajı: İstanbul İçinde Plaj Önerileri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri