Plaj Önerileri

Uzunya Plajı: İstanbul İçinde Plaj Önerileri

İstanbul Plajları

İstanbul’un en iyi plajları içinde olan Uzunya plajı, şehrin kalabalığından kaçıp ufak bir deniz tatili yapmak için ideal lokasyon!

Uzunya Plajı Hakkında

İlginizi çekebilir: Şile’nin En İyi 7 Plajı ile İstanbul İçindeki Plajları Keşfedin

Uzunya, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir yerleşim bölgesi olan Kilyos sınırları içerisinde kalmaktadır. Uzunya plajı, İstanbul merkezin kalabalığından kaçmak için sık sık tercih edilen noktalardan biridir. Özellikle Kilyos, tatilcilerin en çok sevdiği bölgelerden biri olmasıyla ünlüdür. Tam bir doğa harikası diyebileceğimiz Kilyos’un da en ünlü plajlarından biri de Uzunya.

uzunya plajı

İstanbul’a yakın bir deniz tatili yapmak istiyorsanız, Avrupa yakasının Karadeniz kıyısındaki Kilyos ve özellikle Uzunya plajı sizleri bekliyor!

Uzunya Plajına Ulaşım

Uzunya, Sarıyer ilçe merkezine 2 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul merkezden Sarıyer’e ulaşmak için yaklaşık 15 kilometre yol gitmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 25 dakikada, Sarıyer ilçesine ulaşabilirsiniz.

Sarıyer’e ulaşmak için deniz yolunu tercih edebilirsiniz. Kadıköy-Sarıyer, Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı ve Rumeli Kavağı-Eminönü vapur hatlarını tercih edebilirsiniz. Böylece Sarıyer’e varıp daha sonra Uzunya plajı için otobüse veya minibüse binebilirsiniz.

Sarıyer’e otobüs ile gitmek isterseniz; Beşiktaş, Hacıosman, Ayazağa, Rumeli Feneri, Beşiktaş, Zekeriyaköy, Kilyos, Kabataş, Taksim bölgelerinden kalkan otobüslere binerek ilçeye ulaşmanız mümkün olacaktır.

Metro ile Sarıyer’e doğrudan ulaşamazsınız ancak yine de M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak aktarma yapabilirsiniz. Hacıosman’da inip 25 no’lu Hacıosman Metro/ Sarıyer-Havantepe İETT hattını kullanarak ulaşım sağlamak mümkün.

Daha sonra ilçe merkezinden 151 numaralı otobüsleri kullanarak Uzunya’ya ulaşmak mümkün.

Uzunya Plajı Tatil Detayları

Uzunya, adeta bir tatil cennetidir ancak yalnızca bununla sınırlı kalmamaktadır. Şehrin kalabalığından kaçıp biraz eğlenmek için Uzunya’yı tercih edecekseniz Kilyos’ta gezilecek yerlere de göz atabilirsiniz. Günübirlik bir gezi planlıyorsanız da çok bir ihtiyacınız olmayacağını söylemeliyiz.

Uzunya plajı, balık restoranıyla ünlüdür. Karadeniz’in en güzel koylarından birine ev sahipliği yapan bu restoran, 1990 yılından beri İstanbul’da hizmet vermektedir. Buradaki balık restoranında lezzetli bir menü sizi karşılayacak ve bunun yanında balık çeşidi de oldukça boldur. Plaj kısmı da denize girmek isteyenler için ideal. Yalnız hafta içi daha sakin olduğunu söylemeliyiz.

uzunya plajı

Uzunya plajı ücretli bir plaj. 0-12 yaş arasındaki çocuklarda giriş ücretsizdir. Plaja girmek için hafta sonu da hafta içi de saat aralığı aynı: 09.00-19.00. Tek başına veya grup olarak erkek girişini kabul etmeyen plaj içerisinde yiyecek-içecek getirmek yasaktır.

Bir otopark alanı da olan Uzunya plajına girdiğinizde ödediğiniz fiyata dahil olan hizmetleri şöyle sıralayabiliriz: şezlong, plaj şemsiyesi, minder.

Düğün, nişan gibi etkinliklerin yapılabileceği bir alan da Uzunya Beach sınırları içerisindedir. Hafta sonunuzu ya da yaz aylarında tatillerinizi değerlendirmek için İstanbul’a yakın plaj önerilerini değerlendirmeyi unutmayın! Daha fazla tatil ve gezi önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edin. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Venedik Gezi Rehberi – Venedik Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri