Plaj Önerileri

Ölüdeniz Plajı: Yerli veya Yabancı Herkesin Gözdesi Ödüllü Plaj

Ölüdeniz'in En Güzel Plajları

Dünyaca ünlü ve ödüllü olan Ölüdeniz plajı, şahane bir plaj tatili için sizleri bekliyor. Şimdi planlarınızı yapın ve yolculuğunuz başlasın. Ölüdeniz’de iyi eğlenceler!

Ölüdeniz Kumsalı Hakkında

Adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’nin en durgun sularından olan Ölüdeniz kumsalı tatil yapmak isteyen birçok yerli ve yabancı turistin dikkatini çekiyor. Ölüdeniz kumsalı kumsalı 2006 yılında “Dünyanın En Güzel Kumsalı” seçilmiştir. Ilık suyuyla yumuşak kumsalıyla yüzmek için en ideal yerlerden. Ayrıca birçok su sporuna uygun ve su sporları sevenlerinin de buluşma noktası. Ölüdeniz kumsalı çevresinde birçok konaklama seçeneğinin bulunmasının yanı sıra günübirlik geleceğiniz gibi günübirlik tekne turlarına katılabilir veya tekne turlarınızda rotanıza dahil edebilirsiniz.

ölüdeniz plajı

Ölüdeniz Plajı Nerede, Nasıl Ulaşılır?

Ölüdeniz kumsalı, Ege bölgesinde bulunmaktadır.  Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlıdır. Fethiye’ye 14 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecekler için Ölüdeniz plajı Dalaman Havalimanı’na 60 kilometre uzaklığındadır. Ayrıca, İstanbul’a 780 kilometre, Ankara’ya 620 kilometre ve İzmir’e 350 kilometre uzaklığındadır. Fethiye’den ulaşım seferleri oldukça sık olarak yapılmaktadır. Fethiye terminalinden her 5 dakikada bir Ölüdeniz plajı seferi yapılmaktadır. Yarım saat yolculuğun sonunda Ölüdeniz kumsalı tüm güzelliğiyle karşınızda olacaktır.

Ölüdeniz Plajında Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sakin denizinde yüzmenin, kum plajında güneşlenmenin yanı sıra Ölüdeniz kumsalı birçok aktiviteye ev sahipliği yapıyor. En ünlüsü ise tabii ki yamaç paraşütü. Babadağ’dan 1975 metre yükseklikten profesyonel pilotlar eşliğinde yamaç paraşütü yapmanız mümkün. Babadağ’da başlayan bu heyecanlı aktivite, 30-50 dakika arasında Belcekız plajında tamamlanmaktadır. Bir diğer en çok tercih edilen aktivite ise su altı dalışları. Birçok su sporları meraklısının su altı dalışı yapılabilmek için akıllarına gelen ilk yer Ölüdeniz plajı. Bunların yanında Ölüdeniz kumsalı çevresinde dağcılık, rafting, doğa yürüyüşü, safari yapılmaktadır. Gelişmiş olanaklarıyla birçok otel ve acenteler Ölüdeniz’e gelen tatilciler için su altı ve diğer birçok spor ve aktiviteleri misafirleri için planlıyor.  

Ölüdeniz Plajı Çevresi Konaklama

Ölüdeniz plajı oldukça büyük bir üne sahip olduğundan burayı ıssızken ziyaret etmeniz oldukça zor. Her dönem yoğun ilgi gösterilen Ölüdeniz kumsalı çevresi de kendisi gibi oldukça hareketli. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Muğla’da konaklama seçenekleri oldukça gelişmiş. Genel olarak yüksek fiyatlar görmeye alışkın olduğumuz Muğla gibi Fethiye ve Ölüdeniz kumsalı çevresinde tatil yapmak, konaklamak ve genel ihtiyaçları karşılamak oldukça masraflı olduğu yadsınamaz. Fakat bol yıldızlı lüks otellerin yanında daha bütçe dostu bungalovlar ve samimi, küçük apart oteller bulmak da mümkün. Sezonda %100 doluluk sağlandığından erkenden tatilinizi planlamanızda ve rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Erken rezervasyonla böylece tatiliniz daha avantajlı da olacaktır.

ölüdeniz plajı

İlginizi çekebilir: Kuşadası Gezisi: Kültür Merkezleri Mavi Tatille Buluşuyor

Daha başka tatil fikirleri için GeziLinki’ni takip edebilirsiniz. Bizi takip etmek için web sitemizi ziyaret edebilir ya da sosyal medya hesaplarımızı takibe alabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri