Plaj Önerileri

Burgazada Plajları: Sait Faik’in Adası, Doğal Bir Güzellik

Burgazada Gezilecek Yerler

Mega Kent’in en değerli noktalarından biri olan Burgazada tatil sevenleri ağırlamaya devam ediyor. Burgazada plajları mavi bir tatil için ideal nokta…

Burgazada Plajları Hakkında

Heybeliada ve Kınalıada arasında bulunan Burgazada, İstanbul Prens Adalarının, Büyükada ve Heybeliada’dan sonraki en büyük üçüncü adası. Sait Faik Abasıyanık ile tanınan ada sessiz, sakin bir ada turu isteyenler için biçilmiş kaftan. Ayrıca Burgazada plajları ve ahşap evleri ile de sadece İstanbul halkının değil yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Burgazada plajları listesini ve rehberini yazının devamında bulabilirsiniz.

Kalpazankaya Plajı
Burgazada plajları içinde en çok popüler olan ve tercih edilen plaj, Kalpazankaya plajı. Bundaki en etkili sebep ise Kalpazankaya plajının Burgazada’nın en güzel koyunda bulunması. Plajda iskele de bulunmakta. Tepede bulunan Kalpazankaya Balık Restoranı bölgede yemek yemek için tercih edebileceğiniz tesislerden biri. Pahalı olsa da gelenler tarafından sıkça tercih ediliyor. Denizi taşlık olması sebebiyle dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca kayalıklar tarafından korunan bir koy olduğundan fazla rüzgâr almayan sahili ve dalgasız bir denizi var. Plaja girerken ücret alınmamakta fakat şezlong, duş ve şemsiyeler için ödeme yapmalısınız. Burgazada merkezden 30-40 dakikalık yürüyüş mesafesinde.

Burgazada Halk Plajı- 6 Numaralı Plaj
Burgazada Halk plajının tercih edilmesinin sebeplerinden biri denizinin oldukça temiz olması. Burgazada kumsalları arasında Burgazada merkeze en yakın konumda olması da bir diğer tercih sebeplerinden. 6 Numaralı plaj, merkeze 1,5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca Kalpazankaya plajından ayıran avantajı ise denizinin taşsız olması. 6 Numaralı plaja da giriş ücretsiz fakat burada da şezlong, şemsiye duş gibi hizmetler için ödeme yapmanız gerekiyor.

burgazada plajları

Burgazada Çamakya Aile Plajı
Burgazada Halk plajından sonra Burgazada plajları arasında merkeze en yakın ikinci plaj, Çamakya plajı. Denizi taşlı ve sahilin tamamı çakıllarla kaplı. Giriş için ücret ödemenize gerek yok ama 30-35 TL gibi bir ödeme yaptığınızda şezlong, duş, kabin ve şemsiye gibi tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Çamakya plajı, aile plajı olduğundan özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmekte.

Burgazada İle Tatiller Daha Güzel!

Madam Martha Koyu Plajı
Burgazada plajları arasında çadır ve kamp yapanları en çok görebileceğiniz yer, Madam Martha Koyu plajı. Madam Martha Koyu, özellikle hafta sonları yakın çevreden birçok kamp severleri ağırlıyor. Bu bölgede yeme içme gibi ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmamakta. Bundan dolayı ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Plaja giriş ücretsiz. Merkeze ise 30 dakika yürüme mesafesinde.

Burgazada Su Sporları Plajı
Su Sporları Plajı diğer Burgazada plajları gibi halka açık değil. Burgazada sakinlerinin çocuklarının su sporları öğrenmesi için kurulmuş bir plaj. Oldukça güzel bir denize sahip olsa da üye olmayanlar plaja giremiyorlar.

Plaj tatili yapmak isterseniz ve daha fazla plaj tatili rotası öğrenmek isterseniz GeziLinki’ni takip edebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek bir başka plaj tatili rotası: Ölüdeniz Plajı: Yerli veya Yabancı Herkesin Gözdesi Ödüllü Plaj

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri