Karavan Tatilleri

Detaylarıyla Büyüleyen Karavanla Yedigöller Kampı

Yedigöller Kamp Yapılacak Yerler

Doğal güzelliklere eşsiz bir yuva olan milli parkta karavan tatili: karavanla Yedigöller kampı. Milli parka ve kampa dair tüm detaylar bu yazımızda!

Karavanla Yedigöller Kampı Nerede Yapılır?

Bolu iline bağlı ve yedi gölden oluşan milli parkta, gezip görülecek çok yer var. Sazlıgöl, İncegöl, Büyükgöl, Küçükgöl, Kurugöl, Seringöl ver Deringöl’den oluşan park, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı korumasında. Göllerin etrafında ise geniş ve iğne yapraklı birçok ağaç çeşidi bulunmakta. Birçok canlı türüne ev sahibi olan Yedigöller Milli Parkı, müthiş bir yeşil dokuyu da kendine zemin bellemiş. Aynı zamanda bölgede Bizans dönemi kalıntıları da bulunmaktadır.

karavanla yedigöller kampı

Farklı aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz milli parktaki karavan tatili imkanınızdan bahsedeceğiz. Karavanla Yedigöller kampı size, gezip görebileceğiniz doğal cennetin içerisinde birkaç gün yaşama fırsatı sunuyor. Öncelikle, kış sürecinde bir karavan tatili planınız varsa ulaşımınızın rotası değişmekte. Milli parka ulaşım, kar sebebiyle Bolu-Yedigöller yolunun kapanmasından dolayı; Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden gerçekleşmektedir. Kamp öncesi yiyecek ve içecek depolamalısınız zira bölge etrafında bir market bulunmamaktadır.

Alana giriş ücreti 2021 itibariyle motorsikletler için 14 lira, otomobiller için 21 lira, minibüsler için 63 lira ve midibüsler için 112 liradır. Karavanla Yedigöller kampı için konuşacak olursak minibüs veya midibüs tercih edeceğinizi var sayıyoruz. Aynı zamanda kamp yapanlar için ateş yakmak 19.00’dan önce yasaktır ve sonrasında da kontrollü yakıma izin verilmektedir. Ancak alanda kuru odun bulmak çok zahmetli olduğundan yanınızda götürebilirsiniz ya da orada büfeden 20 lira-30 lira civarında odun alımı yapabilirsiniz.

Yedigöller’de Ne Yapılır?

Eğer kamp için Mayıs-Eylül dönemlerini tercih ederseniz büyükgöl’de ve Deringöl’de ücret ile birlikte sportif olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Haricinde yine sezona göre trekking de yapma şansınız olabilir. Tüm bunlar dışında Yedigöller Milli Parkı’nda bulunan Kapankaya Manzara Seyir Yeri’ne çıkıp alanda buluna peyzaj harikalarını gözlemleyebilirsiniz.

karavanla yedigöller kampı

Bu alternatifleriniz dışında Yedigöller Milli Parkı’na varmadan 4 kilometre kadar önce Nazlıgöl kamp alanı bulunmaktadır. Karavanla Yedigöller kampı tatiliniz bittiğinde ya da kampa başlamadan orada da soluklanabilirsiniz. Ancak hafta sonu epey kalabalık olmakla birlikte hafta içi gitmenizi öneririz.

Ayrıca eğer uğramak isterseniz Abant Gölü için gezi rehberi: Görenleri Büyüleyen Doğa Harikası: Abant Gölü Gezisi

Bu eşsiz alternatifleriyle beraber Yedigöller Milli Parkı, kamp için nadide bir seçenek. Özellikle karavanla tatil için en özel mekanlardan birisi. Değerlendirmenizi ya da en azından gidip görmenizi tavsiye ederiz. Karar verirseniz, doğanın evinde olduğunuzu unutmayın.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri