İstanbulKeşfet

İstanbul’da Romantik Evlilik Teklifi Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul'da Evlilik Teklifi Yapılabilecek Yerler

Evlilik teklifinin nasıl yapılacağı ve bu teklifin nerede gerçekleşeceği evlenecek çiftler açısından önem verilen konulardan biridir. Evlenme teklifinin edileceği yerin romantik bir ortama sahip olması önemlidir ancak sessiz ve çok kalabalık olmaması da önemlidir. İstanbul, romantik evlilik teklifleri için çok sayıda ideal mekana sahiptir. Evlenme teklifini açık alanda ya da kapalı mekanda yapmak istemenize bağlı olarak alternatiflerin sayısı biraz da sınırlandırılabilir. İşte İstanbul’da romantik evlilik teklifi yapabileceğiniz yerler:

360 İstanbul

360istanbul-Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi

360 İstanbul, tarihi Mısır Apartmanı’nın çatı katında yer alan ve nefes kesen İstanbul manzarası ile her göreni büyüleyen harika bir mekandır. Bazı günlerde yurt dışından gelen ünlü sanatçılar ve DJ’ler ile çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Alan oldukça büyük olduğundan evlilik teklifi için sessiz ve biraz daha özel bir alana sahip olmanız mümkündür. Menüleri oldukça zengindir. Hem Türk mutfağından hem de dünya mutfağından birçok lezzet yer almaktadır. Ayrıca şarap çeşitleri de bir hayli fazladır. Romantik bir ortamda, hiç akıllardan çıkmayacak bir evlilik teklifi için 360 İstanbul’u tercih edebilirsiniz.

Monkey İstanbul

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-monkeyistanbul

Şişhane’de yer alan Monkey İstanbul harika bir Haliç manzarasına sahiptir. Özellikle gün batımları oldukça meşhurdur. Gün batarken romantik bir masa ve manzara eşliğinde unutulmaz bir evlilik teklifi yapabilirsiniz. Alanı yeteri kadar büyük olmasa da hafta içlerinde ve gün batımı saatlerinde kısmen daha tenha olmaktadır. Eğer daha salaş bir mekânda, rahat ama bir o kadar da şık bir evlilik teklifi planlıyorsanız Monkey İstanbul tercihiniz olabilir. Kokteyl ve şarapları oldukça başarılı olup menü fiyatları ortalamanın bir tık üzerindedir.

Fuat Paşa Yalısı

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-fuatpasayalisi

Sarıyer’de bulunan Fuat Paşa Yalısı, deniz manzarasının güzelliği eşliğinde evlilik teklifi etmek için en güzel yerlerden biridir. Yalı hem modern hem de geleneksel mimarinin harmanlandığı bir yapıdan oluşmaktadır. Boğaz manzarası tarifsiz bir seyir imkanı sunmaktadır. Yalıda evlilik teklifi edeceğiniz en iyi bölüm restoran bölümüdür. Restoran bölümünde; bar, teras ve cam balkon gibi bölümler yer almaktadır. Restoranda İtalyan, Fransız ve Türk mutfağına ait çok seçkin lezzetler sunulmaktadır. Teras evlilik teklifiniz için uygun bir alan olabilir ancak sadece yaz aylarında hizmet vermektedir. Gitmeden önce rezervasyon yaptırıp ve özel bir gün olduğunu belirtirseniz işletme yetkilileri sizler için en uygun masayı hazırlayacaklardır. Fiyatlar biraz ortalamanın üzerindedir.

La Masion

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-lamaison

La Masion son derece şık ve o kadar da romantik bir mekandır. İstanbul’da en iyi Fransız mutfağına sahip mekanlardan biridir. Çırağan’daki harika konumu evlilik teklifi etmek için oldukça güzel bir ortam sunmaktadır. Yapacağınız evlilik teklifini nezih bir ortamda, hafif bir müzik ve boğazın enfes manzarasına karşı yapmak için gözü kapalı tercih edeceğiniz yerlerden biridir. Burası hem sunduğu seçkin yemek menüsüyle hem de şaraplarıyla unutulmaz bir anı bırakacaktır.

Yıldız Parkı Korusu

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-yildizpark

Beşiktaş ve Ortaköy semtlerinin tam ortasında yer alan Yıldız Parkı Korusu, yaklaşık 50 hektarlık yeşil alanı ile İstanbul’un en güzel açık hava mekanlarından biridir. İstanbul’da romantik evlilik teklifi yapabileceğiniz çok güzel bir ortamı vardır. İçerisinde yer alan Malta ve Çadır Köşkleri lezzetli yemekler yiyebileceğiniz ve sevgilinizle güzel vakit geçirebileceğiniz bir alandır. Sessiz ve huzurlu bir havası olduğundan evlilik teklifi için uygun bir ortam sunmaktadır. Ancak gitmeden önce işletmeyi aramanız ve özel bir gün olduğunu belirtmenizde fayda vardır.

Malta Köşkü geleneksel Türk mutfağı menülerini sunan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bir restorana sahiptir. Burası haftanın her günü 09.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çadır Köşkü de tıpkı Malta Köşkü gibi geleneksel Türk mutfağına ait menüler sunmaktadır. Ancak bu köşkün manzarası Malta Köşkü’ne oranla daha iyidir. Boğazı gören manzaraya karşı romantik bir evlilik teklifi düzenleyebilirsiniz. Çalışma günleri ve saatleri Malta Köşkü ile aynı şekildedir.

Aya Nikola – Büyükada

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-ayanikola

Büyükada, İstanbul’un en sevilen bölgelerinden biridir. Adada yer alan Aya Nikola Koyu oldukça sessiz ve sakin bir ortama sahiptir. Yapılaşma çok az düzeydedir ve buradaki yeşil alanlar, bakir sahiller güzel bir evlilik teklifi düşünenler için alternatifler arasında yer alır. Dilerseniz koy çevresine kendi emeğinizle güzel bir masa hazırlayabilir dilerseniz de burada yer alan otellerin, pansiyonların bahçesini kullanabilirsiniz. Aya Nikola Koyu’na girişler ücretlidir. Hafta içi 40 TL, hafta sonu ise 50 TL kadar bir ücret talep edilmektedir. 08.00 ile 23.00 saatleri arasında giriş yapabilir ve güzel bir organizasyon planlayabilirsiniz.

Kız Kulesi

kizkulesi-1

İstanbul’un şüphesiz en büyüleyici yerlerinden biri olan Kız Kulesi, Üsküdar Salacak açıklarında yer almaktadır. Tarih boyunca çok sayıda efsaneye konu olmuş olan bu kule İstanbul’da romantik evlilik teklifi yapılacak yerler arasında oldukça popülerdir. Kule içerisinde müzeler, kafeler, restoranlar yer almaktadır. Çok sayıda düğün ve toplantı organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kız Kulesi’nde evlilik teklifi yapacak güzel bir restoran vardır. Özellikle gün batımı esnasında, güzel bir akşam yemeği eşliğinde son derece romantik bir evlilik teklifi planlayabilirsiniz.  Kız Kulesi Restoran günün her saatinde çeşitli menüler çıkarmaktadır. Sabah kahvaltısıyla başlayıp akşama kadar farklı menüler sunulmaktadır. Evlilik teklifinizi gün batımının gerçekleşeceği saate göre ayarlarsanız son derece romantik ve samimi bir gece yaşayabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmadan gitmemenizde yarar vardır. Kız Kulesi’ne giriş için yaklaşık 30 TL kadar bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kabataş İskelesi’nden ya da Salacak’tan hareket eden teknelerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi

çamlıca

İstanbul’da romantik evlilik teklifi denince akla gelen bir diğer yer de Çamlıca Tepesi’dir. Çamlıca Tepesi, Üsküdar semtinin en popüler alanlarından biridir. Yaklaşık 260 metre yüksekliğindeki bu tepe harika bir görsellik sunmaktadır. Muhteşem İstanbul boğazı manzarasına karşı romantik ve bir o kadar da samimi bir evlilik teklifi için Çamlıca Tepesi tereddütsüz olarak tercih edilebilir. Çamlıca Tepesi’nde çok sayıda ağaçlar, çiçekler, restoranlar, çay bahçeleri ve köşkler yer almaktadır. Burada romantik bir evlilik teklifinin yanı sıra harika fotoğraflar da çekebileceğiniz bir alandır. Çamlıca Tepesi’ne girişler ücretsiz olup 24 saat açık bir alandır. Altunizade’den hareket eden minibüsler ve metrobüsler buraya ulaşım sağlamaktadır.

Feriye Sarayı

Istanbulda-romantik-evlilik-teklifi-feriye

İstanbul’un en ikonik simgeleri arasında yer alan Feriye Sarayı 100 seneyi aşkın tarihi geçmişi ile her göreni etkisi altına alıyor. Feriye, merkezi konumu nedeniyle ve de hem denizden hem de karadan ulaşım imkanları ile ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatıyor. Evlilik teklifinizin hem eğlenceli hem romantik hem de çok şık bir mekânda gerçekleşmesini istiyorsanız Feriye Sarayı ve Lokantası oldukça doğru bir tercih olacaktır. Çırağan Caddesi üzerinde yer alan bu mekânın çok seçkin menüleri vardır. Sabit bir menüden söz etmek mümkün değildir çünkü menüler mevsime göre sürekli yenilenmektedir. Güzel bir yemek ve manzara eşliğinde romantik evlilik teklifi için ideal olanaklara sahiptir.

Bu içerikte İstanbul’da evlilik teklifi için oldukça ideal olan yerlerden söz edilmiştir. Buna benzer birçok etkinlik, gezi ya da tatil fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri