Aktiviteli Tatiller

Göz Kamaştıran Doğasıyla Likya Yolu Trekking Deneyimi

Likya Yolu’nda Yürüyüş

Müthiş bir yürüyüş keyfi için Likya Yolu trekking deneyimini tatmalısınız. Bu deneyime dair tüm detayları sizin için bu yazımızda topladık!

Göz Kamaştıran Doğasıyla Likya Yolu Trekking Deneyimi

Likya Yolu’nun getirdiği güzellikler, belki sık sık duyduğunuz belki araştırdığınız belki de şu an planladığınız bir serüveni içeriyor. Bölge, Teke Yarımadası üzerinde konumlanmakta ve batısında Muğla (Köyceğiz) ve doğusunda da Antalya bulunuyor. Denizcilikle uğraşan, ücretli asker kimliği olan ve anaerkil bir toplum olan Likyalıların bu güzel yerleşkesinde bulunan Likya Yolu, ilgi çekici ve sık sık ziyaret edilen bir yer. Aynı zamanda bu yer, görmekle doyamayacağınız tecrübelere ev sahipliği yapıyor. Yol; birçok yurtdışı dergisi tarafından dünyanın en iyi 10, aynı süreçte dünyanın en iyi manzaralı ilk 50 yürüyüş parkuru arasında bulunuyor. Sırf bu sebeplerden bile Likya Yolu trekking deneyimine oldukça uygun bir güzergah.

Doğayı En Doğal Haliyle Keşfettiren Trekking Nedir?

Kelime anlamı olarak trekking, engellerle dolu bir yürüyüş rotasını herhangi bir vasıta kullanmadan yürüyerek tamamlamak anlamına gelmektedir. Doğa sporları içerisinde oldukça nazik bir konuma sahiptir ancak tabiatı temelinde yorucu bir yürüyüş serüvenini kapsamaktadır. Yürüyerek, her kasınızı hissederek; doğanın sonsuz duruluğunu tanımak aktiviteli tatil seçenekleriniz içinde en huzurlu olanı olacaktır. Likya Yolu trekking deneyimi, tüm bu ifadelerle bu aktivite için Likya Yolu’ndan daha elverişli bir alan olmayacağını düşündürmektedir. Doğa yürüyüşünün yol üzerindeki bu muazzam manzaralar takibinde gerçekleşmesi yorgunluğunuzun ömrünü uzatacaktır.

likya yolu trekking

Likya Yoluna Ulaşımı

Dolu dolu tatiller içerisinde Likya Yolu’nda trekking yapmayı tercih ettiyseniz, siz de doğallığın zarafetinin farkında olanlardansınız. Bu deneyim için ise Likya Yolu’na ulaşmak gerekiyor ancak nasıl yapacaksınız? Oldukça basit! Yolun başlangıcı Fethiye’ye dayanıyor. Eğer uçakla seyahat edecekseniz, en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı. Diyorsanız ki, “Otobüs yolculuğu vaz geçilmezim.” otobüs için bilet almayı unutmayın. Ters olan güzergahı takip etmek niyetindeyseniz de Antalya’ya uçabilir ya da otobüsle de varabilirsiniz.

Bu arada diğer aktiviteli tatillerimizden biri olan Türkiye’nin En Yüksek Üçüncü Dağında: Kaçkarlar Tırmanış yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Likya Yolu Trekking Ne Zaman Yapılır?

Akdeniz havasının yoğun olarak gözlendiği rota üzerinde size tavsiyemiz Ekim ya da Kasım dönemini tercih ederseniz nemden uzaklaşabileceğiniz yönünde olacaktır. Haricinde kış çıkışı bahar güzelliği ile Nisan ya da Mayıs’ı da tercih edebilirsiniz. Aşağıda Likya Yolu yürüyüşü için bir rota görebilirsiniz.

likya yolu trekking

Bilekleri koruyan ancak ayağı vurmayan ayakkabıları tercih etmeyi, havlunuzu ve sularınızı eksik etmemeyi unutmayın. Likya yolu trekking serüveniniz için tabana kuvvet!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri