Aktiviteli Tatiller

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Fırsatı ile Özgürlüğe Kanat Açın!

Kayseri'de Yamaç Paraşütü

Ali Dağı yamaç paraşütü fırsatı ile dünyanın en özgür hissettiren sporlarından birini yapma fırsatı yakalayın! Yapmanız gereken tek şey yazımızı okumak.

Kayseri Hakkında

Kayseri’ye kuş bakışı bakmak ve gökyüzünde Erciyes Dağı ile göz göze gelmek isterseniz yamaç paraşütü yapabileceğiniz pek çok nokta bulunuyor.

Rüzgârın size söylediklerine eşlik etmek için Ali Dağı en ideal seçeneklerden bir tanesi. Üstelik yamaç paraşütü yaptığınız yerde birbirinden eşsiz fotoğraflar çekebilir ve anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Özellikle Kayseri’nin Talas ilçesi yamaç paraşütü yapacak pek çok alan var. Yamaç paraşütü yapabilmek için sizlere eğitimler de veriliyor. Kayseri’ye gitmeden önce yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerleri araştırabilirsiniz. Ali Dağı yamaç paraşütü için oldukça uygun bir alan eğer o gün hava koşulları da buna uygunsa profesyonel bir yardım eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kayseri’de Yamaç Paraşütü Yapılacak Yerler

Talas ilçesine vardıktan sonra yamaç paraşütü yapabilmeniz için daha önce herhangi bir deneyiminizin olmasına veya bu anlamda profesyonel olmanıza gerek yok. Talas ilçesinde yamaç paraşüt yapmanıza olanak sağlayan birçok firma bulunuyor. Bu firmalar gökyüzünde keyifle süzülmeden önce size profesyonel hocalar tarafından lisanslı eğitimler veriliyor ve bu anlamda gerekli talimatlar uçuştan önce size bildiriliyor. Ali Dağı’nda yapacağınız spor için bütün talimatlar size verildikten sonra uçuş anında da bu alanda uzman bir hoca size eşlik ediyor. Hatta bu uçuş sırasında daha sonrasında size hatıra kalacak fotoğraf ve videolar çekiliyor. Bunun yanı sıra uçuşa başlamadan önce 50 kilonun altındaysanız kilo oranınızı dengede tutmaya özen gösterecek eğitimler ile uçuşa başlıyorsunuz.

ali dağı yamaç paraşütü

Bu aşamada uçuşa hazırlanırken dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ani bir rüzgâr sizi uçurabilir. Kilonuz 70 kilo ve üzerindeyse herhangi bir sorun olmayacaktır fakat uçuşlar 110 kilonun üzerindeki kişiler için riskli olabilmektedir. Kayseri’de yamaç paraşütü Talas ilçesinde yapılmaktadır. Yani Kayseri’de aktiviteli tatil düşünceniz varsa bunun için bir gününüzü Talas ilçesine ayırmalısınız. Ali Dağı yamaç paraşütü yapabilmeniz için de planınızı yaparken bu firmalardan herhangi bir tanesi ile konuşmalı ve rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlar genel olarak 10-35 dakika arası sürmektedir. Uçuşlar genellikle sabah erken saatlerde başlıyor ve akşam 8 gibi son buluyor.

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yapacaklara Tavsiyeler

Yamaç paraşütü yapacağınız dönemde hava sıcaklığı yüksek olsa bile yükseldikçe sıcaklık da düşecektir. Bu sıcaklığın düşmesi de paraşütün kayışlarının kollarınıza zarar vermesine sebep olur. Bu nedenle Ali Dağı yamaç paraşütü yaparken uzun kollu kıyafetler tercih etmenizde yarar var. Böylelikle kollarınız zarar görmeden manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü İçin Talas’a Ulaşım

Kayseri’ye gitmek için şehirlerarası otobüsleri kullanabileceğiniz gibi hava yolu da bir seçenek olabilir. Ayrıca dilerseniz özel aracınızla şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha sonra yamaç paraşütü yapabilmek için Talas ilçesine ulaşmanız gerekiyor. Bunun için toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. İlçeye giden birçok toplu taşıma aracı bulunuyor.

Kayseri’de Yamaç Paraşütü Yapmak ve Sosyal İmkân

Kayseri’de yamaç paraşütü yapabilmek için ilk önce Talas ilçesine ulaşım sağlamanız gerekiyor. Dilerseniz Talas ilçesinde konaklayabileceğiniz bir yer bulabilir dilerseniz de Kayseri merkezde konaklayabilirsiniz. Etrafta yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz pek çok mekân var. Hem Kayseri’de her türlü ihtiyacınızı karşılayabilir hem de Ali Dağı yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirsiniz.

ali dağı yamaç paraşütü

Ali Dağı Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılmalı?

Kayseri’de yamaç paraşütü yapmak isterseniz ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kış mevsiminde hava soğuk ve sert olacağı için yamaç paraşütü yapmanız biraz zor olabilir. Bu nedenle ilkbahar ve yaz aylarını yamaç paraşütü yapmak için tercih edebilirsiniz. Alidağ, bu iki mevsimde yapılırsa çok daha zevkli bir hal alacaktır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Çökelez Dağı Yamaç Paraşütü: Denizli’de Ekstrem Spor Keyfi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri