Aktiviteli Tatiller

Fethiye Gezi Rehberi & Fethiye’de Dalış Yapılacak Yerler

Fethiye Gezi ve Dalış Rehberi

Su altı dünyasını keşfetmek hayalleriniz arasında mı? Dalış meraklılarının tüm merak ettikleri için Fethiye gezi rehberi hazırladık. İşte Fethiye’de dalış yapmak ve tüm ayrıntılar!

Akvaryum Koyu Nerede?

Bodrum’un Bitez ve Gümbet bölgeleri arasında kalan ve güneye doğru yaklaşık 3 kilometre mesafe sonunda pırıl pırıl denizi ile gözlerinizi kamaştıran Akvaryum Koyu karşınıza çıkacaktır.

fethiye gezi rehberi

Muğla’nın Datça Knidos yolunda bulunan Akvaryum Koyu’na kara yolu ya da tekne ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Palamutbükü Koyu’nun yaklaşık 1 kilometre doğu tarafında yer almaktadır. Datça ilçe merkezine ise 25 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Akvaryum Koyu’nda Dalış Yapmak & Sosyal İmkanlar 

Kısa bir tatil kaçamağı yapmak istiyorsanız hazırladığımız Fethiye gezi rehberi ile Fethiye’de dalış yapmak ve tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmeniz mümkün!

Yer olarak küçük bir alanı kapsayan Akvaryum Koyu suyunun berraklığı ile oldukça popülerdir. Cennetten bir köşe olan Akvaryum Koyu, ismini de suyunun berraklığından almıştır. Tüm seviyede dalış yapanlar için uygun bir bölgedir. Akvaryum Koyu’nun tarihi sularına ulaştığınızda 20 metre derinliğindeki kumluk denizin koynuna kendinizi bırakabilirsiniz.

Dalış yapmak ve su altı seyahatleri Türkiye’de hala çok popüler değildir. Ancak bu deneyimi bir kere yaşayan asla vazgeçememektedir. Türkiye’de birçok farklı dalış bölgesi vardır. Muğla’da dalış yapılacak yerler için dünyanın en zengin sularından birisi olan Ege Denizi de su altı hazinelerinden birisidir. Bu yazımızda sizler için önerimiz ise Akvaryum Koyu olacaktır. Profesyonel olmayan kişilerin dahi büyüleneceği ve zevk alabileceği yerler arasındadır. Su yüzeyinin hemen altında başlayan Akvaryum Koyu’nun zenginlikleri başını suyun altına sokan her insanı büyülemektedir.

fethiye'de dalış yapmak

Fethiye’de dalış yapmak için akla ilk gelen yerler arasında Akvaryum Koyu gelmektedir ve adeta bir lagün gibidir. Bu koy, canlı çeşitliliği ile oldukça ünlüdür. Dalış sırasında birçok turuncu süngerinin, kum balığının, grouperin, ahtapotların, deniz atlarının, mürenlerin yanınızda dolaştığına şahit olacaksınız. Koy, kayalık ve kumlu dip kompozisyonu iyi görüşe olanak sağlamaktadır. Gece dalışı için de oldukça uygun olan bir bölgedir.

Fethiye Gezi Rehberi & Fethiye’de Dalış Yapmak

Aktiviteli tatiller için hazırladığımız Fethiye gezi rehberi yazımızda masmavi suların gizemli dünyasını keşfedebilmeniz için düzenlenen turları tavsiye ederiz. Profesyoneller eşliğinde Akvaryum Koyu’nun su altı dünyasını düzenlenen bu organizasyonlarla keşfedebilirsiniz. Profesyonel ekip ve ekipmanlarla gerçekleştirebileceğiniz dalış turu için özel bir yetenek ya da daha önceden bir deneyim gerekmemektedir. Herhangi bir yaş sınırı da bulunmadığından Fethiye’de dalış yapmak fırsatından dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Sabahın erken saatinden başlayarak güneşin batışına kadar su altı dünyasını keşfetmeniz için organizasyonlar devam etmektedir.

Sabahın erken ışıkları ile hareket eden dalış teknesi, Ege’nin berrak sularında bölgenin derinliklerini keşfetmenizi sağlamaktadır. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki kez dalış yapabilme imkânınız vardır. Dalış yapılacak yerler denildiğinde akıllara ilk olarak gelen Akvaryum Koyu’nda bu eşsiz deneyimi yaşamadan önce profesyonel dalış ekipmanlarının da nasıl kullanılacağı konusunda bilgi verilmektedir. Akvaryum Koyu’nun gizemli suları altındaki dünyayı keşfetmeye hazır olduğunuzda birçok farklı deniz canlısını yakından görecek ve onları su altında elinizle besleyerek unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Sonsuz mavilikte yaşadığınız bu deneyimi isterseniz fotoğraf ve video çekimi ile daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

fethiye'de dalış yapmak
Bir Su Altı Dünyasından Seyahat Haberleri: Gökpınar Gölü

Sabah gerçekleştirilen dalış etkinliği ile su altı dünyasıyla ilk tanışmanız gerçekleşecektir. Bu dalış, deneme dalışıdır. Dalgıçlarla birebir gerçekleştirebileceğiniz bu dalış deneyimi için herhangi bir ön koşul aranmamaktadır. Yüzme bilmeniz bile katılmanız için şart değil!  Öğleden sonra gerçekleştireceğiniz dalış ise keşif dalışı olarak adlandırılmaktadır. Su altının hiç görmediğiniz gizemli dünyasını gezmek belgesel tadında olacaktır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri