Aktiviteli Tatiller

Dalış Yapılacak Yerler Arasında Bebek ve Minnoş Kayalıkları

En Güzel Dalış Yerleri

Dalış aktivitesinde ön sıralarda olan Saros’daki Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış yapılacak yerler arasında oldukça popüler!

Saros Körfezi Hakkında

Saros Körfezi su altı aktiviteleri bakımından oldukça zengin olması sebebiyle Türkiye’nin dört bir yanından insan bölgeye gelmekte ve aktiviteli tatil yapmaktadır.

Su akıntı yollarının fazla olması nedeniyle Saros açık bir görüş alanı sağlar. Bebek ve minnoş kayalıkları dalış yapılacak yerler arasında ve Saros Körfezi’nde oldukça fazla tercih edilir. Üstelik körfezde bulunan su altı kanalları körfezin temiz kalmasını sağlamaktadır. Böylece körfezde dalış çok daha keyifli bir hale gelmektedir. Özellikle aktiviteli tatil isteyenler Saros Körfezini tercih ederek birbirinden farklı birçok yerde dalış gerçekleştirebilir ve suyun altındaki güzellikleri keşfedebilirler. Körfezin bazı noktalarında dalış eğitimi de verilmektedir.

Saros Körfezi’nde Dalış Yapılacak Yerler

Saros Körfezi’nde hem acemi hem de profesyonel dalıcıların tercih edebileceği pek çok dalış noktası bulunuyor. Bunların arasında Cehennem Koyu tamamen doğal reef bölgesi olmasının yanı sıra Türkiye’nin profesyonel dalıcılarının tercih noktasıdır ve Türkiye’nin en güzel dalış noktaları arasında yerini alır. Toplar Burnu ismini etrafında görünen tarihi top güllelerinden alır. Bu burunda hem dalışınızı gerçekleştirerek suyun altındaki güzelliklere tanıklık edip hem de tarihe bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu burun özellikle duvar dalışı için kullanılmaktadır. Göbektaşı, Toplar Burnuna çok yakın başka bir dalış noktasıdır ve 25 metre aşağıda mağara olarak bilinen bir bölüm vardır. Dalıcılar en çok bu bölüme duydukları merak için bu bölgeyi tercih ederler.

minnoş kayalıkları
Minnoş Kayalıkları

Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış yapılacak yerler arasında uygun başka bir bölümdür. Bebek Kayalıkları Türkiye’nin en çok dikkat çeken dalış yapılacak yerler arasında yer almaktadır. Bebek Kayalıkları, daha çok dalış konusunda tecrübesi olan kişiler için uygundur. Bu bölgede dalış gerçekleştirdiğiniz anda farklı pek çok renk ile karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca dikkatinizi çekecek farklı canlı türleri ile karşılaşırsınız. Minnoş Kayalıkları, Güney Limanına 10 mil uzaklıkta olan başka bir dalış noktasıdır. Kayalıkların etrafında tam tur atabilirsiniz. Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış için farklı deneyimler yaşamanızı sağlar.

Bebek ve Minnoş Kayalıkları Dalış Tavsiyeleri

Aktiviteli tatil planı yapıyorsanız ve tercihinizi Saros Körfezi’nden yana kullanıyorsanız, Bebek Kayalıklarında dalış yapabilmek için önden mutlaka bir eğitim almış olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Minnoş kayalıklarında dalış eğitimi verilirken 40 metreden ileri gitmemeniz gerektiği söylenmektedir. Yani Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış aktivitesi için dikkatli olmamız gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ulaşım

Saros Körfezi’ne ulaşım için hava veya kara yolunu kullanabilmeniz mümkün. Şehirler arası otobüsleri kullanarak Keşan ilçesine gelebilir ve oradan da servisler aracılığı ile körfeze ulaşım sağlarsınız. Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış için bu bölgelere Saros Körfezinden ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Dalış yapacağınız yere tekneler ile ulaşım sağlayabilmeniz için dalış konusunda yardımcı olacak hocalar size eşlik edecektir.

Saros’da Dalış Yapmak ve Sosyal İmkanlar

Saros Körfezinde dalış yapabileceğiniz yer sayısı oldukça fazladır. Bebek ve Minnoş Kayalıkları dalış yapılacak yerler için verilebilecek örneklerden bir tanesidir. Ayrıca yüzme, kamp gibi başka aktiviteler de yapabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra çevrede barınma ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yeme içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz pek çok mekân vardır.

bebek kayalıkları
Bebek Kayalıkları

Bebek ve Minnoş Kayalıkları Dalış Ne Zaman Yapılmalıdır?

Saros Körfezi’nde dalış yapabileceğiniz en iyi zaman yaz aylarıdır. Hem göreceğiniz manzara açısından hem de yaz ayının denize vuran güneş ışınları sayesinde su altının çok daha güzel bir görüntüsü olması açısından tercih edilmelidir. Yaz aylarında Saros Körfezi’nde dalış yaparsanız birbirinden farklı pek çok aktivite yapma olanağına sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dalış Yapılacak Yerler Arasında Sivriada!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri