Aktiviteli Tatiller

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü İle Heyecanı Doruklarda Yaşayın!

Ölüdeniz'de Yamaç Paraşütü Yapmak

Dingin yapısıyla mest eden bu doğa yerde yapılabilecek en güzel aktiviteyi gerçekleştirmeden olmaz. İşte, bütün detaylarıyla Ölüdeniz yamaç paraşütü rutini!

Gökyüzünde Özgürce: Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

ölüdeniz yamaç paraşütü

13 ilçeli ilimiz Muğla’nın en kapsamlı yüz ölçümüne sahip olan ilçesidir Fethiye… Yine diğer ilçelere nazaran daha kalabalık bir nüfusa sahip olmasına karşın dupduru coğrafyasıyla mest eder insanı ilk görüşte. Yeşillikler, maviliklerle bezeli bu doğal cennet; Ölüdeniz’e de ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz, Kıdrak Plajı ile birlikte tabiat parkı ilan edilen ve koruma altına alınan bir zenginliğimiz. Meraklısı için Belcekız Koyu’nda bulunuyor ve koyun da Ölüdeniz’in de isimlerinin hikayesini uzun uzun okumak isterseniz araştırabilirsiniz. Biz bu hüzünlü hikayeden ziyade bu doğal coğrafyanın tadına gökyüzünden süzülürken nasıl varabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Zira Ölüdeniz yamaç paraşütü, bölge yerlileri ve Türkiye’nin dört bir yanı dahil pek meşhur bir aktivite. Yamaç paraşütü tatili ise cabası.

Kuşlar Kadar Özgür Hissettiren Yamaç Paraşütü Nedir?

İnsan evladı olarak uçmaya evrensel bir ilgi besleriz. Yamaç paraşütü, 1980 başlarında somutlaşan ve yamaçlardan koşarak uçmanın denenmesiyle gelişen aksiyon sporudur. Gökyüzünde kuşlar gibi süzüldüğünüzü ve aynı zamanda altınızda kalan manzarayı izlediğinizi düşünsenize… Yamaç paraşütü, yalnızca ekstrem sporların ilgililerinin değil; yükseklik korkusu olanların bile heveslenip tercih ettiği ve sonunda asla pişman etmeyen bir spor türü. Ölüdeniz’deki yamaç paraşütü deneyimi ise bu tercihler arasında en sık talep göreni.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü İçin Bölgeye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Eğer otobüs yolculuğunu tercih ederseniz pek çok firmanın Fethiye’ye otobüs kalkışı var. Fethiye’ye vardıktan sonra Ölüdeniz’e taksi ile ulaşım 15 dakika kadar sürmekte. Haricinde, uçak yolculuğu düşünüyorsanız Fethiye’ye en yakın havaalanı Dalaman Havaalanı. Onun uzaklığı da ilçeye 2 saat kadar.

Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Türkiye’de yamaç paraşütü sporunun ilk olarak deneyimlendiği yer, Ölüdeniz’dir  Manidar bir Ölüdeniz yamaç paraşütü deneyimi için uygun ve en risksiz zamanlar Nisan ve Ekim ayları arasına denk gelmektedir. Hava koşullarının da iyi olmasıyla birlikte bölge, yamaç paraşütü tatili için daha elverişli sayılabilir.

Ayrıca aktiviteli tatiller arasında önerilerimizden birisi de Göz Kamaştıran Doğasıyla Likya Yolu Trekking Deneyimi‘dır.

ölüdeniz yamaç paraşütü

Aktiviteli tatiliniz içinde Fethiye’yi görmeden evinize dönmeyin deriz. Aynı zamanda yükseklik korkunuz varsa endişe etmeyin, bizzat bu korkuyla birlikte bu deneyimi yaşayanlar çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. Haricinde, gün batımızda Ölüdeniz ayrı bir güzel oluyor diyorlar.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri