Aktiviteli Tatiller

Aktiviteli Tatillerin Manzara Şöleni Sunanlardan: Efes Skydive

Efes Skydive Nerede?

Adrenalin bağımlılarının vaz geçilmez sporu, en güzel tarihi cennet dolaylarında deneyimlenir. İşte, tüm detaylarıyla Efes skydive heyecanı!

Efes Antik Kenti’nde Gökyüzünde Süzüldüğünüz Efes Skydive Heyecanı

efes skydive

Milattan önce 8600 yıllarında normal bir yerleşke sayılan antik kent, zamanla dönemin en önemli noktalarından biri sayılmıştır. İzmir-Selçuk ilçesine 3 kilometre uzaklıkta bulunan tarihi zenginlik, döneminin en önemli ticaret yolları üzerindedir; doğu ile batı birleşim noktasıdır. Efes, döneminde pek çok dini görüşten ve ırktan kişilere kucak açmasının yanı sıra; müthiş bir mimariye sahiptir. Bu sebepten görsel bir şölen olan bu tarih kazancının üzerinden süzülmek göz doyurur nitelikte olacaktır.

İlgili içerik için: Efes Antik Kenti Gezisi, Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler!

Efes Skydive Deneyiminiz İçin Ulaşımı Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Kente uzaklığı 60 kilometre kadar olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, kente ulaşım için bir alternatif olabilir. Haricinde, İzmir’e herhangi bir vasıtayla ulaştıktan sonra Selçuk otobüslerine binip kente en yakın noktadan yürüyebilirsiniz, çok uzak olmayacaktır. Kente varışınızdan sonra skydive deneyiminiz için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Efes skydive tecrübesi, unutamayacaklarınızdan birisi olacak.

Kuş Gibi Süzüldüğümüz ve Bir O Kadar Adrenalin Dolu Skydive, Nedir?

Türkçeye “hava dalışı” olarak çevrilen ekstrem spor skydive, heyecanı son derece yüksek bir deneyim sunar. Herhangi bir hava aracından, kişinin kendini boşluğa bırakarak serbest atlayış gerçekleştirmesidir. Profesyonel veya amatör atlayışlar gerçekleştirme imkanı sunan skydive türlerinden tandem atlayış, keyif için deneyimlemek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Bu atlayışta, bir profesyonelle atlayış yaparsınız.

Efes skydive tecrübesi, skydive yapmak için en öncül seçeneklerden birisidir: Bu sebepten, skydive denilince akla ilk olarak Efes gelmektedir. Aynı zamanda bölge tandem atlayışlar ve eğitimler için sıklıkla tercih edilmektedir. Hava sahasının uygunluğundan ziyade iniş yapılan alandaki güzel yapı da cezbedicidir. Aktiviteli tatiller içerisinde belki de hem en heyecanlısı hem en bilgi içeren tatili, Efes’tedir.

efes skydive

Efes’te Skydive Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hava koşullarına göre uygun her durumda; mevsimde, ayda ya da günde bu tecrübeyi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda hatırlatmak isteriz, tandem atlayışlar süresince bekleme süreniz hava koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Son olarak Efes skydive tecrübenizde sizden sorumla profesyonellerce de teyit edilecek ekipmanların her birinin bir işlevi olduğunu ve sizin de teyit etmeniz gereken durumlarda teyit etmenizi öneririz. Sonrasında ise durmayın, boşluğa bırakın kendinizi. Tarihi güzelliğe doğru inişiniz başladı bile…

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri