Aktiviteli Tatiller

Deniz Kanosu Heyecanı: Mavi, Tarihi Cennet Kekova

Kekova'da Kano

Mavilikler altında kalan bölge Batıkşehir’de unutamayacağınız bir deneyim: Kekova deniz kanosu macerası! Gelin, serüvenimizin detaylarına hep birlikte bakalım.

Kekova bölgesinin ismi Kekova Adası’ndan gelmektedir. Bölge; Üçağız Köyü’nü, Simena’yı, Kaleköy’ü, Batıkşehir’i ve etrafını içine almaktadır. Batıkşehir ise milattan sonra 150’li 200’lü yıllarda gerçekleşen bir deprem sonucu suların altına gömülmüştür. Bölgede suyun üzerinden süzülürken alt tabanı camdan oluşmuş tekneler vesilesiyle bunu netçe görebilirsiniz. Aynı bölgedeki Korsan Mağara’sı ise görülesi. Kekova Adası’nın tarihi dokusunda ise Bizans dönemi kalıntılarını gözleyebilirsiniz. Ada kayalık bir özellik taşıyor ve teknelerin yanaştığı bölgelerde oturup vakit geçirebileceğiniz kafe ve restoranlar da bulunmakta. Bu masmavi, tertemiz cennette ise gizil ama müthiş kaliteli bir aktivite de sizi bekliyor: Deniz kanosu deneyimi.

deniz kanosu

Kekova Adası’na iki farklı kanal üzerinden ulaşabilirsiniz. Üçağız ve Kaş. Üçağız Köyü’nden kalkan tekneler vasıtasıyla yarım saat ya da kırk beş dakika gibi bir sürede adaya varabiliyorsunuz. Ancak illa ki “Ben Kaş’tan gitmek istiyorum!” derseniz o alternatifiniz de mevcut. Gidiş ve geri dönüş toplamda 3.5 ile 4 saat aralığında sürmekte. Yolun süresi uzayabiliyor.

Batıkşehir’i Suyun Üzerinden Gör: Kekova Kano Macerası

Batıkşehir’de ve mavi cennette deneyimleyebileceğiniz en güzel aktivite ise deniz kanosu deneyimi olacaktır. Turlu organizasyonlar 7 saat kadar sürebiliyor ve bu turlar dahilinde bölgeyi ve mavi cennetin güzelliklerini eğlenirken görebilirsiniz. Antik su yollarını seyre dalacağınız bu güzel ve tarihi mavilikte, Kekova Adası’nda tur alternatifleriniz de mevcut. Ayrıca deniz kanosu geziniz için herhangi bir deneyiminiz olmasına da hiç gerek yok.

deniz kanosu

Batıkşehir’i suyun üzerinden deniz kanosu ile süzülmeden görmek mümkün değil, bu da bu tarihi görsel şölen için bu deneyimin size sundukları arasında önemli bir detay. Tur dahilinde ilerleyecekseniz de tam teşekküllü gitmeyi unutmayın lütfen: mayonuz, havlunuz, deniz ayakkabılarınız vs. Aynı zamanda yetkililer, deniz gözlüğü ve şnorkelin de deneyim esnasında işlevsel olacağını hatırlatıp yanınızda götürmenizi tavsiye ediyorlar. Deniz kanosu sürecinizde yanmamak için ise güneş kreminizi unutmayın.

Kekova Adası Deniz Kanosu İlgilisine Bazı Hatırlatmalar…

İlginizi çekebilir: Aktiviteli Tatillerin Manzara Şöleni Sunanlardan: Efes Skydive

Öncelikle, bu serüven için hava koşullarının çok önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Hava koşullarının el vermediği durumlarda gerekli önlemi ya da iptal kararını alacaksınızdır diye düşünüyoruz. Aynı zamanda bölge elden geldiğince bakir ve temiz tutulmaya çalışıyor, biz ise oranın ziyaretçisi oluyoruz. Misafirperver doğa için hassas ve özenli olacağımıza güvenim tam.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri