Seyahat Haberleri

Gezimagazin Gündeminde Yeni Bir Soluk: Motosikletli Paraşüt

Motosikletli Paraşüt Nedir?

Motosikletini paraşüte bağlayarak Pamukkale travertenlerinde uçuşlar gerçekleştiren macera tutkunu, gezimagazin haberlerinin gündemine oturdu.

Gezimagazin Gündeminde Yeni Bir Soluk: Paraşütüne Bağladığı Motosikleti ile Travertenleri Dolaştı!

Gezimagazin gündeminde bugün bir macera tutkununun başardığı bir uçuş ve bunun ilgi çekici hikayesi yer alıyor. Denizli’de yaşamını sürdüren 29 yaşındaki macerasever Hasan Kaval, Pamukkale Travertenleri’nin üzerinde adeta bir kuş gibi süzüldü. Pamukkale’de bulunan Dinamit Tepesi Yamaç Paraşütü Pisti’nden uçuş denemesini gerçekleştiren macera tutkununun ilginç özelliği ise, paraşütüne motosikletini bağlamış olmasıydı. Uçuş denemelerini gerçekleştiren Kaval, ortalama 20 dakika boyunca Pamukkale travertenleri üzerinde süzülerek uçuşunu motosikleti ile birlikte başarıyla gerçekleştirdi. Uçuşlar 400 metre yükseklikten yapıldı.

İnişini bölgede bulunan Kocaçukur mevkiine yapan Kaval, daha sonrasında bu adrenalin dolu serüven hakkında açıklamalarda bulundu. Güncel haber gündeminin tam merkezine oturan macerasever; Öncelikle bu uçuşu gerçekleştirdiği, Pamukkale’yi yükseklerden gördüğü için oldukça mutlu olduğunu belirten Hasan Kaval, bunlara ek olarak; Pamukkale’nin harika bir doğal güzellik olduğunu, yerden görmenin yanı sıra manzarayı yüksekten izlemenin muhteşem bir olduğunu ve herkesin buraya gelip bu güzelliği görmesi gerektiğini söyledi.

gezimagazin

Ayrıca yaptığı açıklamalarda motosikletle paraşüt uçuşu öncesinde yaşanan sürecin detaylarını da anlatan macera tutkunu Kaval, “motosiklet ile uçuş yapmak için uzunca bir zaman çalışmalar yaptığını, bu çalışmalar içerisinde motosikletinin arkasına pervane taktığını ve pervanenin motordan aldığı güç ile birlikte kendisinin daha uzun bir süre havada kalmasını sağladığını” da ekledi.

Gezimagazin ile Eğlenceli Haberler Almak Mümkün!

Gezimagazin kapsamında yaptığı uçuş ile Twitter, Instagram ve diğer sosyal platformlarda oldukça fazla beğeni ve ilgi toplayan adrenalin tutkunu Hasan Kaval; bundan daha önceki dönemlerde de paraşüt ile uçuşlar gerçekleştirdiğini, hatta bunların birbirinden farklı aktiviteler eşliğinde olduğunu belirtirken, “Bir keresinde tavla, diğer seferde ise okey oynayarak uçuşlar yaptım. Hatta bir defasında koltukta televizyon seyrederek uçuş gerçekleştirdim.” İfadelerini kullandı. 

Hasan Kaval, yaptığı bu ilginç aktiviteler ile paraşüt uçuşlarına yepyeni bir bakış açısı kazandırdı. Aynı zamanda Kaval, bunların bir son olmadığını ve Türkiye’nin her bölgesinde bu şekilde farklı konseptlerde uçuşlar gerçekleştirmek istediğini, dile getirdi. Bu şekilde Türkiye turizmine ve dünya genelinde daha çok dikkat çekmesine katkı sağlamayı hedef edindiğini de belirtti.

gezimagazin

Yaptığı açıklamalar ile herkesi biraz daha heyecanlandıran Kaval’ın önümüzdeki dönemlerde gerçekleştireceği uçuşlar ve bu uçuşlar sırasında yapacağı ilginç aktiviteler, uçuş yerleri ve daha fazlası herkes gibi gezimagazin bülteninin de merak konusu haline geldi. Bakalım bu macerasever genç hangi bölgelerde uçuşlar gerçekleştirecek?

İlginizi çekebilir: Bir Su Altı Dünyasından Seyahat Haberleri: Gökpınar Gölü

Daha fazla gezi haberi için GeziLinki’ni takip etmeyi unutmayın.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri