Termal Tatiller

Simav Eynal Kaplıcaları ile Kütahya’da Termal Tatil

Simav Eynal Kaplıcaları Nerede

Simav Eynal Kaplıcaları termal tatil fırsatı ile birçok farklı hastalığa deva bulabileceksiniz. Sağlık turizmi için önemli yerlerden biri de Kütahya’dır!

Simav Eynal Kaplıcaları Hakkında

Eynal Kaplıcaları, Kütahya’nın ilçesi olan Simav’da bulunmaktadır. Termal tatil yapmayı seviyorsanız Kütahya, kaplıcaları ile ünlenmiş bir şehirdir. Simav’ın da suları şifalıdır. Termal sular, vücuda iyi gelen birçok minerali bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar, vücutta ortaya çıkan hastalıkları iyileştirme konusunda oldukça başarılı olmaktadır. Aynı zamanda illa hastalığınızın olması gerekmiyor. Vücudu yenilemek açısından da termal tatil yapmak istiyor olabilirsiniz. Her halükârda Simav Eynal Kaplıcaları termal tatil yapmak isteyen sizler için biçilmiş kaftan olacaktır!

simav eynal kaplıcaları

Simav Eynal Kaplıcaları suları; romatizma, siyatik, lumbago, cilt ve deri hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geliyor. En az 14 çeşit hastalığın kötü etkilerini hafiflettiği bilinmektedir. Bu şifalı sular sayesinde sizler de çok iyi zaman geçirebilirsiniz. Eynal Kaplıcaları, 700 metre derinden gelen bir kaynak suyundan oluşmaktadır. Kaynak bölgesinin sıcaklığı 163 derecedir ancak kaplıca suyu 70-80 derecededir. Mineralli suyu sayesinde birçok derdinize şifa bulabileceksiniz. Termal tatil planlarınız varsa Eynal Kaplıcaları ziyaretçilerini bekliyor.

Simav Eynal Kaplıcaları’na Ulaşım

Simav Eynal Kaplıcaları, Kütahya il merkezine 130 kilometre mesafede bulunmasına rağmen bulunduğu ilçe olan Simav’a yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunur. Termal tatil için Simav Kaplıcaları’nı tercih edecekseniz Kütahya-Çavdarhisar-Gediz-Şaphane-Simav rotasını takip ederek gideceğiniz yere varabilirsiniz. Ancak özel aracınızı kullanarak Eynal Kaplıcaları ulaşımı sağlamayacaksanız Kütahya merkezden ilçe merkezine ulaşabileceğiniz otobüsler hareket etmektedir. Daha sonra Simav’dan kaplıcalara ulaşmak çok kolay.

Kütahya’ya vardıktan sonra yalnızca belediye otobüsünü kullanarak Eynal Kaplıcaları termal tatil fırsatını başlatabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar diliyoruz!

Eynal Kaplıcaları Konaklama Seçenekleri

Eynal Kaplıcaları, 800 yatak kapasitesine sahip konaklama yerine sahiptir. Apart otel tarzında olan bu konaklama alanı sayesinde rahat bir tatil yapabileceksiniz ancak yine de rezervasyon yaptırmanızı öneririz çünkü genellikle kapasite dolabiliyor. Simav Eynal Kaplıcaları termal tatil sırasında emin olun konaklama alanınız oldukça güvenli ve rahat olacaktır. Fiyatlar da çok pahalı olmadığından rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

simav eynal kaplıcaları

Bunun yanında hamam, açık havuz ve restoran da kaplıcaların olduğu alanda bulunmaktadır. Genellikle hamam kısmı en çok kullanılan yerlerden bir tanesi oluyor. Hamam tercih ediliyor. Eynal Kaplıcaları tesislerinde kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Bu sebeple ilçe merkezi içinde ayrı bir yerde konaklamanıza gerek kalmayacak. Apart olduğu için de yemeğinizi kendiniz pişirip daha fazla sakin vakit geçirebilirsiniz. Termal tatil fırsatı kaçmaz!

Termal Tatil Detayları

Termal tatil fırsatınızı değerlendirirken şifalı sularla vücudunuzu şımartırken gittiğiniz yerin yöresel lezzetlerini de deneyebilirsiniz. Kütahya’nın deneyebileceğiniz yöresel yemeklerini şöyle sıralayabiliriz: sini mantısı, cimcik, ıspanaklı şibit, dolamber böreği, haşhaşlı gözleme, ılıbada dolaması, tirit, gökçümen hamursuzu, tosunum böreği, küp kebabı, dövmeç gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. Bunun yanında tatlı olarak sütlü incir tatlısı, yufka tatlısı gibi lezzetler Kütahya’da termal tatil yaparken tadına bakabileceğiniz lezzetlerden.

simav eynal kaplıcaları

Eğer Simav Eynal Kaplıcaları termal tatil fikrinizi uygularken gezmek isterseniz Simav merkeze yakın olduğunu ve tek araçla oraya ulaşabileceğinizi hatırlayın! Simav Hisar Kalesi, Ulu Camii, Simav Belediyesi Kent Müzesi gibi yerleri gezerek termal tatil fırsatınızı daha da genişletebilirsiniz.

Sizlere Simav Eynal Kaplıcaları tatilinizden uzun bir süre önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Genellikle burası, suyunun şifasından dolayı oldukça fazla tercih edilen yerlerden. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Karatay Termal Tatil Köyü: Konya’da Termal Tatil Fırsatı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri