BalıkesirTermal Tatiller

İyi Bir Termal Tatil İçin Adres: Gönen Kaplıcaları

Gönen Kaplıcaları Nerede?

Gönen Balıkesir’in kaplıcaları sayesinde dünyaca ünlenmiş bir ilçesidir. İlçenin binlerce yıllık bir geçmişi vardır ve bilinen en eski adı Asepsus’tur. Her türlü hastalığınıza iyi gelecek Gönen kaplıcaları ilçenin en önemli yerleridir. Çok eski dönemlerde bölgeye yakın kralların bu kaplıcalara gelerek şifa buldukları söylenir. Bu kaplıcalar ilçeye yaklaşık olarak 300 metre uzaktadır.

gönen kaplıcaları

Gönen’de Kaplıcaları & Gidilecek Yerler

İlçeye geldiğiniz zaman kaplıcalara gitmek için birçok seçenek bulunuyor. İlçenin merkezinde bulunan otellerin içinde kaplıcalar var isterseniz bu otellerde hem konaklayıp hem de kaplıcalarla buluşabilirsiniz. Gönen kaplıcaları için tercihleriniz bununla sınırlı değil. İlçede kalmak istemezseniz, Ekşidere köyü yakınlarında bulunan tesisi de tercih edebilirsiniz. Bu tesiste bulunan termal sular gençlik suyu olarak anılıyor.

Gönen’de Kaplıcalara Gideceklere Tavsiyeler

Gönen’de kaplıcalara gitmeye karar verdiyseniz, bunun sadece huzur verecek bir tatilden ibaret olmadığını bilmelisiniz. Gönen kaplıcası suyu sağlığınıza iyi gelecek ve bütün şikayetlerinizi giderecek. Kas iskeleti rahatsızlıklarınızdan idrar yolları problemlerinize kadar her türlü sıkıntınızın çözümünü Gönen kaplıcaları yoluyla giderebileceksiniz. Romatizmanız, kalp damar rahatsızlıklarınız, vücut ağrılarınız, sancılarınız, migreniniz ve hatta uyku bozukluklarınız burada son bulabilir. Kaplıcalar benim bu rahatsızlığıma iyi gelir mi acaba deyip tereddütte düşmeden, araştırmalarınızı yaparak şifa bulmak için yola çıkmalısınız. Kaplıca tatili bedeninize iyi gelecek. Ayrıca ilçeye ulaşımı özel araçla sağlayacak olursanız, yolların durumu çok iyi değil. Dikkatli olmalısınız.

İlginizi çekebilir Kütahya Termal Tatil & Emet Yenice Kaplıcaları

Kaplıca Tatili İçin Gönen Kaplıcaları Ulaşımı

Balıkesir iline yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan Gönen ilçesine ulaşım, birçok yol ile sağlanabilir. Gönen kaplıcaları ulaşımı karayolları ile sağlanacak olursa, Balıkesir’e geldikten sonra dolmuş vb. Birçok yol ile ilçeye ulaşım sağlanabilir. Dolu dolu kaplıca tatili için özel aracınızı da tercih edebilirsiniz. Hava yolu ile ulaşım bu ilçe için çok fazla tercih edilmemektedir ama yine de tercih etmek isterseniz, Balıkesir havalimanını kullanabilirsiniz. Bunun yanında Gönen kaplıcaları için birçok tur yapılmaktadır. İsterseniz kaplıca tatiliniz için bu turları da tercih edebilirsiniz.

gönen kaplıcaları

Gönen’de Kaplıca Tatili Sırasında Gezilecek Yerler ve Sosyal Yaşam

Gönen kaplıcası otellerin veya tesislerin içerisinde olduğu için her türlü temel ihtiyaçlarınız, yeme içme ve konaklama ihtiyacınızı çok rahat karşılayabiliyorsunuz. Bunun yanında yemeklerinizi isterseniz konakladığınız yerde isterseniz de Gönen lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlarda yiyebilirsiniz. Kaplıca tatiliniz sırasında merkezde veya merkeze çok yakın bir konumda bulunacağınız için Babakaya Kalesi, Güvercinli Köprü, Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi gibi mekanları da gezebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri