BalıkesirKeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Ramazan Bayramı’nda Tatile Gidilebilecek Yerler – Bayram Tatili Rehberi 2022

Ramazan Bayramı’nda Tatile Nereye Gidilir?

Ramazan Bayramı’nda tatile gidilebilecek yerler konusunda kararsız kalanlar olabilir. Bu seneki bayram tatili tam da yaz başlangıcına denk geldiğinden birçok tatil sever şimdiden tatil planları yapmaya başladı. İşte GeziLinki tarafından hazırlanmış Ramazan Bayramı’nda tatil yapabileceğiniz birbirinden harika yerler:

Cunda Adası

Ramazan-Bayraminda-tatile-gidilebilecek-yerler-cunda-adasi

Cunda Adası ya da bir diğer bilinen ismiyle Alibey Adası, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan bir tatil beldesidir. Adada, Akdeniz iklimi hakimdir ve kışları oldukça yağışlı bir havası vardır. Bu nedenle de kış aylarında burada tatil sezonu kapalıdır. Cunda’nın en güzel zamanları mayıs ve eylül arasıdır. Yani tam Ramazan Bayramı günlerinde Cunda Adası tatil rotası olarak seçilebilir. Cunda Adası’nda konaklama alternatifi hayli boldur. İsterseniz otel, pansiyon gibi tesislerde kalabilir isterseniz de karavan veya çadır kampı yapabilirsiniz. Taş sokakları, tertemiz denizleri ve sahilleri ile Cunda Adası görülmeye değer bir yerdir.

Kuzey Kıbrıs

kibris-plajlari

Kuzey Kıbrıs, Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir başka tatil bölgesidir. Ramazan Bayramı’nda tatile gidilebilecek yerler arasında en ideal seçeneklerden biridir. Burada temmuz ve ağustos ayları son derece bunaltıcı bir sıcakla geçmektedir. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarında tatil olarak tercih edilebilir. Girne Limanı’nda güzel bir geziye çıkabilir, Altınkum ya da Aylifon’da denize girebilirsiniz. Mağusa’da Palm Plajı’nda da denize girebilir çevredeki tarihi yapıları gezip görebilirsiniz. Kıbrıs’a yalnızca kimlik kartınızla giriş yapabilirsiniz.

Altınoluk

altinoluk

Altınoluk, Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan bir tatil beldesidir. Ege denizi kıyısındadır ve zeytin ağaçları ile çevrilmiş bir alandır. Kuzey kesimlerinde Kazdağları, güney kesimlerinde ise Edremit Körfezi bulunur. İsviçre Alpleri’nden sonra dünyanın en bol oksijenli bölgesi olarak bilinmektedir. Buraya gelerek günübirlik yat ve teken turlarına katılabilir, koyların tamamını gezebilir ve mavi bayraklı plajlarında denize girebilirsiniz. Ayrıca Kazdağları’nda yürüyüşlere çıkabilir, sahil şeritlerinde çadır kampı ya da karavan kampı yapabilirsiniz. 4 mevsim boyunca yemyeşil bir doğası vardır ve Ramazan Bayramı tatili için düşünülebilir.

Akbük Koyu

akbuk-koyu

Akbük Koyu, Gökova Körfezi’nde Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan oldukça popüler bir alandır. Korunaklı bir doğal liman olması nedeniyle yılın her zamanı sessiz ve sakin bir yapısı vardır. Çevrede birçok antik kent ve tarihi kalıntıların olması nedeniyle de dikkat çekmektedir. Akbük Koyu’nun özellikle yılın mayıs, haziran ve eylül, ekim aylarında oldukça güzel bir doğası vardır. Bu aylarda biraz daha sakin olmaktadır. Akbük Koyu’na Akyaka’dan ya da diğer sahil merkezlerinden özel tekneler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Girişler ücretsizdir.

Adrasan

adrasan

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Adrasan önemli tatil ve gezi noktalarından biridir. Ramazan Bayramı’nda tatile gidilebilecek yerler hakkında araştırma yapanlar için en doğru tercihlerden biri olacaktır. Çünkü bayramın ilk günlerinde burası diğer aylara oranla daha sakin olmaktadır. Adrasan Koyu korunaklı ve kapalı bir limandır. Bu nedenle de mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından biridir. Adrasan Koyu’nda denize girebilir, tertemiz kumsalın tadını çıkararak güneşlenebilirsiniz.

Asos

asossss

Asos, Çanakkale’nin Ayvalık ilçesinde yer alan ve tarihi dokusuyla da dikkat çeken önemli beldelerden biridir. Esasında Edremit Körfezi’nde yer alır ve Midilli Adası’na da oldukça yakındır. Burada genel olarak Marmara ikliminin tipik özellikleri hakimdir. Temmuz ayında oldukça sıcak olduğundan bu tarihte gitmeniz pek tavsiye edilmez. Mayıs ve haziran ayları, Asos için en doğru zamanlardır. Ramazan Bayramı’nda İstanbul’a yakın bir yerde tatil yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır.

Daha birçok tatil ve gezi fikirleri için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri