EgeMuğlaYurtiçi Gezilerimiz

Akbük Koyu Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

Akbük Koyu Gezi Rehberi

Akbük Koyu, Gökova Körfezi‘nin en güzel koylarından biridir. Muğla Menteşe Sarnıç Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Yüksek bir yerden bile denizin dibini görebileceğiniz berrak ve temiz denizi buraya gelmenizin en büyük sebebidir.

Koya girer girmez Azmak Nehri’nin denizle birleştiği küçük bir köprüden geçeceksiniz. Bu noktada koya girdiniz ve sağınızda marketler, pansiyonlar veya kamping, şezlonglar, solda deniz gibi işletmeler var. Geçmişte körfeze giren araçlar için ücret alınırken, şimdi bu soruna ücretsiz olarak çözüm bulundu.

Akbük Körfezi Nerede?

Akbük Koyu, Muğla merkeze 48 kilometre, Akyaka‘ya 25 kilometre uzaklıktadır. Adından dolayı Aydın Didim, Akbük Koyu ile karıştırılıyor ama burası Muğla‘nın Akbük Koyudur.

Akbük Koyu
Akbük Koyu

Akbük Körfezi Rotası

Akbük Koyu’na ulaşım için 3 farklı kara yolu bulunmaktadır. Akyaka – Akbük Yolu; 25 kilometre uzunluğundaki bu yol, kıyı şeridinde ileri geri yürümek için hiçbir eğimi olmayan, katranlı ve virajlı bir yoldur. Bu, körfeze ulaşmanın en kolay ve en popüler yoludur.

Ören – Akbük yolu; 24 km’lik Ören Akbük yolu, Akyaka gibi konforlu ve tercih edilen bir yoldur.
Yerlesik- Akbük Yolu; bu yol 34 kilometre uzunluğunda ve sonu çok virajlı eğimli bir yoldur. Yol boyunca çeşitli köylerden ve Kıran Dağları’ndan geçeceksiniz. Dağ yoluna geldiğinizde panoramik manzaralı dolambaçlı bir asfalt yol görebilirsiniz.

Akbük Koyu’nda Nerede Konaklanabilir?

Konaklamanız için Akbük Koyu’nda çeşitli bungalovlar, pansiyonlar ve kamp alanları bulunmaktadır. Neyse ki burada büyük oteller yok çünkü körfezin çoğu koruma alanıdır. Burada her bütçeye uygun konaklama yerleri bulabilirsiniz. Tabi bu yerlerin fiyatları denize uzaklığına veya kahvaltısının olup olmamasına göre değişiyor. Eğer makul bir konaklama istiyorsanız kısa bir araştırmadan sonra mutlaka ihtiyacınıza göre bir yer bulacaksınız.

Akbük Koyu
Akbük Koyu

Akbük Koyu’nda Yeme İçme

Buranın harika denizinde bütün gün yüzmekten, dışarı çıkıp doğayla uğraştıktan sonra gözleriniz yemek yiyecek yer arıyor. Burası küçük bir balıkçı koyu olduğu için bulabileceğiniz en temel besin balık olacaktır.

Gün içinde gün batımına kadar yüzebileceğiniz plajın yerini yemek masası alıyor. Tabii deniz manzaralı bir masaya oturduğunuzda fiyat normalden biraz daha yüksek olabilir. Başka bir deyişle, lezzetli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz restoranlardan, sokakta gözleme yiyebileceğiniz mekânlara kadar çok çeşitli seçenekler bulabilirsiniz.

  • Buna benzer daha birçok gezi, tatil ve gastronomi içerikli paylaşımlar için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri