Mavi Tur

Gökova Körfezi Mavi Tur Fırsatı ile Özgürlüğü Hissedin!

Gökova Körfezi Gezi Rehberi

Gökova Körfezi mavi tur hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz!

Gökova Körfezi ve Gökova Körfezi Mavi Tur Hakkında

Marmaris’in kuzeyinde bulunan ve Marmaris merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Gökova Körfezi, yüksek rakımıyla misafirlerine güzel manzaralar sunduğu gibi, denizinin temizliği ve berraklığıyla da burayı ziyaret eden çoğu turisti memnun etmektedir.

Peki Gökova Körfezi yakınlarında yapılacak aktiviteler nelerdir, nereler görülmelidir? Bahsedeceğimiz yerlere ulaşım nasıl sağlanır? Tüm bunların ve aklınıza takılan diğer soruların için gelin daha detaylı bakalım.

Gökova Körfezi Gezilecek Yerler

Öncelikle belirtmeliyiz ki, burası çoğu yerli ve yabancı turistin –özellikle de İstanbul ya da İzmir üzerinden ikamet eden turistler için- sıklıkla uğranan mola yerlerinden biridir. Manzarası ile ziyaretçilerini büyüleyen Gökova Körfezi yamaçlarında, çokça ziyaret edilen tatil beldelerinden biri olan Akyaka bulunuyor.

Buraya yakın Azmak Nehri, Kleopatra adası ve Akbük Koyu da oldukça fazla ziyaret edilen yerlerdir. Ancak kara ile ulaşımı sağlamak yerine bir mavi tur ile gezinizi sürdürmek istiyorsanız da gezebileceğiniz çok yer var.

gökova körfezi mavi tur

Gökova Körfezi mavi tur yapabileceğiniz en güzel noktalardan biri olacaktır. Pek çok bilinen, temiz ve sakin koyu ziyaret edebileceğiniz bir mavi tura körfez üzerinden çıkabilir; dilediğiniz koyda demirleyerek mavi turunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Dilerseniz ise Akyaka gibi yakında bulunan tatil beldelerinde konaklayabilir, günübirlik mavi turlar ile Gökova Körfezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle yakın civarda bulunan ve kara ile ulaşımın daha kolay olduğu noktaları da ziyaret etme şansınız olabilir.

Gökova Körfezi Mavi Tur Sırasında Yapılacak Aktiviteler

Buradan bir mavi tura çıktıysanız, Ege’nin pek çok eşsiz manzaraya ve berrak suya sahip koyunu görme fırsatınız olacak. Yine Gökova Körfezi turu ile de pek çok güzel koyu ziyaret edebilirsiniz.

Eğer Akyaka’yı da ziyaret edecekseniz, akvaryuma benzetilen berrak suyuyla bilinen Azmak Nehri’nde tekne turu yapabilir, kendine has mimarisiyle bilinen Akyaka evlerinde konaklayabilir ya da yine Azmak Nehri kenarında kahvaltı yapabilir, deniz ürünleriyle bilinen restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.

gökova körfezi mavi tur

Onun dışında bir Gökova Körfezi mavi tur planlıyorsanız; yakın civardaki bölgelerde pek çok doğa sporunu yapmanız mümkün. Dünya üzerinde en iyi kitesurf noktalarından biri olan Akçapınar plajını ziyaret edebilir, kitesurf ya da kiteboard gibi pek çok su sporunu deneyimleyebilirsiniz.

Ayrıca doğa yürüyüşleri, tırmanış gibi pek çok doğa sporları da bu bölgede yapılmakta. Sizler de ister bir mavi turla, isterseniz ise kara yoluyla bir Gökova gezisi planlıyorsanız; yapabileceğiniz birçok aktivite ve gezebileceğiniz birçok lokasyon arasından seçim yapmakta zorlanacaksınız!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Kemer Mavi Tur: Doğal Güzellikleriyle Kemer Sizleri Bekliyor

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri