Mavi TurMuğla

Bağla Koyu Gezi Rehberi: Bodrum’da Küçük Cennet

Bağla Koyu Nerede?

Yaz tatilinde doğayı kucaklamak mı istiyorsunuz? Yaz bitmeden Bağla Koyu turu yaparak doğanın muhteşem sürprizleriyle tanışabilirsiniz! İşte özenle hazırlanmış olan Bağla Koyu gezi rehberi:

Bağla Koyu Nerede?

Bağla Koyu, Bodrum’dan 14 kilometre mesafede güney batıda yer almaktadır. Akyarlar ile Ortakent Yahşi arasında bulunmaktadır. Bağla Koyu turu yaparken doğanın içine gizlenmiş sakin ve bakir plajı sizi kendine hayran bırakacaktır.

Ulaşım için Bodrum’a Türkiye’nin her yerinden uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Milas Havaalanı’na ulaştıktan sonra servislerle veya özel aracınızla Bağla Koyu’na gidebilirsiniz. Dolmuş ile gitmeyi tercih ederseniz yaklaşık yarım saat sürecektir.

Bağla Koyu Gezi Rehberi

Zihninizi dinlendirmek için seyahat etmeyi tercih ediyorsanız ve detoks gibi gelmesini istiyorsanız Bağla Koyu turu tam size göre!

Bodrumluların yazlık alan olarak kullandığı ve önceleri mesire alanı olan Bağla Koyu’nu son yıllarda yerli ve yabancı turistler keşfettiğinden çok sayıda tatil köyü ve otel inşa edilmiştir. Bağla Koyu gezi rehberi kapsamında mavi tur planlarınızın tamamını gerçeğe dönüştürebileceksiniz. Bağla Koyu ayrıca doğa ve tarih tutkunlarına hitap eder.

Bağla Koyu turu yaparken Bodrum merkeze giderek Halikarnas Mozolesi’ni, Bodrum Kalesi’ni, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni, Antik Tiyatro’yu ve Çıfıt (Aspat) Kalesi’ni ziyaret etmek için günübirlik turlar yapabilirsiniz.

Pırıl pırıl sularda yüzmek, güneşin ve kumun tadını çıkarmak istiyorsanız bu mavi tur sizi bekliyor. Bozulmamış doğası plajın arkasında kalarak size ayrı bir dinginlik sunacaktır. Yüzerken deniz gözlüğü takarsanız balıklar ile birlikte yüzdüğünüzü ve adeta akvaryum atmosferine benzer olduğunu hissedebilirsiniz.

Mavi tur tatillerinin en eğlenceli aktivitesi tahmin edersiniz ki şnorkelle dalıştır. Bağla’da suyun dibini net ve rahat bir şekilde görebildiğinizden bu eğlenceli aktivite için harika bir bölgedir. Ayrıca, balık tutmayı seviyorsanız denizde yetişen balıkları tutarak dilediğiniz gibi pişirebilirsiniz. Organik yiyecekleri de burada bulma fırsatınız vardır.

Bağla Koyu’nun keyfini çıkardıktan sonra yelkenli turlar ile diğer koyları dolaşabilir, farklı koyların güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Tekneden denize atlamak ve berrak suların size kucak açması oldukça keyifli olacaktır.

Havalar güzelleşmeye ve güneş yeniden parlamaya başladığına göre kaçış için biçilmiş kaftan olan kamp etkinlikleri yapmaya ne dersiniz? Deniz kıyısında kamp yapmak için yanınızda kamp malzemeleri, uyku tulumu ve uyku ekipmanları götürmeyi unutmayın çünkü Bağla Koyu kamp yapmak için cennet gibi bir yer.

Bağla’nın arka tarafında bulunan büyük mandalina bahçelerini ziyaret ederek burada keyifli zaman geçirebilir ve çektiğiniz fotoğraflarla tatilinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. 

  • Buna benzer daha birçok gezi, tatil ve gastronomi içerikli paylaşımlar için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri