KeşfetŞehirden Kaçış

Resmi Tatiller Takvimi 2022 – Dini ve Milli Bayramlar

2022’deki Resmi Tatiller

Tatil planı yapacaklar için en merak edilen konulardan biri de yıl içerisindeki resmi tatil günleridir. Peki resmi tatiller takvimi 2022 nasıldır, hangi günler tatildir?

1 Ocak 2022 – Yılbaşı Tatili

Her senenin ilk tatili yılbaşı tatilleridir. 2022’de de yılbaşı tatili cumartesi gününe denk gelmektedir. Cumartesi olması pazar gününü de değerlendirmek anlamına gelmektedir. 2 günlük tatil fırsatı sunan bu resmi tatil için kayak tatili ya da termal tatil güzel bir seçenek olabilir.

23 Nisan 2022 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Resmi-Tatiller-Takvimi-2022-4

Senenin ikinci resmi tatili ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. 23 Nisan tatili de yine cumartesi gününe denk gelmektedir. Baharın da gelmesiyle güzel bir kamp tatili yapabilirsiniz. Doğayla iç içe bir ortamda ailenizle ya da sevdiklerinizle birlikte 2 günlük kısa bir kaçamak yapabilirsiniz.

1 Mayıs 2022 – Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, pazar gününe denk gelmektedir. Bulunduğunuz şehre yakın yerlerde 2 günlük kısa ama keyifli bir tatile çıkabilirsiniz. Özellikle baharın da gelmesi, yaz aylarının da yaklaşmasıyla birlikte doğayla iç içe güzel vakitler geçirebilirsiniz.

2 Mayıs 2022 – Ramazan Bayramı Tatili

Resmi tatiller takvimi 2022 için ilk dini olan Ramazan Bayramı Tatili, 2022’de pazartesi gününe denk gelmektedir. Arife gününden yani pazar gününden başlamak üzere 4 günlük güzel bir tatile çıkabilirsiniz. Ailenizle, çocuklarınızla ya da sevdiklerinizle birlikte keyifli bir 4 gün geçireceğiniz turlara katılabilir, kamp tatili yapabilir ya da kültür gezilerine çıkabilirsiniz.

19 Mayıs 2022 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Resmi-Tatiller-Takvimi-2022-22-1

Mayıs ayının 3. tatili ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’dır. 19 Mayıs Bayramı, perşembe gününe denk gelmektedir. Sevdikleriyle kısa ama güzel bir tatile çıkmak isteyenler cuma günü izin kullanarak 4 günlük bir kaçamak yapabilir.

9 Temmuz 2022 – Kurban Bayramı

2022 Kurban Bayramı tatili cumartesi günü başlayıp salı günü sona ermektedir. Ekstra izinlerle 9 günlük bir tatil yapma fırsatı da sunan bu güzel tarih, aynı zamanda yaz sezonunun en sıcak ve tatil için en uygun günleridir. Temmuz ayında; mavi turlara çıkabilir, karavan ya da çadır kampı yapabilir, yurt dışı gezileri için araştırma yapabilirsiniz.

15 Temmuz 2022 – Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatili 2022 senesinde cuma gününe gelmektedir. Bu da hafta sonu ile birlikte tam 3 günlük bir tatil anlamına gelmektedir. Yaz aylarının en güzel dönemlerinden biri olan bu tarihlerde deniz ve kumun tadını çıkarabileceğiniz kısa bir kaçamak yapabilirsiniz.

30 Ağustos 2022 – Zafer Bayramı

şehirlerarası seyahat yasağı

 

30 Ağustos Zafer Bayramı, 2022 senesinde salı gününe denk gelmektedir. Bu da 1 günlük izin anlamına gelmektedir. Ancak pazartesi ekstra izin kullanacaklar için hafta sonu ile birlikte 4 gün izin demektir. 4 günlük güzel bir tatile çıkabilir ve yılın stresini üzerinizden atabilirsiniz.

29 Ekim 2022 – Cumhuriyet Bayramı

Resmi tatiller takvimi 2022 için son sırada yer alan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 2022 senesinde cumartesi gününe gelmektedir. Cumartesi de çalışmak durumunda olanlar için bu pazarla birlikte 2 gün anlamına gelmektedir. Sonbaharda dağlar ve gölleri gezebilir, doğayla iç içe bir 2 gün geçirilebilir.

2022 senesi için resmi ve dini tatillerin toplamı yaklaşık 15 gündür. Bu 15 gün, hafta sonlarıyla da birleştirilince güzel bir fırsat olarak görülüyor. Siz de resmi tatillerde kamp tatili, deniz tatili, termal tatil gibi küçük kaçamaklar yapabilirsiniz. Daha birçok gezi ve tatil fikri için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri