Keşfet

Bayramda Gezilecek Yerler Listesi GeziLinki’nde

Bayram İçin Gezi Rehberi

Kurban Bayramı tatilini en keyifli şekilde değerlendirmek isteyenler küçük bir valiz hazırlayarak bayramda gezilecek yerler listemizi okuyup bir yolculuğa adım atabilirler.

Bayramda Gezilecek Yerler Listesi

Bayramda ailenizle bir seyahate mi çıkmak istiyorsunuz? Tam size göre bir keşfet listemiz var. Bayramda nereleri gezebilir ve eğlenebilirsiniz, GeziLinki tüm bu yerleri ayağınıza getiriyor. Daha fazlası için takipte kalın.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Şehirlerarası Seyahat Yasağı Kalktı Mı?

İstanbul/Ağva-Şile

Ağva ve Şile oldukça geniş bir alana sahip ve bayramda gezilecek yerler arasında ilk başlarda yer alıyor. Burada gidip gezebileceğiniz yerler yapacağınız şeylerin listesine göre değişiklik gösteriyor. Ağva ve Şile İstanbul’a çok yakın hatta İstanbul ile içi içe olmasına karşın doğallığını hiçbir şekilde kaybetmemiş. Özellikle yaz ayına denk gelen Kurban Bayramı tatili için tercih edilen en gözde yerlerden. Sevdiklerinizle güzel bir bayram tatili için Ağva-Şile tercih edebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

bayramda gezilecek yerler

İstanbul/Polonezköy

İstanbul’un kalabalığından kurtulmak isteyenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken bir yer Polonezköy. Kurban Bayramı’nda gezilecek yerler listesinin gözde isimlerinden olan Polonezköy’e varmadan önce etrafı çam ağaçları ve yeşilliklerle çevrili yollardan geçeceksiniz. Ayrıca Polonezköy, birbirinden farklı birçok ağaç ve bitki türlerini de içinde barındırıyor. Bunun yanı sıra Polonezköy, Polonyalıların ağırlıkta olduğu bir köy olarak bilinmektedir ve bu nedenle farklı bir kültüre sahiptir. İçerisinde kamp alanları, kahvaltı yerleri gibi pek çok alan bulunan Polonezköy huzurlu bir gün için oldukça idealdir.

bayramda gezilecek yerler

Bursa/Cumalıkızık

Bursa ilinde bulunan adı köy olmasına rağmen il merkezine çok yakın bulunan Cumalıkız Köyü, köy hayatının devam ettiği ve geleneklerin kaybedilmediği sayılı yerlerdendir. Bayramda gezilecek yerler listesi yapıyorsanız, bu listede bulunması gerekenlerden bir tanesi de Cumalıkız Köyü’dür. Ayrıca bu köyde yaşayan halkın da misafirperverliği sizi kendine hayran bırakacak.

bayramda gezilecek yerler

Avşa Adası

Marmara Denizi’nde bulunan Avşa Adası, turizm merkezleri arasında yerini almış bulunmakta. Adada göreceğiniz kumsallar kusursuz diyebileceğiniz niteliğe sahip. Kurban Bayramı’nda gezilecek yerler kapsamında araştırmanızı yaptıktan sonra burayı tercih etmeniz halinde yapılaşmanın sahil kesiminde yer almasından kaynaklı olarak konaklama alanlarının da bu alanda olduğunu göreceksiniz. Avşa Adası’na gelerek Altınkum ve Çınar koylarında keyifli bir bayram tatili geçirebilirsiniz. Ayrıca deniz oldukça sığ olduğu için yüzme bilmeyenler için bile herhangi bir tehlike yaratmamaktadır.

kurban bayramı'nda gezilecek yerler

Kocaeli/Maşukiye


masukiyeBayram tatiliniz için Maşukiye’yi tercih ederek Kartepe eteklerinin şahane manzarası ile baş başa kalabilirsiniz. Ayrıca bayramda gezilecek yerler listesinde kesinlikle bulunması gereken Maşukiye’de Samanlı Dağlarının bol oksijenli havasını ciğerleriniz ile buluşturabilirsiniz. Buraya geldiğiniz zaman ilk önce mutlaka sıcacık bir çay içmeli ve hemen ardından da Alabalık Vadisi adlı yerde birbirinden lezzetli Alabalık restoranlarından birini tercih ederek mutlaka alabalık yemelisiniz.

Bolu/Abant Gölü

Abant Dağları üzerinde meydana gelmiş bir krater ve birikinti gölü olan Abant Gölü şahane manzaralar ile güzel bir bayram tatili yapmanıza olanak veriyor. Park içerisinde yüksekliği 1400 metreden başlayıp 1700  metreye kadar devam eden birçok tepe var. Bayramda gezilecek yerler arasında bulunan Abant gölü Bat Karadeniz sıradağlarının Karadeniz sahiline paralel 2. kolunu oluşturuyor.

kurban bayramı'nda gezilecek yerler

Muğla/Datça


datcaMasmavi denizinin yanı sıra bozulmayan yemyeşil doğası ile Datça, Muğla’nın en sakin ve en sevilen tatil bölgelerinden birisi konumunda. Bayramda gezilecek yerler için tercih edebileceğiniz Datça, tatil boyunca enerjinizi hep diri tutacak ve huzurla dinlenmenizi sağlayacak bir yer. Datça tatili sayesinde Ege’nin tertemiz havasını içinize çekme fırsatı da bulacaksınız.

Antalya/Kaş-Kalkan

Akdeniz’in en gözde yerlerinden olan Kaş, Kalkan’da geçireceğiniz bayram tatili sizi eğlenceli sosyal bir çevre ile baş başa bırakıyor. Bayramda gezilecek yerler listesine ekleyeceğiniz Kaş sayesinde tertemiz kumsallarda güneşlenebilir, bayram tatiliniz boyunca gizli koyları tek tek keşfedebilirsiniz.

bayramda gezilecek yerler

Bu içerikte bayramda aileniz ya da sevdiklerinizle birlikte gezebileceğiniz çeşitli yerlerden söz edilmiştir. Özellikle İstanbul ve çevresi, bayram tatili için en uygun yerlerden biri olacaktır. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızada göz atabilirsiniz: Haliç Ücretsiz Kano Turu Bu Fırsat Kaçmaz

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri