Keşfet

Barbaroslar Ve Kuruluş Osman Dizileri Nerde Çekiliyor! Fikri Olan Var mı?

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?

Oldukça büyük bir merak ve ilgiyle izlenen Barbaroslar Akdeniz’in kılıcı ilk bölümünün yayınlanmasının ardından izleyiciler tarafından çok sevildi. Dizinin başrollerinde yer alan, Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepenin yanı sıra daha oyuncu kadrosunda pek çok başarılı ünlü oyuncular yer alıyor. Dizinin konu içeriği ve nerede çekiliyor oluşu da bir hayli merak edilen konular arasında.

Akdeniz’in Kılıcı dizisinin çekim sahneleri üç ilde gerçekleştiriliyor. Marmaris, Antalya ve İstanbul olarak çekimler hala sürmekte. Dizinin çekimleri için özel olacak şekilde plato ve gemiler hazır hale getirildi. Barbaroslar Akdeniz’in kılıcı dizisi İstanbul’da ise Beykoz semtinde çekiliyor.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Konusu Nedir?

Barbaroslar dört kardeşin Midilli’den ortaya çıkması ile bütün olası tehlikelere göğüs gerip yükselerek ve denizlerin fatihi olmalarını ele alıyor. Akdeniz’in Kılıcı olan Sipahi Yakup Ağanın dört oğlu vardır. Bunlar İshak, Hızır, Oruç ve İlyas’tır. Konu tamamen Barbaros kardeşlere dönüşme konusunu izleyicilerine anlatacak.

Dizi daha çok Osmanlı Devleti’nin deniz aşırı seferinde unutulmayacak şekilde yaşanan zaferlere imza atan, Kızıl sakal lakabı ile bilinen Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayat hikâyesini anlatıyor. Devletin kaptanı ve deryası sayılan Hayreddin Paşa, Akdeniz’de tamamen bir Osmanlı üstünlüğü sağlamış durumdadır.

Kuruluş Osman Dizisinin Çekildiği Yer

Kuruluş Osman dizisinin nerede çekiliyor olması diziyi izleyen ve beğenen kişiler arasında merak konusu oluyor. Pek çok kişi tarafından büyük bir ilgi ile izlenen dizi reyting rekorları kırmış durumda. Dizi tamamen savaş konusunu ele alıyor. Bunun yanı sıra Kuruluş Osman dizisinin çekimleri İstanbul’da gerçekleşiyor.

Dizinin çekim sahneleri İstanbul’da Beykoz Semtine bağlı olan Riva’da çekiliyor. Çekim içinde ise tam olarak 300 dönümlük bir plato üzerine kaleler, camiler, hamamlar, hanlar ve kiliseler inşa edilmiş durumdadır. Kuruluş Osman dizisinin başrollerinde ise Burak Özçivit, Özge Törer ve Burak Çelik gibi daha birçok ünlü oyuncu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri