Seyahat Haberleri

Şehirlerarası Seyahat Yasağı Kalktı Mı?

Şehirlerarası Seyahat Hakkında

Şehirlerarası seyahat yasağı kalktı mı? Şehirlerarası seyahat yasak mı? Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası son durum.

Şehirlerarası Seyahat Yasağı Kalktı Mı? Şehirlerarası Seyahat Yasak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada seyahat yasağı ve şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamaların sona erdiğini söyledi. 1 Temmuz itibarı ile sokağa çıkma yasağının da tümüyle kaldırılacağını dile getirdi. Bu kabine toplantısının hemen ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan genelge ile birlikte seyahat yasağının kaldırılacağı tarih de kesinleşmiş oldu.

şehirlerarası seyahat yasağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı basın açıklamasında 1 Temmuz tarihine dikkatleri çekmişti. Şehirlerarası seyahat yasağı da sokağa çıkma yasağının bitmesi ile birlikte sona erecek. Yayınlanan genelgeden sonra sokak kısıtlaması olan süre ve günlerde uygulanan seyahat yasağının 1 Temmuz itibarı ile sona ereceği dile getirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından üçüncü normalleşme dahilinde yayınlanan genelgede de seyahat kısıtlamasının 1 Temmuz’da sona ereceği bildirilmişti. Kabine toplantısı kararına göre de şehirlerarası seyahat yasağı hafta sonundan itibaren kaldırıldı. Salgının gidişatında yaşanan gelişmeler kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun sunduğu tavsiyelerin ele alındığı 21 Haziran tarihli Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Kademeli normalleşme sürecinin üçüncü aşamasında bazı tedbirlerin 1 Temmuz’dan itibaren uygulanacağı söylenmişti. Bunun üzerine yayınlanan genelgede ise şu ifadeler yer aldı: 1 Haziran 2021 tarihli ve 8878 sayılı genelgemizde belirtilen esaslar çerçevesinde şu anda uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamaları 1 Temmuz 2021 05.00’e kadar uygulanmaya devam edecektir. 1 Temmuz 2021 05.00’ten sonra ise hafta içi veya hafta sonu ayrımı yapılmaksınız sokağa çıkma yasağı kaldırılacaktır. Bununla birlikte uygulanan şehirlerarası seyahat yasağı sona erecek. Belirtilen tarihten sonra da kısıtlama uygulanmayacaktır.

şehirlerarası seyahat yasağı

Bununla birlikte bütün iş kollarında ve faaliyet alanlarında koronavirüs ile mücadelenin temel prensipleri olan temizlik, mesafe ve maske kurallarına uyulmaya devam edilecek ve bunların yanında iş faaliyet alanı için belirlenen bütün tedbir ve şartlara uyulması ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren ara vermiş olan bütün iş yerleri faaliyete geçecektir.

İlginizi çekebilir: Covid-19 Pandemisi Sürecinde İzole Seyahat Haberleri

Şehirlerarası seyahat yasağı da 1 Temmuz’dan itibaren sona erecek olup artık yapacağınız seyahatler için herhangi bir izin belgesine veya geçerli bir sebebiniz olmasına gerek kalmamıştır. Hastanın bütün günleri ve bütün saatlerinde seyahatinizi gerçekleştirebilir fakat bu seyahati maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymayı ihmal etmeyip tedbiri elden bırakmadan gerçekleştirmeniz sağlığınız için önem taşımaktadır.

Bu içerikte Pandemi nedeniyle gerçekleşmesi ihtimal dahilinde olan şehirlerarası seyahat yasağı hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir.  Buna benzer daha birçok gezi ve tatil haberleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri