BoluTermal Tatiller

Karacasu Kaplıcası Termal Tatili ve Konaklama İmkanları

Karacasu Kaplıcaları Nerede?

Karacasu Kaplıcası, gür ormanlık alanları ve tabiatıyla sağlıklı ve sakin bir kaplıca tatili beldesidir. Ayrıca Termal tatiller için tercih edilen önemli yerlerden birisidir.

Karacasu Kaplıcası Termal Tatili ve Konaklama İmkanları

Bolu il merkezine bağlı bir ilçeye bağlı bulunan beldedir. Bolu il merkezinin 5 kilometre güneyinde yer almaktadır. Termal suları sayesinde önemli bir sağlık turizmi merkezi olmuştur. Termal tatiller için tercih edilen önemli yerlerden birisidir. Ayrıca tabiatı ile de büyük üne sahiptir. Karacasu, gür ormanlık alanları ve tabiatıyla sağlıklı ve sakin bir kaplıca tatili beldesidir.

karacasu kaplıcası

Karacasu Kaplıcası Konaklama İmkânları

Karacasu küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen beldenin ve çevresinin gelişmişliği oldukça fazla; bunda Bursa merkeze çok yakın olması ve çevresindeki gelişmiş şehirlerin etkisi olsa da asıl sebep bölgenin kaplıca tatilleri ile ünlü olması. Konaklama imkânı çok çeşitli olduğundan herkese göre bir konaklama konsepti bulunabilir. Bölgede, termal tatiller için termal oteller, apartlar ve bungalovlar evler bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı sağlanmaktadır.

Karacasu Kaplıcaları’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Karacasu Beldesine en yakın havalimanı Ankara Havalimanı’dır. Yaklaşık 200 kilometre uzaklıktadır. Bu sebeple hava yoluyla ulaşım pek tercih edilmez. İstanbul’a ise ortalama 280 kilometre uzaklıktadır. Bolu merkezine çok yakın olduğundan dolayı merkezden ulaşım kolaydır. Özel araçlarla ulaşım sağlanacağı gibi belirli saatlerde geçen belediye otobüsleriyle de ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Abant’a 40 kilometre, Gölcük’e 7 kilometre uzaklığındadır.

Karacasu Kaplıcası Suyunun Faydaları

Karacasu Kaplıcası suyu hem içme tedavisinde hem de banyo tedavisinde kullanıldığı gibi inhalasyon yani buhar teneffüsü tedavisi de kullanılır. İnhalasyon tedavisi fazla duyulmasa da diğerleri kadar etkilidir. Üç yöntemin de fayda sağladığı çeşitli hastalıklar bulunmaktadır. İçme tedavisinde uzmanlar tarafından belirtilen kürler ile kullanılır. Miktarı, içme sıklığı gibi birçok ayrıntı çok önemli olduğundan uzman tarafından yönlendirilmelidir. Aksi takdirde faydadan çok zarar görülebilir.

Bu arada Bolu’da bir diğer kaplıca için Bolu’da Yapılacak Termal Tatiller & Babas Kaplıcası yazısına bakabilirsiniz.

karacasu kaplıcası

 Karacasu Kaplıcası suyu içmece olarak en çok safra ve böbrek taşları veya kumları dökmek için kullanılır. Ayrıca kandaki ve vücuttaki zehirli maddeleri de vücuttan atar. Karacasu Kaplıcası buhar tedavisi ise nefes darlığı çeken astım hastaları ve hipertansiyona sahip hastalar tarafından tercih edilmektedir. Banyo olarak ise Karacasu Kaplıcası ağrılarından dolayı düzenli olarak termal tatilleri tercih eden romatizmal hastalıklara sahip hastalar için kullanılır. Kalp ve damar hastalıkları bulunan hastalar için de tedaviye ek olarak kullanılır. Kadın hastalıklarında ağrıyı ve acıyı azaltmak ve tedavi için kullanılır. Yoğun yaşam stresi dolayısıyla yaşanan stres kaynaklı birçok hastalığa da faydası olur. Banyo tedavisi de tıpkı içme ve buhar tedavisi gibi uzmanlar tarafından söylenen şekilde uygulanmalıdır. Uzun ve sık banyo kürleri hastalığınızın ilerlemesine hatta farklı hastalıklarınızın oluşmasına sebep olabilir.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri