Termal Tatiller

Kütahya’nın Saklı İncisi Emet Dereli Kaplıcaları

Emet Dereli Kaplıcaları Nerede?

Küçük bir kaçamak yapmak ister misiniz? Tek başınıza ya da sevdiğiniz kişilerle sıcacık birkaç gün geçirmek isterseniz Emet Dereli Kaplıcaları sizi bekliyor!

Emet Dereli Kaplıca Tatili Nerede Yapılır?

Kütahya, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Balıkesir, Manisa, Bursa, Bilecik, Uşak, Afyon, Eskişehir şehirleriyle etrafı çevrilidir. MÖ 3000’li yıllara dayanan tarihi ile köklü bir kültüre sahiptir. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile birçok farklı turistik bölgesi bulunmaktadır.

Emet Dereli Kaplıcaları

Yer üstünde birçok zenginliğe sahip olan Kütahya, birçok yer altı zenginliğine de sahiptir. Jeotermal kaynaklar bakımından Türkiye’nin en zengin bölgesidir. Türkiye’deki 65 Termal Turizm Merkezi’nin yedi tanesinin Kütahya’da bulunması da bu savımızı desteklemektedir. Sağlık turizmi için oldukça önemli olan termal merkezler arasında Emet Dereli Kaplıcaları da bulunmaktadır. Kaplıca suyunun şifaları yalnızca efsanelere dayanmıyor, tıbbi laboratuvar tetkikleri ile de kanıtlanmıştır.

Emet Dereli Kaplıcaları’na Ulaşım Olanakları

Kütahya kent merkezine 70 kilometre mesafede bulunan Emet Dereli Kaplıcaları, Tavşanlı ve Emet ilçelerine 20 kilometre uzaklıktaki Günlüce Beldesi’ndedir. Kaplıca tatili için ulaşımınızı kara ve demir yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Tren ile Emet ilçesine vardığınızda servislerle kaplıca bölgesine ulaşabilirsiniz.

Kütahya’daki Kaplıcalarda Konaklama Olanakları

Termal merkezde 9 adet apart daire bulunmaktadır ve bunların yatak kapasitesi 26’dır. 8 adet özel motel, 3 kapalı havuzlu hamam, 10 adet özel banyo, 1 açık havuz da Emet Dereli Kaplıcaları bünyesinde hizmet vermektedir.  Kaplıca işletmesi, Günlüce Belediyesi’ne aittir. Yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz kaplıcayı gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Emet Dereli Kaplıca Tatili Yapmak & Sosyal İmkanlar

Tarihi dokusunu koruyan kaplıca suyunun sıcaklığı 38- 40°C’dir. Kalsiyum, magnezyum ve birkarbonat mineral maddeleri içeren termal suyunun şifaları birçok hastalığa iyi gelmektedir. Eklem romatizmaları, kas iltihapları ve ağrıları, sinirsel hastalıklar, kemik erimesi, ruhsal hareket bozulmaları ve spor yaralanmaları tedavilerinde tavsiye edilmektedir. Emet Dereli Kaplıca Tatili yaptığınız yer, denizden 980 metre yüksekliğinde bulunmaktadır. Bu nedenle nefes darlığı ve astım hastaları için de iyi gelmektedir. Kaplıca suyu, oligometrik sular grubuna girmektedir.

Emet Dereli Kaplıcaları

Termal merkezin çevresinin %80’i ormanlarla çevrilidir. Bu nedenle bölge yayla turizmi ve dağ turizmi için oldukça elverişlidir. 3 adet kapalı havuzlu hamamından yukarıdaki bölümde bahsetmiştik. Bunlardan birisinin doğal bir mağara içinde olduğunu da belirtmeliyiz. Kaplıca tatili sırasında kaplıcaya 6 kilometre mesafede Cevizdere Şehitliği bulunmaktadır. Bu şehitlik, Kurtuluş Savaşı sırasında Emet müdafaasında şehit olan askerler anısına yapılmıştır.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri