Termal Tatiller

Termal Turizmin Göz Bebeği: Sındıgı Emendere Kaplıcaları

Sındıgı Emendere Kaplıcaları Nerede?

Hayalinizde sıcacık bir tatil varsa termal tesisleri tercih edebilirsiniz. Sındıgı Emendere Kaplıcaları gezisi sevdiklerinizle en sıcak tatil olacak!

Sındıgı Emendere Kaplıcaları Balıkesir’de!

Sındıgı Emendere Kaplıcaları

Güney Marmara Bölümü’nde yer alan Balıkesir, Marmara ve Ege Denizi kıyılarında yer almaktadır. Balıkesir, masmavi ve berrak denizi ile yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağı olmaktadır. Kaz Dağları’nın da Balıkesir sınırlarında yer aldığını düşünecek olursak ciğerlerinizin derinliklerinde oksijeni hissedeceksinizdir. Kaplıca tatilleri sayesinde Balıkesir’de turizm süresi uzamaktadır. Birçok kaplıca bulunan bölgede sizin için önerimiz ise Sındıgı Emendere Kaplıcaları olacaktır.

Sındıgı Emendere Kaplıcaları Ulaşım Olanakları

Balıkesir’in Sındıgı ilçesinde bulunan Sındıgı Emendere Kaplıcası, ilçeden 6 kilometre uzaklıktaki Ilıca Köyü’nde yer almaktadır. Balıkesir’den Sındıgı’ya her yarım saatte bir minibüs seferi düzenlenmektedir. Bu seferler 21:30’a kadar sürmektedir. İsterseniz özel aracınızla isterseniz minibüsle kaplıcaya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer termal tatili ise Kütahya’nın Saklı İncisi Emet Dereli Kaplıcaları yazımızda bulabilirsiniz.

Balıkesir’deki Kaplıcalarda Konaklama İmkanları

Oteller genel olarak yan yana bulunan tek katlı odalar şeklinde planlanmıştır. Tatil köyü şeklinde planlanan tesisler, termal özellikli biri açık, iki tanesi ise kapalı olmak üzere üç havuza sahiptir. Çocuk havuzu, Türk hamamı ve saunası da gibi ekstralar da bulunmaktadır. Bazı otellerin odaları klimalı, yerleri alttan ısıtmalıdır.

Sındıgı Emendere Kaplıca Tatili Yapmak & Sosyal İmkanlar

Sındıgı ilçesi Türkiye’nin en soğuk ve en sıcak kaplıca sularına sahiptir. Ormanın arasında, derin bir vadide bulunan Sındıgı Emendere Kaplıcası misafirlerine sağlık, güzellik ve gençlik sunmaktadır. Su sıcaklığı 33°C’dir. Su içerisinde büyük oranda çinko ve selenyum bulunmaktadır. Selenyum, cilt hastalıklarında, deri döküntülerinin atılmasında ve hücre yenilenmesinde antioksidan özellik göstermektedir. Sedef hastalarının uğrak noktası olan Sındıgı Emendere Kaplıcaları, şifalı suları ile gut hastalarına, mantar, uyuz, yara, egzama, yanık, balık pulu, böbrek taşı, mide rahatsızlıkları tedavisinde tavsiye edilmektedir.

Sındıgı Emendere Kaplıcaları

Termal suların aktığı derede bulunan balıklar da hastalıkların tedavisine yardımda bulunmaktadır. Termal su, iltihaplı ve normal yaraları tedavi edici özelliği gösterirken balıklar da lezyonları temizlemektedir. Aynı zamanda yumuşak doku romatizmaları, kireçlenme gibi eklem hastalıkları ve nevralji tedavisinde de Sındıgı Emendere Kaplıcaları suyunun şifaları niyetinde destekleyici bir unsurdur.

Balıkesir Kaplıcalarında Sosyal İmkanlar

Termal tatil hayaliniz gerçek olurken ilçede özel olarak yapılan çam kolonyasından almanızı mutlaka öneririz. Kaplıca tatili ile günleriniz sıcacık geçerken bölgede geleneksel çömlek testi atölyesine uğrayarak çömlek alabilirsiniz. Yağcıbedir Halıları’nın nasıl el emeği olarak dokunmasına şahit olabilir ya da Sinandere Yaylası’na da gidebilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri