Termal TatillerYalova

Termal Tatillerde Yeni Durak: Yalova Kaplıcaları

Yalova'daki Kaplıcalar

Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı bir tatil geçirmek ister misiniz? Armağan niteliğinde Yalova Kaplıcaları tam size göre olacaktır! İşte tüm detaylar…

Yalova Kaplıcaları Hakkında Kısa Bilgi

Yalova, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Marmara Denizi, Kocaeli, Bursa ve Gemlik Körfezi ile çevrilidir. Yalova Kaplıcaları, Türkiye’nin en önemli kaplıcaları arasında bulunmaktadır.

yalova-termal-kaplicalari
yalova-termal-kaplicalari

Yalova Kaplıcası suyunun şifaları ile ziyaretçilerin ilgi odağı olurken tarihi ve doğasıyla da büyülemektedir. Yürüyen Köşk, Yalova Kent Müzesi, Kara Kilise, Atatürk Köşkü, Elmalık Kalesi ve Dipsiz Göl gibi gezmek için birçok alternatifiniz bulunmaktadır.

Yalova Kaplıcaları’na Ulaşım İmkanları

İstanbul’a 187 kilometre, Bursa’ya 81 kilometre ve Kocaeli’ye 67 kilometre mesafede bulunan kaplıcalara deniz, hava ve kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kaplıca tatili başlangıcı için tercihiniz hava yolu olacaksa kaplıcalara en yakın havaalanı İstanbul ve Bursa’dadır. Yalova Kaplıcaları, feribot iskelesine 12 kilometre ve hızlı feribot iskelesine 13 kilometre mesafededir. Ayrıca bir başka termal tatil yapacağınız yer olarak Balıkesir Gezisi’ne Kısa Bir Ara: Susurluk Kaplıcaları önerebiliriz.

Yalova Kaplıcaları Konaklama Olanakları

Termal tatil olanaklarının oldukça gelişmiş olduğu Yalova’da istediğiniz fiyatta otel, motel ve pansiyon bulma imkanınız mevcuttur. Kaplıca turizminin geliştiği Termal ilçesinde, kaplıca suyunun şifaları olanağından yararlanmak isterseniz birçok farklı otel alternatifiniz bulunmaktadır. İsterseniz otellerde konaklayabileceğiniz gibi isterseniz de gün içinde kaplıca havuzunu ve termal suları kullanabilmek için oda da kiralayabilirsiniz. Terma City, Uğur Termal Residance, Limak Yalova Thermal Boutique, Thermalium Wellness alternatifleriniz arasında yer almaktadır.

Yalova Kaplıca Tatili Yapmak & Sosyal İmkanlar

Türkiye’nin en gelişmiş ve düzenli kaplıca alanı olan Yalova Kaplıcaları suyunun sıcaklığı 66°C’dir. Renksiz ve berrak olan termal suyunun şifaları birçok hastalığa iyi gelmektedir. Termal su içeriğinde birçok madensel tuzlar ve mineraller bulunması sebebiyle hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tüm romatizma rahatsızlıkları, dolaşım sistemi problemleri, kırıklar, safra kesesi taşları, idrar yolu rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, siyatik ve nevralji, adale hastalıkları, çeşitli felçler, Atrofileri’nin tedavisinde tavsiye edilmektedir. Mide ve bağırsak hastalıklarına da iyi gelen Yalova Kaplıca suyunun faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirdiği de vurgulanmaktadır. Sağlıkla dolu sıcak bir kaplıca tatili için Yalova Kaplıca tatilleri tam size göre!

termal-yalova
termal-yalova

Kamu mülkiyetinde bulunan Yalova Kaplıcası 104 hektarlık alanda yer almaktadır. Üç otel ve beş hamamla termal tesis hizmet vermektedir. Oteller sırasıyla; Termal Otel, Çınar Otel ve Apart Daireler’dir. Açık Havuz, Kurşunlu Hamamı, Sultan Banyo, Valide Hamamı, Sıra Banyolar olarak hamam ve banyoları sıralayabiliriz. Kurşunlu Hamamı ve Valide Hamamı, Bizans döneminden kalmış tarihi önemi olan yapılardır. Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Edirne’de Gezilecek Yerler Listesi – En İyi 50 Rota

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri