BoluTermal Tatiller

Pavlu Kaplıcaları Termal Tatil Fırsatı: Kesenözü Kaplıcaları

Pavlu Kaplıcaları Termal Tesisleri

Pavlu Kaplıcaları, nam-ı diğer Kesenözü Kaplıcaları, termal sular bakımından zengin olan Bolu’da termal tatil fırsatı için sizi bekliyor!

Pavlu Kaplıcaları Hakkında

Pavlu Kaplıcaları, diğer adıyla Kesenözü Kaplıcaları, termal sular bakımından oldukça zengin bir coğrafyaya sahip olan Bolu ilinin Seben ilçesinde bulunmaktadır. Seben ilçe merkezinden yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kesenözü köyü mevkiinde yer aldığı için Pavlu Kaplıcaları aynı zamanda Kesenözü Kaplıcaları olarak da anılır. Termal tatil yapmak isteyenler için Bolu, kesinlikle eşsiz bir nimet. Termal suların bolluğu sebebiyle termal tatil planlarınıza Bolu’yu ve Bolu’daki Pavlu Kaplıcaları’nı ekleyebilirsiniz.

Pavlu, iki ayrı kaplıcadan oluşuyor. Bu iki kaplıca, iki farklı işletmeler tarafından yönetiliyor. Bunlardan biri Yumnioğlu Kaplıcası, diğeri Ahmet Akı Kaplıcası. İki kaplıcada da konaklayabileceğiniz alanlar bulunmakta. Yumnioğlu tesisi içinde 2 adet termal havuz bulunmaktadır.  Ahmet Akı Kaplıcası içinde de 5 adet termal havuz bulunmaktadır. Bu iki tesis birleşik olarak Pavlu Kaplıcaları adıyla anılmaktadır.

pavlu kaplıcaları

Pavlu Kaplıcaları’nın şifalı suyunun mide, safra kesesi, solunum ve dolaşım bozukluklarına iyi geldiği bilinmektedir. Eğer bu tarz sorunlar yaşıyorsanız Pavlu Kaplıcaları size göre.

Siz de insanların birçok hastalığına şifa amacıyla tercih ettiği termal tatil fırsatını değerlendirecekseniz Bolu, bunun için en doğru şehir olacaktır. Kesenözü Kaplıcaları da Bolu içinde tercih edebileceğiniz kaplıcalar arasında. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz!

Pavlu Kaplıcaları Ulaşım

Toplu taşıma ile ulaşmanın oldukça kolay olduğu Kesenözü Kaplıcaları, Bolu’nun merkezinden kalkan otobüslerle ulaşılabilecek bir yerde. Öncelikle Bolu merkezden kalkan Seben ilçesi otobüslerine binmeniz gerekiyor. Seben ve Bolu merkezi arasında 56 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Daha sonra Seben ilçesi merkezinden kalkan Kesenözü köyüne giden otobüslere binerek rahatlıkla Pavlu Kaplıcaları ulaşımını sağlayabilirsiniz.

Özel aracınızla yolculuk yapmayı planlıyorsanız Bolu’dan Seben ilçe merkezine ulaştıktan sonra Seben ve Nallıhan arasındaki yolu kullanarak Kesenözü köyüne ve oradan da Pavlu Kaplıcaları’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yollar oldukça rahat ve kolaylıkla ulaşım sağlayacağınızdan eminiz. İyi yolculuklar diliyoruz!

Pavlu Kaplıcaları (Kesenözü Kaplıcaları) Konaklama Seçenekleri

Pavlu Kaplıcaları’nın iki farklı tesisin ortak adı olduğunu belirtmiştik. Bu tesisler Yumnioğlu Kaplıcası ve Ahmet Akı Kaplıcası. İki tesisi de konaklamak adına kullanabilirsiniz. Yalnızca termal havuz sayıları ve yatak kapasitesi sayılarında farklılık olduğunu göreceksiniz. Hatırlatmakta fayda var ki internetten rezervasyon yapmaya çalıştığınız bazı yerlerde bu tesislerin isimlerini Kaplıca-1, Kaplıca-2 olarak görebilirsiniz ancak bir değiller.

Pavlu Kaplıcaları arasında Yumnioğlu tesisi, Ahmet Akı tesisine göre daha az yatak kapasitesine sahip, buranın yatak kapasitesi 70. Ahmet Akı tesisinin ise yatak kapasitesi 200’dür. Köyden uzakta ilçe merkezinde kalmanıza kesinlikle gerek yok. Bu tesisler termal tatil boyunca sizlere yetecek ve artacak.

Termal Tatil Detayları

Pavlu Kaplıcası termal tatil fırsatı boyunca farklı yerler görebilirsiniz. Eğer kış aylarında termal tatil yapmak istiyorsanız Seben ilçesi sınırları içerisinde olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilir ve kayak deneyimini yaşayabilirsiniz. Çok az kişi Kartalkaya’nın Seben içinde olduğunu bilmektedir. Bunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Seben Gölü, Pavlu termal tatil fırsatı sırasında görmeyi tercih edebileceğiniz yerlerden biri olabilir. Bolu-Seben arasında bulunan göl, ilçe merkezine 20 kilometre mesafede bulunur. Eşsiz bir güzelliği olan Seben Gölü kıyısında huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

kesenözü kaplıcaları

İlginç bir deneyim olabileceğini düşündüğümüz bir diğer görülecek yer de Fosil Ormanı kuşkusuz. Seben ilçesine 16 kilometre mesafede bulunuyor. Taşlaşmış ağaç gövdelerinden oluşan orman bilim dünyasına dünyayı anlamak için önemli bir kapı aralamakta.

Siz de nam-ı diğer Kesenözü Kaplıcaları ile Bolu’nun şifalı sularında deva bulmak istiyorsanız bu termal tatil tam size göre demektir!

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilir: Kartalkaya Gezi Rehberi ile Bolu’nun Güzelliklerini Keşfedin

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri