Konserler

Daniska konseri ne zaman? Daniska kimdir?

Daniska Müzik Grubu

Daniska konseri için geri sayım başladı. Daniska Eskişehir’de sevenleri ile buluşuyor.

DANİSKA KİMDİR?

Daniska, bas gitarda Efe Demiryoğuran, vokalde Evren Arkman, söz ve müzikte Gökhan Tümkaya ve gitarda Deniz Bayrak tarafından kendilerine has müzik tarzları ile sahneye çıkan bir müzik grubudur.

DANİSKA’NIN KURULUŞ HİKAYESİ

2017 yılında kurulan Daniska grubu üyeleri kuruldukları ilk yılda “40’tan sonra hevesli ergenler gibi grup kurduk” şeklinde açıklamada bularak kendilerini nitelendiriyorlar. Ayrıca grubun bir röportajında, hep sigortalı bir işte çalışmak istediklerini fakat onlar kaçtıkça müziğin onları kovaladığını, müziği sevmenin yetmeyeceğini ayrıca müziğinde onları sevdiğini söylemişlerdir.

Grubun ilk yıllarında ismi Swtch’di. Fakat bu isimle başka bir grup olduğunu öğrenince ismini Daniska yapmışlardır.

DANİSKA’NIN İLK ALBÜMÜ “MIŞ GİBİ”

İlk kurulduğu yıllarda amatör kayıtlar ile müzik severlere ulaşmaya çalışan Daniska, müzik tarzının beğenilmesiyle kısa süre içerisinde yoğun ilgi gördü. Dijitalde şarkılarını yayınlayarak kariyerine başladıktan sonra bir yıldız misali parlayan Daniska grubunun ilk albümü “Mış Gibi” 2019 yılında yayınlanmıştır.

Müzikleri ile dinleyicilerin kalplerine girmeye başaran Daniska ayrıca Twitter kullanıcıları tarafından da bilinmektedir. Twitter kullanıyorsanız mutlaka Daniska’nın tweetleri karşınıza çıkmıştır. Müzik kariyerlerinin öncesinde sosyal medyada trollemeleri ile meşhur olmuşlardır. Hatta grup için ünlüleri tiye alırlarken ünlü oldular ifadeleri tam yerinde olacaktır.

Müziklerinde çoğunlukla 80’ler ve 90’lar modasını günümüz ile harmanlayarak, besteledikleri şarkılarında çocukluğunu hissedebilirsiniz. “Yaş Hüzün Şarkısı”nı dinlerken gözlerinizi kapatıp şarkıya kendinizi kaptırırsanız, ne dediğimi daha iyi anlamış olursunuz.

Günümüzde birçok ünlü isimle yaptıkları düetler ile karşımıza çıkan Daniska, Hüseyin Turan ile yaptığı “Tek Çiçekle Bahar” isimli şarkısı ve Yaşar ile düet yaptığı “Peki Ya Şimdi” grubun en sevilen şarkılarındandır.

DANİSKAN’IN EN POPÜLER ŞARKILARI

Şimdi Gel de Aşka İnanma

Peki Ya Şimdi

Kavuşma İhtimali

Gecesini Arar

Hep Böyle Olur

Tek Çiçekle Bahar

Mış Gibi

Serçenin Şarkısı

Aşk Bu

Hüzün Makamı

DANİSKA KONSERİ NE ZAMAN DANİSKA KONSERİ NEREDE?

Daniska konseri için geri sayım başladı. Daniska 1 Aralık 2021 saat 19:30’da Milyon Performance Hall Eskişehir’de sevenleri ile buluşacak. Bilet fiyatı ise 55 TL’dir.

DANİSKA KONSER KURALLARI

-Konserde 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

-Konser alanına girişte en geç 48 saat önce yapılmış PCR testi sonucunu ya da aşı kartını görevlilere gösterilmesi zorunludur.

-Konser alanına dışardan yiyecek ve içecek sokulması yasaktır.

-Girişte misafirlerin HES kodunu görevlilere göstermesi gerekmektedir.

Konser esnasında salgın önlemleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen konularında toplum sağlığını riske atacak tutum ve davranış sergilememesi önemle rica olunur.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Kalben Konseri ne zaman? Kalben kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu