Konserler

Kalben Konseri ne zaman? Kalben kimdir?

Kalben Konseri Nerede?

Kalben Konseri için geri sayım başladı. Son yılların en iyi çıkış yapan sanatçısı Balıkesir’de hayranları ile buluşacak.

KALBEN KİMDİR?

Kalben’in tam adı Kalben Sağdıç’tır. Aslen İskenderunlu olan sanatçı, müzisyen, söz yazarı, yazar ve kadın hakları savunucusu olarak ön plana çıkmaktadır. Kalben sanata çok küçük yaşlarda başlamıştır. 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile müzik yapmaya çalışan Kalben gitarı ile de 14 yaşında tanışmıştır. Bu tanışmanın ardından sanatçı gitarını hiç bırakmamıştır.

Müziğinin yanında başarılı bir eğitim hayatı süren Kalben Bilkent Üniversitesi’ne tam burslu kayıt olmuştur. Sanatçının bitirdiği bölüm ise Uluslararası İlişkiler’dir. Üniversitenin ardından yine Bilkent Üniversitesi’nde Grafik Tasarım Bölümün’de yüksek lisans eğitimi gören Kalben iş bulmak için İstanbul’a taşınmıştı. İşte her şey de bu taşınma ile başlamıştır. Kalben İstanbul’da marka müdürü, senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi işler yapmıştır.

KALBEN’İN ÇIKIŞ ŞARKISI “SADECE”

Sanatçı bu işlerinin yanında az da olsa değişik mekanlarda konserler vermeye özen göstermiştir. Kalben’in çıkışı ise bu tarz konserlerden birinde olmuştur. Sofar Sounds isimli bir organizasyon başarılı ancak ünlü olmayan sanatçılarla bir çekim gerçekleştirdi. İşte sanatçının ışığı tam da bu çekimlerden sonra parladı. Kalben’in söylediği “Sadece” şarkısı bir anda tüm Türkiye’nin diline dolandı. Çekilen video izlenme rekorları kırdı. Sanatçı tek şarkı ile şeytanın bacağını kırmış oldu. Sadece şarkısını birbirinden güzel başka şarkılar takip etti. Ve böylece Kalben Türk insanının kalbinde önemli yere sahip oldu. İlk albüm ise 2016 yılında sanatçının kendi ismini taşıyan kapak ile geldi “Kalben”

Sanatçının çok bilinmese de yazarlık yönü de vardır. Lulu isimli bir çocuk kitabı yazan sanatçı bu kitapların devamının da geleceğini her fırsatta açıklamaktadır.

KALBEN’İN ALBÜMLERİ

Kalben (2016)

Sonsuza Kadar (2017)

Kalp Hanım (2020)

Eski Yeniler (2021)

KALBEN’İN EP’LERİ

Aşk Çeşmesi (2019)

KALBEN’İN SİNGLE’LARI

Geri Dönme (Cem Adrian ile birlikte) (2018)

Yaşamak Var Ya (2018)

Kuşlar (2018)

Günaydın (2019)

Perişahı’nın Kızı (2020)

Kahveyi Kavururlar (2020)

Yüksek Yüksek Tepeler (2021)

Robot Kozmonot (ft. Teoman) (2021)

“Şanssız Mücadeleci” (2021)

“Ne Güzel Yerlerin Var” (2021)

Robot Kozmonot (2021)

Bilmiyor İçim (2021)

KALBEN KONSERİ NE ZAMAN?

Kalben Konseri için geri sayım başladı. Sanatçı 1 Aralık Çarşamba günü saat 21.00’da Hayal Kahvesi Balıkesir’de olacak. Kalben en güzel şarkılarını hayranları için seslendirecek. Konserin bilet fiyatı ise 90 TL’dir. Öte yandan girişte aşı kartı veya son 48 saat içinde alınmış negatif koronavirüs testi istenecek. Bu iki belgesi olmayanlar konser alanına alınmayacak.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Paul-The Bandits konseri ne zaman? Paul-The Bandits kimidir? | GeziLinki

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri