Konserler

Ezginin Günlüğü konseri ne zaman? Ezginin Günlüğü kimdir?

Ezginin Günlüğü Grubu

Ezginin Günlüğü konseri için geri sayım başladı. Ezginin Günlüğü İzmir’de hayranları ile buluşacak.

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ GRUBU NE ZAMAN KURULDU?

Ezginin Günlüğü, 1982 yılında İstanbul’da kurulan Türk protest müzik grubudur. 1983 yılında ilk konserini İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkez’inde veren Ezginin Günlüğü, bu konserin ardından tanınmaya başlamıştır. Bu konserin kayıtları “İstanbul Konserleri” olarak kayıt edilip yayınlanmıştır.

Ezginin Günlüğü’nün kuruluş hikayesi 1980 yılı darbesine kadar uzanmaktadır. Darbenin ardından Türkiye’deki birçok etkinlik ve konserin engellenmesinin ardından, Ezginin Günlüğü, muhalif bir ses olarak ortaya çıkmıştır.

İlk yıllarında halk türküleri ile ön planda olan grup, Kavafis, Paul Valéry, Ritsos, Shakespeare, Nazım Hikmet, A. Kadir, Mevlana, Orhan Veli, Şeyh Galip, Ömer Hayyam, G. Lorca, Sadi gibi birçok sanatçının şiirlerini besteleyerek kendine has müzikleriyle müzik severler ile buluşturmuştur.

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ ALBÜM

1985 yılında ilk profesyonel ses kaydı için stüdyo kaydı alan grup, “Seni Düşünmek” isimli albümü yayınlamıştır. Bu yıllarda grup Türkiye türküleri ve Azeri halk türkülerini seslendirmektedir. 1987 yılında ise Azeri türkülerinden oluşan, “Alagözlü Yar” isimli albümü yayınlamıştır.

1988 yılına gelindiğinde ise grup kendi bestelerini üretmeye başlamıştır. 1988 yılında “Bahçedeki Sandal” albümü yayınlamıştır. Ardından bir sene sonra ise “Ölü Deniz” isimli albümü yayınlamıştır.

1990 yılında ise grup üyelerinde radikal bir değişiklik kararı ile Emin İgüs, Cüneyt Duru ve Tanju Duru gruptan ayrılma kararı vermiştir. Grubun en eski üyesi olan Nadir Göktürk grupta kalmış ve yeniden oluşturmaya çalışmıştır. Bu dönemde ise gruba Fatih Saçlı dahil olmuştur.

Aynı yıl gruba Hüsnü Arkan, Arzu Bursa, Fatih Saçlı, Nadir Göktürk, Sedat Yapıcı, Erkan Gürer, Güven Şancı gruba dahil olmuştur. Yeni grup üyeleri ile “İstavrit” isimli albümünü yayınlamışlardır.

Hüsnü Arkan’ın 2010 yılında ayrılmasıyla yerine Çağrı Çetinsel katılmıştır. 2017 yılında ise Eylem Atmaca’nın gruptan ayrılmasıyla, Deniz Sujana ve Mahmut Çınar katılmıştır. Bu şekilde grup günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ GRUP ÜYELERİ

Ezginin Günlüğünün grup üyeleri; klavyede Nadir Göktür, vokalde Deniz Sujana, ikinci vokalde Mahmut Çınar, saksafonda Can Göktürk, gitarda Deniz Bayrak, bas gitarda Erkan Gürer, flütte Cafer İşleyen, davulda Güven Şancı’dan oluşmaktadır.

EN POPÜLER ŞARKILARI

Eksik Bir Şey

Düşler Sokağı

Yastıklı Şarkı

İnsan Sever Bir Kere

Seni Düşünmek Güzel Şey

Martı

1980

Aşk Bir Rüya

Aşk Bitti

Hişt

EZGİNİN GÜNLÜĞÜ KONSERİ NE ZAMAN VE NEREDE?

Ezginin Günlüğü konseri için geri sayım başladı. Grup 30 Kasım 2021 saat 20:30’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu İzmir’de sevenleri ile buluşacak.

BİLET FİYATI

1.kategori bilet fiyatı 140 TL

2.kategori bilet fiyatı 120 TL

3.kategori bilet fiyatı 100 TL

KONSER KURALLARI

-Konser alanına girişte gelen misafirlerin en geç 48 saat önce yapılmış PCR testi ya da aşı kartını görevlilere göstermesi gerekmektedir.

-Konser esnasında misafirlerin salgın önlemleri kapsamındaki maske, mesafe ve hijyen konularında toplum sağlığını riske atacak tutum ve davranışlar sergilememesi önemle rica olunur.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Rubato konseri ne zaman? Rubato kimdir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri