Konserler

Rubato konseri ne zaman? Rubato kimdir?

Rubato Grubu

Rubato konseri için geri sayım başladı. Rubato Edirne’de sevenleri ile buluşacak.

RUBATO KİMDİR?

Rubato; ud ve cümbüşte Fatih Ahıskalı, Solo vokalde Özer Arkun, Klarnet ve saksafonda Göksun Çavdar ve Bas gitarda Eralp Görgün tarafından kurulmuş bir müzik grubudur.

Rubato, bir müziğin belli bölümünde tempodan arındırılarak içinden geldiğince çalınması anlamına gelmektedir. Rubato’da bu ruh ile kurulmuştur. Müzik dünyasında yerini alan Rubato, üyelerinin tabiri ile içlerinden geldiği gibi şarkı besteleyerek bir nevi şefi takip ettiklerini ve dört kişilik grupta bir tek kişi gibi çaldıklarını ifade ediyorlar.

RUBATO VE SEZEN AKSU

Grubun üyeleri yıllarca Sezen Aksu ile birlikte müzik kariyerinde ilerlemiştir. Sezen Aksu’dan müziğe ve hayata dair birçok şey öğrenip kendi gruplarını kurmaya karar vermişlerdir. Eski zamanlar için Özer Arkun, “Sezen Aksu’ya ilk kez, 21 yaşında bir çalışmasında çaldım, Sezen Aksu geldi yanıma, “Benim orkestramda olur musun ve sürekli benimle çalar mısın?” dedi. Ben de hiç düşünmeden ‘Tabiki’ dedim. Sezen Aksu bu sözümün üzerine bana dönüp, “Seni artık kalbime yazdım” dedi. Sezen Aksu eğer birini kalbine yazarsa her zaman onun yanında olur. Sezen Aksu’dan öğrendiğimiz çok ders var ancak en önemlisi bu” ifadelerini kullanmıştır. 

Beş yıl önce grubu kurmaya karar vermeleri ile başlamış her şey. Şarkılarındaki arabesk ruhun yanı sıra türküler ile eğlenceli şarkıları seslendiren Rubato sevenlerinden tam puan almıştır. Yılları müzik ile geçmiş ve hala geçmeye devam etmektedir.

RUBATO GRUP ÜYELERİNİN HİKAYELERİ

Şarkılarındaki efkarlı hava, grup üyelerinin hayatından gelmektedir. Arkun Özer, yıllar önce stüdyo sahibin husumetlisi tarafından mekanın kurşunlanması ile ayağından ve göğsünden vurulmuştur. Ölümden dönen başarılı sanatçı kendi ifadesi ile ikinci bir hayata gözlerini açmıştır.

Grubun diğer isimlerinden Fatih Ahıskalı, babasına borçlu olan birinin borcunun yanında bir ud hediye etmesiyle müziğe adım atmıştır. Ud sahibi olduktan sonra ud çalan başka sanatçıların şarkılarını dinlemesiyle büyülendiğini ifade eden Ahıskalı, kendini geliştirerek Yeni Türkü ile birlikte çalma fırsatı bulmuştur.

Grubun klarnetçisi olan Göksun Çavdar ise Fransa’da doğmuştur. Ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla Fransız lisesine giden başarılı sanatçı bu okuldan Türkçe bilmediği için atılmıştır. Üniversite eğitiminde konservatuvara girmiş ve hayat boyu müzik icra etmeye kendini adamıştır.

RUBATO ALBÜMLERİ

Yağmurlar

İKİ

Rubato Bir / One

ÜÇ

Anason Kokan Şarkılar

Rubato ve Arkadaşları

RUBATO KONSERİ NE ZAMAN VE NEREDE?

Rubato konseri için geri sayım başladı. Rubato grubu 1 Aralık 2021 saat 20:00’da Fly Performance Hall Edirne’de sevenleri ile buluşacak. Konserin bilet fiyatı 150 TL’dir.

KONSER KURALLARI

-Konserde 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

Konsere girişte misafirlerin en geç 48 saat önce yapılmış olan PCR testini ya da aşı kartını görevlilere göstermesi gerekmektedir.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Birsen Tezer ve Jehan Barbur konseri ne zaman?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri