Konserler

İlkay Akkaya konseri ne zaman? İlkay Akkaya konser 2021

İlkay Akkaya Kimdir?

İlkay Akkaya konseri için geri sayım başladı. İlkay Akkaya, şarkıları ile birlikte 23 Kasım 2021 Salı günü, Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşacak.

İLKAY AKKAYA KİMDİR?

1964 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya gelen İlkay Akkaya, profesyonel müzik kariyerine Grup Yorum’a katılarak başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına giren İlkay Akkaya, aynı zamanda özel şan dersleri alarak müzik kariyeri eğitimini tamamladı. 1989 yılında Tuncay Akdoğan ile birlikte Grup Yorum’dan ayrıldı. Kendi grubunu kurmak isteyen İlkay Akkaya, Tuncay Akdoğan ve İsmail İlknur’la birlikte Grup Kızılırmak’ı kurdu. Türkiye’de ve yurt dışında pek çok konser veren Grup Kızılırmak, bugüne kadar 13 albüm çıkardı.

KÜBA HAVANA’DA KONSER

1990 yılında Tarık Akan’ın oynadığı, Bir Küçük Bulut filminin müziklerini besteleyen İlkay Akkaya, bir dönem tiyatroya merak sararak 1990-1992 yılları arasında Ankara Birlik Tiyatrosu’nda sergilenen Pir Sultan Abdal oyununda oynamış ve oyunun müziklerini Grup Kızılırmak ile birlikte yapmıştır. Grup Kızılırmak ayrıca kariyerinde pek çok tiyatro oyununun müziklerini bestelemiştir. Hatta 2005 yılında Nazım Hikmet’in Şeyh Bedreddin Destanı isimli şiiri oyunlaştırılarak sergilenmiştir. Bu oyunun da bestelerini Grup Kızılırmak yapmıştır. O kadar çok beğenilmiştir ki Küba Kültür Bakanlığı davetlisi olarak Grup Kızılırmak, Havana’da konser vermiştir.

İLKAY AKKAYA’NIN ALBÜMLERİ

Kül – 1997

Unutma – 2000

Hücre – 2000

Yine – 2003

Yalnız – 2005

Umut – 2013

Kurtuluş Yok Tek Başına – 2014

Ey Vicdan – 2014

Bir Gökyüzü Çiz – 2015

Hayat – 2015

Gelmedin Diye – 2015

Sizlerle 25 Yıl – 2015

Gelme – 2019

Köleler Ve Kilitler – 2019

İLKAY AKKAYA’NIN SIRADAKİ KONSERİ NEREDE?

İlkay Akkaya konseri için geri sayım başladı. Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde 23 Kasım 2021 Salı günü saat 20:00’da İlkay Akkaya sevenleri ile buluşacak. Konser biletinin fiyatı koltuk fark etmeksizin 90.50 TL’dir.

İLKAY AKKAYA KONSER ÖNLEMLERİ

-Pandemi önlemleri altında gerçekleşecek konsere girişlerden önce aşı olanlar aşı kartını, aşı olmayanlar ise son 48 saat önce yapılmış PCR testi sonucunu görevlilere gösterilmesi zorunludur.

-Konser esnasında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmalı ve koronavirüs önlemlerine riayet edilmelidir.

-Konser alanına herhangi bir ses cihazı ve fotoğraf makinesi alınmayacaktır.

-Konser alanına dışardan yiyecek içecek sokulması yasaktır.

-Organizasyonu sağlayan firma, gelen misafirleri rahatsız edecek nitelikte olan ve uygun görmedikleri kişilerin biletini iade ederek, konser alanına almama hakkı bulunmamaktadır.

Sizin için bir başka konser önerisi: Emir Can İğrek konseri ne zaman? Emir Can İğrek 2021 konser

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri