BurdurKeşfet

İstanbul Burdur Kaç Km? İstanbul Burdur Kaç Saat

İstanbul Burdur Arası Kaç Km

İstanbul Burdur kaç km araştırmaları için İstanbul ile Burdur arasındaki mesafenin 572 kilometre olduğu söylenebilir. İstanbul’dan Burdur’a seyahat etmek isteyen bir kişinin 572 kilometrelik bir yolu geçmesi gerekiyor. Ancak bu yol ve kilometre seçilecek olan güzergâha göre de değişim gösterebiliyor. Aynı zamanda araçların özellikleri de bu kilometre seviyesinde artış ya da azalış yapabiliyor. İstanbul’dan Burdur’a 572 km’lik bir yol gidilerek ulaşılabiliyor.

 İstanbul Burdur Kaç Litre Benzin Yakar?

 İstanbul Burdur kaç km araştıran kişiler İstanbul’dan Burdur’a giden bir aracın kaç litre benzin yakacağı konusunu da araştırıyor. İstanbul’dan Burdur’a ulaşmak aracın yakıt çeşidine göre, modeline göre ve gidilen hıza göre değişim gösteriyor. Benzinli bir araç mazotlu bir araca göre daha fazla yakıt tüketirken mazotlu bir araç daha az yakıt tüketiyor. Benzinli bir araç 6,5 litre yakıt tüketimi sağlarken mazotlu bir araç ise 5,5 litre yakıt tüketimi sağlıyor. Ortalama 200 lira yakıt masrafı ile İstanbul’dan Burdur’a ulaşmanız mümkün olacaktır.

 İstanbul Burdur Arası Kaç Saat Sürer?

 İstanbul Burdur kaç km konusunda merak edilen içeriklerden bir tanesini de İstanbul ile Burdur arası yolculuğun kaç saat süreceği konusu oluşturuyor. İstanbul ile Burdur arasında bir araç ile seyahat edildiğinde Marmara karayolu üzerinden 3 saat yolculuk mesafesine sahip oluyor.

İstanbul Burdur kaç km
İstanbul Burdur kaç km

İstanbul Burdur Otobüsle Kaç Saat Sürer?

 İstanbul ile Burdur arasında şehirler arası bir trafik söz konusudur. Bu nedenle İstanbul ile Burdur arasında yolculuk yapmak otobüsle farklı saatler alabilir. Bu alanda gece yolculuğunda 4,5 saatlik bir zaman dilimi içerisinde otobüsle Burdur’a varmak söz konusudur. Gündüz yolculuğunda ise trafiğin yoğun olmadığı yerlerde yine 4,5 saatlik bir yolculuk ile İstanbul’dan Burdur’a otobüsle gidilebilecektir. Bu süre seçilecek olan otobüs firmasının araçlarının kalitesine de bağlıdır. Daha yüksek modelli ve motor gücü yüksek olan araçlarla İstanbul’dan Burdur’a daha kısa bir süre içerisinde ulaşmak mümkündür. İstanbul ile Burdur arasında yolculuk yapmak isteyenlerin ödeyeceği bilet ücretleri ise 250 lira ile 350 lira arasında değişim gösterir.

Daha fazla tatil ve gezi fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Konya Lale Tarlası : Sizi Kendinizden Alacak

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri