BursaKeşfet

İstanbul Bursa Kaç Km? İstanbul Bursa Kaç Saat

İstanbul Bursa Arası Kaç Km

İstanbul Bursa kaç km sorusunun cevabı 154,2 km’dir. Bu uzaklık seçilen yol güzergâhına göre değişim gösterebilmektedir. Bursa ile İstanbul arasındaki en kısa süreli yolculuk başlangıcı Anadolu otoyolu üzerinden ve Gebze İzmir otoyolu üzerinden devam ediyor. Bu yolculuk 2 saat 35 dakika sürüyor. Bazen bu süreyi etkileyen faktörler arasında araçların özellikleri ve trafiğin yoğun olma durumu da etkili olabiliyor.

İstanbul Bursa Kaç Litre Benzin Yakar?

 İstanbul-Bursa kaç km araştırmalarınızda mesafe uzunluğunun 154,2 km olduğu edinilen bilgiler arasında bulunuyor. Bu mesafede araçların yakıt miktarları ise değişim gösteriyor. İstanbul’dan Bursa’ya benzinli bir araç ile gitmeyi düşünüyorsanız bu yolculuk için size 13 – 14 litre benzin gerekiyor. Bu mesafeyi dizel bir araç ile kat etmek istediğinizde ise 8 – 9 litre arası bir yakıta ihtiyacınız oluyor. İstanbul ile Bursa arasında yapmak istediğiniz yolculuk için hususi benzinli bir araç için yakıt miktarı olarak 100 lira ödeniyor. Mazotlu bir araç ile İstanbul’dan Bursa’ya ulaşmanız için ise 60 – 70 lira gibi bir yakıt masrafı yeterli oluyor.

İstanbul Bursa Arası Kaç Saat Sürer?

 İstanbul Bursa kaç km araştırması şehirler arası yolculuk yapan herkes tarafından yapılan bir araştırmadır. İstanbul’dan Bursa’ya ulaşım en kısa yol üzerinden yapıldığında bu süre 2 saat 35 dakikayı buluyor.  Bu süreyi değiştiren etmenler arasında yol durumu, yolun yoğunluğu ve seçilen istikamet gibi faktörler bulunuyor.

 İstanbul Bursa kaç km
İstanbul Bursa kaç km

İstanbul Bursa Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Bursa‘ya seyahat etmek isteyenlerin kendi araçlarını kullanmaları durumunda 2 saat 3 saat arası bir yol kat etmeleri gerekiyor. Ancak bu süre otobüsle yapılan seyahatlerde değişim gösteriyor. İstanbul’dan Bursa‘ya otobüsle ulaşmak isteyen kişiler 3 saat gibi bir süre zarfında Bursa’ya ulaşabiliyor. Bu süre gece ve gündüz farkına göre de değişim gösterirken aynı zamanda otobüslerin modellerine ve kalitesine göre de değişim gösterebiliyor. Bunun yanı sıra seçilen yolda İstanbul’dan Bursa’ya varış süresine etki ediyor.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Seferihisar Lavanta Festivali 2023! Festival Tarihi Ne Zaman?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri