ÇankırıKeşfet

İstanbul Çankırı Kaç Km? İstanbul Çankırı Kaç Saat

İstanbul Çankırı Arası Kaç Km

İstanbul Çankırı kaç km sorusu en kısa mesafeden hesaplandığında 465 kilometre olarak hesaplanır. Bu süre tercih edilen diğer güzergâhlara göre azalıp artabilecektir. Bu bakımdan İstanbul’dan Çankırı’ya varış süresini hesaplamak için araçların özelliklerini de bu hesaplamaya dahil etmek gerekir. Hususi bir araç ile İstanbul’dan Çankırı’ya 5 saat 25 dakikalık gibi bir süre içerisinde varmanız mümkündür. Seçeceğiniz yol, aracınızın özellikleri, sizin yola devam etme süreniz gibi seçenekler bu süreyi artırabildiği gibi azaltabilir.

İstanbul Çankırı Kaç Litre Benzin Yakar?

İstanbul-Çankırı kaç km sorusu için bu mesafenin 465 kilometre olduğunu söylemek mümkün. Bu süre zarfında benzinli bir araç 30 – 31 litre benzin tüketirken bu benzinin maliyeti size 600 lira olarak görünüyor. İstanbul ile Çankırı arasında yapacağınız yolculuğu mazot tüketimi yapan bir araç ile gerçekleştirdiğinizde ise 25 – 26 litre mazot tüketimi yapmanız gerekiyor. Bu durumda ödeyeceğiniz maliyet ise 475 –  500 lira civarında oluyor.

İstanbul Çankırı Arası Kaç Saat Sürer?

İstanbul-Çankırı kaç km sorusu için 465 km’lik bir mesafenin araçla 5,5 – 6 saat civarında olduğu belirtilir. Bu yolculuğu yaparken seçmiş olduğunuz araçlar, seçmiş olduğunuz yol, aracın özellikleri ve sizin yol sürüş kabiliyetiniz bu süreyi değiştirebiliyor. Aynı zamanda seçeceğiniz yol ve mola verme zamanlarınız da İstanbul’dan Çankırı arası mesafeyi kısaltabiliyor.

 İstanbul Çankırı kaç km
İstanbul Çankırı kaç km

İstanbul Çankırı Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Çankırı’ya ulaşmanız gerekiyorsa iki şehir arasındaki mesafenin 465 km olduğu bir yapmalısınız. İstanbul ile Çankırı arası mesafenin en kısa olduğu yoldan hesaplama yapıldığında bu mesafe 465 kilometre olarak belirlenmiştir. Bu mesafeyi otobüs ile kat ettiğinizde 650 lira civarında bir otobüs maliyeti ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yolculuk otobüs ile 6 saat kadar sürecektir.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Doğanın Kucakladığı Bir Cennet: Türkiye’nin Kalbindeki Yeşil Vadi Kamp Alanı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri