İstanbulPlaj Önerileri

İstanbul’da Denize Girilebilecek En İyi Yerler: Kilyos Plajları

İstanbul Çevresindeki Plajlar

Kilyos plajları İstanbul ve çevresinde denize girilebilecek en güzel ve en çok tercih edilen yerler arasındadır. Çünkü Kilyos plajları sahip olduğu beachler ve ünlü kulüpleriyle İstanbulluların hafta sonlarında ve tatil günlerinde denizin tadını çıkardıkları en güzel destinasyonların başında gelmektedir. Sarıyer’e bağlı olan Kilyos’ta çok sayıda plaj bulunmaktadır ve bu plajların sahip olduğu olanaklar oldukça iyi düzeydedir. İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler için Kilyos plajları rehberimiz GeziLinki okurlarıyla…

Kilyos Plajlarının Sahip Olduğu Olanaklar

Karadeniz kıyısında yer alan Kilyos, Sarıyer’in en popüler duraklarından biridir. Özellikle de yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçmak isteyen İstanbulluların günübirlik olarak akın ettiği yerler arasındadır. Denizin, güneşin ve kumun tadını doyasıya çıkarabileceğiniz Kilyos’ta birçok ünlü plaj bulunmaktadır. İşte bu plajlar:

Kilyos Tırmata Beach

İstanbul’da Denize Girilebilecek En İyi Yerler

Burası Kilyos’un en büyük plajlarından biridir. Oldukça temiz, bakımlı ve dingin bir ortamı vardır. Damsız girilmeyen ve genellikle de ailelerin geldiği plajlar arasındadır. Plajın kapasitesi 5 bin civarındadır. Jet-Ski, banana, deniz bisikleti, plaj futbolu ve sörf gibi aktiviteler için uygun olanakları vardır. Bununla birlikte uygun fiyatlı restoranları vardır. Plaj içerisinde yer alan kafe ve barlardan şezlonga kadar içecek servisi bulunmaktadır. 3 tane barı ve 2 tane de snack barı bulunmaktadır. Tırmata Beach için hafta içi giriş ücreti 80 TL, hafta sonu ücreti ise 105 TL’dir. 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7-12 yaş arası ise 50 TL’dir. Çalışma saatleri 09.00-19.00 aralığındadır. Kumköy Tatlısu Caddesi üzerinde yer alır.

Solar Beach

İstanbul’da Denize Girilebilecek En İyi Yerler

İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler içerisinde Solar Beach de hayli meşhurdur. Burası deniz, güneş ve kumun tadını doyasıya çıkarabileceğiniz ideal bir yer olduğu kadar su sporları için de uygun olanakları bulunmaktadır. Yaz akşamları birçok konsere ev sahipliği yapmasıyla bilinmektedir. Kumsal uzunluğu 1 km kadardır. Sanatsal aktiviteler, konserler için uygun bir alanı vardır. Akşam saatlerinde oldukça canlı bir atmosferi olmaktadır. Özellikle su sporları ve extreme spor meraklıları için harika bir seçenek olacaktır. Girişler ücretli olup hafta içi 80 TL, hafta sonu ise 110 TL’dir.  Kumköy Kilya Caddesi üzerinde yer alır.

Burç Beach

İstanbul’da Denize Girilebilecek En İyi Yerler

İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler arasında bir diğer plaj da Burç Beach’tir. Burası da tıpkı Solar Beach gibi konserleriyle ön plana çıkmaktadır. Plaj Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından işletilmektedir. Genellikle Boğaziçi mezunları tarafından tercih edilse de genellikle gençlere hitap eden bir ortamı vardır. Hem eğlenmek hem de denizin tadını doyasıya çıkarmak için muhteşem bir tercih olacaktır. Rüzgar sörfü, kataraman, kite board gibi su sporları için de uygun olanaklara sahiptir. Ücretsiz otoparka sahiptir. Girişler ücretli olup hafta içi 80 TL, hafta sonu ise 110 TL’dir. Gümüşdere Caddesi üzerinde yer alır.

Kilyos Nerede? Kilyos’a Nasıl Gidilir?

Sarıyer ilçe sınırlarında yer alan Kilyos’a özel araçlarıyla gidecek olanlar Maslak istikametinden Bahçeköy’ü takip etmelidir. Maslak yakınlarında göreceğiniz Orman İşletmeleri’nden sonra Kilyos tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlanabilir. Toplu taşımalar aracılığıyla ulaşım sağlayacaklar ise 25T, 40, 25B, 41, 59RS, 151 numaralı İETT otobüslerini kullanabilirler. Otobüslerin birçoğu Kilyos plajlarının yakınlarından geçmektedir.

Bu içeriğimizde İstanbul’da denize girilebilecek en iyi yerler arasında olan Kilyos plajlarından ve sahip olduğu olanaklardan söz edilmiştir. Buna benzer daha birçok gezi içeriği için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri