Hafta Sonu Etkinlik ve Aktivitelerİstanbul

İstanbul’da Hafta Sonu Etkinlikleri: İstanbul ATV ile Safari Yapılacak Yerler

İstanbul'da ATV ile Safari

İstanbul’un yorucu temposundan ve karmaşasından kısa süreliğine de olsa kurtulmak isteyen kişiler özellikle hafta sonlarında yapılacak etkinlik ve aktivite arayışına girmektedir. ATV safarisi özellikle son dönemlerin en çok tercih edilen aktivitelerinden biri haline gelmiştir. Peki ATV ile safari nedir, nasıl yapılır, zor mudur? İstanbul’da ATV ile safari yapılacak yerler nerelerdir?

ATV Safarisi Nedir?

ATV safarisi oldukça eğlenceli bir doğa sporudur. Tek kişilik ve iki kişilik gruplar halinde motorlu araçlar ile yapılabilmektedir. ATV’ler, 4 tekerleklidir ve motosikletlere oldukça benzer bir yapıları vardır. ATV yapılacak yerler genellikle ormanlık alanlar, dağ yollar, göl çevreleri gibi yerlerdir. ATV ile safari yapılacak yerlerin birçoğu Antalya, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Alanya gibi yerlerde yoğunlaşmıştır. Ancak İstanbul’da da ATV safarisi yapılacak yerler bir hayli fazladır. İstanbul ATV safarisi hafta sonlarında arkadaşlarınızla, ailenizle ya da sevdiklerinizle kısa bir kaçamak yapabileceğiniz oldukça keyifli bir aktivite olacaktır.

fsdf

ATV safarisi her yaş için uygun değildir. 15 yaşından küçükler için tavsiye edilmeyen bir spordur. Ayrıca safari yapılmadan önce gerekli tüm önlemlerin alınması da önemlidir. Eğer daha önceden bu sporu yapmamışsanız gerekli temel eğitimleri almalı ve temel ekipmanlara sahip olmalısınız. Daha sonra güvenli bir şekilde bu eğlenceli doğa sporunu doyasıya yapabilirsiniz. ATV safari için en uygun zamanlar genellikle sabahın erken saatleri ya da akşam üstü uygun görülmektedir. Siz de ATV safarisine çıkarak hem doğa keşfi yapabilir hem de birbirinden eşsiz fotoğraflar çekerek bu muhteşem anıyı ölümsüzleştirebilirsiniz.

İstanbul’da ATV Safarisi Yapılacak Yerler

Şile

İstanbul ATV safarisi denince akla ilk gelen yerlerden biri Şile’dir. Şile yaklaşık 20 kilometrelik 27 ayrı parkuru ile İstanbul’da ATV safarisi alanlarının en büyüğü ve en çok tercih edilenlerinden biridir. Adrenalin dozajı bir hayli yüksek bir safari deneyimi için Şile doğru bir yer yer olacaktır. Burada birçok engebeli arazi, su ve çamur birikintileri yer almaktadır. Ayrıca burada birden fazla ATV safari işletmesi bulunmaktadır. ATV sürüş güvenliği için gereken tüm ekipmanlar işletme tarafından sağlanmakla birlikte ortalama fiyat 125 TL’dir.

Aydos Gölü

11

Kartal’da, Aydos Ormanı içerisinde yer alan Aydos Gölü safari severlerin en sık ziyaret ettiği alanlardan biridir. Burada safari süresi yaklaşık 1 buçuk saat kadar sürmektedir. Safari heyecanı Aydos Gölü’nde çay molasıyla bölünüyor ve ardından tekrar rota takip ediliyor. Safari ücretleri ortalama 120 TL kadardır. Bu fiyata çay, su geçirmez giysiler, eldivenler, kasklar, çizmeler ve rehberlik hizmetleri dahildir.

Kemerburgaz

Kemerburgaz’ın eşsiz doğası içerisinde güzel bir safari deneyimi yaşayabilirsiniz. Burası birçok safari severin tercih ettiği alanlardan biridir. Safari süresi ortalama 45 dakika kadardır ve öncesinde ise 15 dakika kadar bir sürüş eğitimi verilmektedir. Kahvaltı dahil safari ücreti 150 TL’dir.

Çatalca

12323

Buradaki arazinin büyük bir kısmı kumdan oluşmaktadır ve bu nedenle de oldukça tozlu bir safari deneyimi sizi beklemektedir. Burada safari süresi ortalama 1 saat kadar sürmektedir ve öncesinde 15 dakikalık bir eğitim verilmektedir. Ekipmanlar dahil 160 TL kadar bir ücreti vardır.

Polonezköy

İstanbul’da ATV safarisi yapılacak yerlerin son sırasında Polonezköy yer almaktadır. Burada hem çamurlu hem de kumlu ayrı araziler bulunmaktadır. Safari süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir ve ekipmanlar dahil ücreti 130 TL’dir. Dilerseniz öncesinde kahvaltı hizmeti veren tur şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Buna benzer daha birçok hafta sonu etkinlikleri için GeziLinki’nin YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri