Festivaller

Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali

Çocuk Tiyatrosu Festivali

İstanbul Kadıköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali, bu yıl da başladı. Kadıköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bu festivalde çocuklar 14 gün boyunca tiyatro izlemenin keyfini çıkaracak. Yaz akşamlarında çocukları tiyatro ile buluşturup açık havada tiyatro seyretme keyfini yaşatan Kadıköy Belediyesi Çocuk tiyatro Festivali’nde her akşam farklı bir çocuk oyunu ücretsiz bir şekilde izlenebilecek.

Uzun kuyruklar oluşmaması adına davetiye uygulamasına geçilen Kadıköy Belediyesi Çocuk tiyatro Festivali’nde izleyiciler davetiyelerini her oyunun etkinlik günü saat 14.00 ve 18.30 arası Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Süreyya Operası ve Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezlerinden alabilir. Festival, Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da yapılacak. Festivalde sahnelenecek olan oyunlar her akşam 21. 00’da başlayacak.

Çocuk Tiyatrosu

Çocuk Tiyatro Festivali oyunları ile çocuklar doyasıya tiyatro izleyebilecek. Kadıköy Belediyesi her yıl okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte Çocuk Tiyatro Festivali düzenliyor. Çocukları tiyatro ile buluşturup onlara açık havada tiyatro seyretmenin keyfini yaşatacak olan Çocuk Festivali, 2 hafta boyunca her akşam ücretsiz olarak izlenebilecek.

1-12

Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme özgürlük parkı Tepe sahnede sergilenecek olan oyunlar her akşam 21.00′ da başlayacak. 15 Temmuz’a kadar sürecek olan Çocuk Tiyatro Festivali vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alıyor. Pandemi öncesinde her yaz Caddebostan Kültür Merkezi’nde oyunlarını sahneleyen sanatçılar, yeni normalleşmeden sonra Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile açık havada izleyicilerle buluşuyor.

Tiyatro Festivali 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da  Çocuk Tiyatro Festivali  Temmuz ayının ilk haftasında başlıyor. 15 gün sürecek olan festivalde tüm çocuklar sahnelenen oyunları ücretsiz bir şekilde izleyebilecek. Her akşam farklı bir oyunun sergilenecek olduğu festival 21. 00’da başlayacak. Çocuklar Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda 15 gün boyunca açık havada yıldızlar altında tiyatro izlemenin keyfini yaşayacak. Özgürlük Parkı içerisinde yer alan 2 sahne tiyatrolara ve sanatçılara destek amacıyla tahsis edildi. Sanatçılar burada kendi bilet satışlarını yapabilme imkânı bulacaklar. Bu bilet satışları ile tiyatrolarına ekonomik katkıda bulunacaklar.

Tiyatro Biletleri 

Herkes için Çocuk Tiyatro Festivali tiyatro oyunu biletleri etkinlikte yer eden tiyatro grupları tarafından online bilet satış mağazalarında satışa açılmış durumda. Kadıköy Belediyesi’ne ait olan web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yer alan Çocuk Festivali oyunları ise kontenjanla sınırlı. Oyunların ücretsiz davetiyeleri Caddebostan Kültür Merkezi, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi ve Süreyya Operası gişelerinden alınabilecek. Biletler bu merkezlerden  14.30 ve 18.30 saatleri arasında temin edilebilecek. Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali ile Kadıköy’deki kültürel etkinlikler pandemi öncesi hareketliliğine kavuşmuş olacak. Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali ile çocuklar yaz akşamlarını tiyatro oyunları izleyerek geçirecek.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri