ÇocukFestivallerİstanbul

Bayrampaşa Çocuk Festivali

Çocuk Festivalleri

Herkes için Bayrampaşa Çocuk Festivali başlıyor. İstanbul Bayrampaşa’da pandemi sebebiyle uzun süredir yüz yüze eğitim’den ve etkinliklerden uzak kalan çocuklar için Bayrampaşa Belediyesi tarafından 8 gün sürede festival düzenleniyor. Birbirinden renkli etkinliklerin yer alacağı festival, Atatürk Parkı’nda yapılacak. Festival kapsamında; çocuk konserleri, tiyatrolar, yarışmalar, balon ve basketbol şovu gibi gösteriler yer alacak.

Ayrıca; ilizyon, müzikli kukla gösterileri, Karagöz Hacivat oyunları, Nasrettin Hoca şiir dinletisi, stand up gibi eğlencelerin yanı sıra atölyeler şişme eğlence parkurları da yer alacak. Bununla birlikte palyaço yüz boyama ve kostümlü karakterler de festival kapsamında mevcut. Ayrıca festival boyunca çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edilecek. Çocuklar için okul öncesi streslerini atmaya birebir olacak bu festival, Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Bayrampaşa’da Festival Ne Zaman

Okullar açılmadan önce Bayrampaşa Çocuk Festivali,  çocuklar için dolu dolu etkinliklerin olacağı, çocuk animasyonları, palyaçolar ve bunun dışında çocuk tiyatrolarının bulunacağı mükemmel bir eğlence programı olacak. Festival süresi boyunca çocuklara şeker helvası ve patlamış mısır ücretsiz bir şekilde dağıtılacak. Çocuklar festivalde arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlenme fırsatı bulacak. Bayrampaşa Belediyesi çocukların okul öncesi streslerini atmak için bu festivale büyük özen gösteriyor. Çocuklara özel çeşitli etkinliklerin yapılacak olduğu festival, 10 gün boyunca faaliyette olacak.

2-3

Festival Kapsamı 

Geniş içerikle birlikte Bayrampaşa Çocuk Festivali kapsamında; palyaço yüz boyama, kostümlü karakterler, şişme eğlence parkurları gibi farklı etkinlikler yer alıyor. 9 gün sürecek olan festivalde çocuklar doyasıya eğlenme fırsatı bulabilecek. Şair Baki İlk Okulu’nda başlayacak olan festivalin Atatürk Parkı’nda tamamlanması planlanıyor. Düzenlenecek olan bu festival sayesinde çocuklar okul öncesi streslerini atabilecek. Festival süreci boyunca çocuklara çeşitli ikramlar yapılacak. Patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı çocuklar için ücretsiz bir şekilde yapılacak. Bayrampaşa Çocuk Festivali çocukların doyasıya eğlenebilmesi için büyük bir fırsat. Festivali kaçırmak istemeyen çocuklar ebeveynleri ile birlikte festivale katılabilecekler.

Çocuk Festivali 

Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu geleneksel Çocuk Festivali, çocukların en sevdiği oyun ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Çeşitli etkinliklere katılarak hem eğlenecek hem öğrenecek hem de arkadaşları ile doyasıya vakit geçirebilecekler. Çeşitli ikramların festival boyunca ücretsiz dağıtılacağı bu güzel eğlence programı, çocukların doyasıya eğlenmelerine imkân tanıyor. Uzun süredir pandemi nedeniyle evlerde eğlenceden uzak kalan çocuklar, Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen bu festival sayesinde pandemi sürecinin stresini atacaklar.

Çocuklar için hazırlanmış olan; kukla tiyatroları, palyaçolar, Nasrettin Hoca gösterileri, basketbol yarışmaları, ilizyon gösterileri gibi pek çok farklı etkinlik çocukların eğlenmesi için mükemmel bir fırsat. Her yaştan çocuk için hazırlanmış olan dolu dolu etkinliklerin olacağı çocuk animasyonları açık havada yıldızlar altında çocukların eğlenebilmeleri için harika bir ortam hazırlıyor.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz diğer festival içeriklerimiz:

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri