ÇocukFestivaller

Alanya Uluslararası Çocuk Festivali

Alanya Çocuk Şenliği

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Alanya Uluslararası Çocuk Festivali her yıl olduğu gibi bu yıl da Temmuz ayının ilk haftasında başlayacak olan festivale tüm çocuklar ve ebeveynleri davetli. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan Uluslararası Çocuk Festivali, iki yıldır pandemi nedeni ile düzenlenemiyordu. Pandemi sürecinin normalleşme süreciyle değişmesi ile birlikte Alanya Belediyesi çocuklar için süpriz bir program hazırladı.

Eğitim alanında yapılan yatırımlarda kentin eğitim ve kültür hayatına önemli katkılar sağlayan Alanya Belediyesi, çocuklar için Uluslararası Çocuk Festivali düzenliyor. 10 gün sürecek olan festival kapsamında; çocuk kitap fuarı, çocuk etkinlikleri, çocuk kitap yazarları ile buluşma gibi pek çok farklı etkinlik mevcut. Ayrıca çocuk tiyatroları, kukla performansları, sahne gösterileri, geleneksel çocuk oyunları ve çeşitli yarışmalar da uluslararası çocuk festivali  kapsamında yer alıyor.

Uluslararası Çocuk Festivali Alanya 

Temmuz ayının ilk haftasında İskele meydanı şelale önünde Alanya Uluslararası Çocuk Festivali  başlıyor. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kapsamında yapılan fakat nedeni ile iptal edilen festival çocuklar için yaz tatilinin başlaması ile birlikte bu yıl yeniden yapılacak. İskele meydanı şelale önünde yapılacak olan festival kapsamında; çocuklar için çeşitli yarışmalar, söyleşiler, tiyatrolar, kukla oyunları, sahne gösterileri gibi farklı etkinlikler yer alıyor. Ayrıca aileler için de ebeveyn ve eğitimci seminerleri başlığı altında uzman isimler tarafından çocuk eğitimi ve aile konularında söyleşiler yapılacak.

Festival Kapsamı

Pandemi şartlarından etkilenen çocukları Uluslararası Çocuk Festivali  eğlence ile buluşturuyor. Bu kapsamda yapılacak olan etkinlik Temmuz ayının ilk haftasında başlayacak ve 10 gün boyunca sürecek. Çocuk Festivali İskele meydanında ve açıkhava etkinliği olarak düzenlenecek. Alanya Belediyesi bu festivali, her yıl çocuklar için düzenliyor. Pandemi zorluğunu yetişkinlerden daha fazla hisseden çocuklar için düzenlenecek olan festivalde çocuklar doyasıya eğlenecek. Festival hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı, festivalin akşam saatlerinde başlayacağını ve festival kapsamında; çocuk kitap fuarı, çocuk tiyatroları, etkinlikler, oyunlar ve kukla gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin olduğunu belirtiyor.

1-8

Çocuk Festivali Alanya 

Uluslararası Çocuk Festivali pandemi sürecini eğlenceden uzak geçiren çocukları çeşitli etkinlikler ile buluşturuyor. Alanya Belediye Başkanı, pandemi olumsuzluklarından etkilenen çocuklara karne hediyesi olarak Uluslararası Çocuk Festivali düzenliyor. Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen bu festivale çocuklar ebeveynleri ile birlikte katılabilecek. Festivalde çocuklar için geniş kapsamlı çeşitli etkinlikler olduğu gibi, ebeveynler için de birtakım söyleşi ve seminerler düzenlenecek. Akşam 18.00’da başlayacak olan festival gece 23.00’a kadar sürecek. Temmuz ayının ilk haftası başlayıp 10 gün sürecek olan bu festivalde tüm çocuklar açık havada yıldızların altında bıkmadan usanmadan eğlencenin tadını çıkarabilecek.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz diğer festival içeriklerimiz:

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri